نظر منتشر شده
۵۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 377134
مطالبه عمومی در برخورد با دریافتهای نامشروع از بیت‌المال
بخش اقتصادی الف، 9 مرداد 95
تاریخ انتشار : شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۹
مردم خواهان آن هستند که دستگاه‌ها و قوا به مسأله فیش‌های حقوقی ورود کنند و برخوردی غیر مسامحه‌کارانه داشته باشند. سازمان‌های مختلف کشوری ازجمله سازمان حسابرسی و سازمان بازرسی و دیوان محاسبات و... همه و همه باید در این‌زمینه نقشی جدی ایفا کنند.

مسأله فیش‌های نامشروع و دریافت‌های ظالمانه از بیت‌المال، وجدان عمومی را جریحه‌دار کرد. در این‌رابطه و ناراحتی مردم از چنین امری، مطالب فراوانی نوشته شده است و سخنان زیادی نیز گفته شده است. این مسأله جنبه‌های منفی و آسیب‌های فراوانی برای اعتماد عمومی به دستگاه اجرایی کشور و دریافت‌کنندگان چنین فیش‌هایی داشته است. برای برخورد با این جنبه منفی باید همه دستگاه‌های نظارتی و اجرایی کشور به همراه قوه قضائیه و نیز قوه مقننه ورود جدی پیدا کنند و برای برخورد روشن و صحیح با این معضل، اقدام جدی کنند. اکنون برخورد با این فیش‌ها به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است. مردم خواهان آن هستند که دستگاه‌ها و قوا به مسأله فیش‌های حقوقی ورود کنند و برخوردی غیر مسامحه‌کارانه با این امر داشته باشند. سازمان‌های مختلف کشوری ازجمله سازمان حسابرسی و سازمان بازرسی و دیوان محاسبات و... همه و همه باید در این‌زمینه نقشی جدی ایفا کنند و بدون مسامحه به برخورد با این مسأله بپردازند. از سوی دیگر باید توجه داشت که این مطالبه عمومی یک فرصت مناسب نیز هست که دستگاه‌های کشور مبارزه با فساد در جمیع انواع آن‌را آغاز کنند و با این پشتوانه ایجاد‌شده برای مقابله با فساد در دستگاه‌های اداری و سیاسی کشور یک مبارزه جدی را سامان بدهند.

* دریافتهای حرام؛ آسیبی برای اعتبار کشور
دریافتهای حرام و نامشروع از بیت‌المال که مصداقی بارز از غارت اموال عمومی و شبیخون به بیت‌المال مسلمین هستند، پدیده‌ای دردناک و آزاردهنده بود. مسأله فیش‌های نامشروع و دریافت‌های ظالمانه از بیت‌المال وجدان عمومی را جریحه‌دار کرد. انزجار عمومی از این مطلب به‌حدی جدی و روشن بوده است که بسیاری از مسؤولان کشور نسبت به آن موضع گرفته و آن‌را محکوم کرده‌اند. در این‌رابطه و ناراحتی مردم از چنین امری، مطالب فراوانی نوشته شده است و سخنان زیادی نیز گفته شده است. این مسأله جنبه‌های منفی و آسیب‌های فراوانی برای اعتماد عمومی به دستگاه اجرایی کشور و دریافت‌کنندگان چنین فیش‌هایی داشته است.

این پدیده نه تنها برای دستگاه‌های اجرایی کشور باعث صدمه بوده است، بلکه می‌تواند اعتماد عمومی به نظام اسلامی را نیز نشانه برود و در صورتی‌که مسؤولان مربوط برخوردی جدی و صریح با این امر نداشته باشند و رضایت افکار عمومی را در این‌زمینه کسب نکنند، احتمال آسیب خوردن به اعتماد عمومی به همه دستگاه‌های کشور وجود دارد. این آسیب امر ساده و کم اهمیتی نیست و باعث جدا شدن مردم از مسؤولان خواهد شد. امری که همگان باید نسبت به آن حساس و برای جلوگیری از آن فعال باشند.

* همه دستگاه‌های کشور باید به این مسأله ورود کنند
برخورد با این دریافت‌های نامشروع امری نیست که به یک قوه یا یک بخش از دستگاه‌های کشور مربوط باشد. همه دستگاه‌های کشور باید به این امر ورود کنند و خود را برای مبارزه با این پدیده آماده سازند. به عبارت بهتر برای برخورد با این جنبه منفی که اعتماد عمومی را خدشه‌دار می‌کند و نارضایتی پایدار ایجاد می‌کند، باید همه دستگاه‌های نظارتی و اجرایی کشور به همراه قوه قضائیه و نیز قوه مقننه ورود جدی پیدا کنند و برای برخورد روشن و صحیح با این معضل اقدام جدی کنند.

* مطالبات از قوه مقننه‌
قوه مقننه باید راهکارهای قانونی برای جلوگیری از چنین فسادهایی را تدراک ببیند. علاوه بر این باید قوانینی که زمینه‌ساز برخی از این فسادها و دریافتهای نامشروع بوده‌اند، اصلاح و بازتنظیم شوند. نباید فضا به‌گونه‌ای باشد که افرادی مدعی باشند که این دریافتهای نجومی را بر اساس قانون و به‌صورت علنی و رسمی دریافت داشته‌اند و مدعی درست بودن این‌کار خود نیز باشند.

* مطالبات از قوه قضائیه‌
از سوی دیگر قوه قضائیه باید در برخورد و دستگیری و عزل و صدور احکام عادلانه علیه این افراد و دستگاه‌هایی که مرتکب چنین فسادی شده‌اند، سریعاً اقدام نماید. تعلل در برخورد با عاملان این رفتارهای ناصحیح می‌تواند موجب بی‌اعتمادی به قوه قضائیه شود.

* مطالبات از قوه مجریه‌
قوه مجریه نیز باید گزارشی روشن و صریح از اقدامات خود در برخورد با دریافت‌کنندگان این اموال نامشروع ارائه کند. متاسفانه گاه چنین برداشت می‌شود که قوه مجریه در برخورد با این افراد و عزل و برکناری آن‌ها مماشات می‌کند. این امر زمینه‌ساز بی‌اعتمادی مردم به مسؤولان کشور است. نباید این افراد با استعفا و حفظ اموال دریافت‌شده، از پستی کنار بروند و بعد به پست‌های دیگر برسند. رهبر معظم انقلاب در سخنان صریح خود در این‌باره بیان داشتند که این افراد باید عزل شوند و اموال نامشروع باید به بیت‌المال برگردانده شود و نیز خاطرنشان ساختند که این افراد صلاحیت لازم برای پست داشتن در نظام جمهوری اسلامی را ندارند. از این‌رو این افراد باید عزل و از خدمات دولتی و پست‌های عمومی محروم شوند.

* مطالبه از دستگاه‌های نظارتی کشور
اکنون برخورد با این فیش‌ها به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است. مردم خواهان آن هستند که دستگاه‌ها و قوا به مسأله فیش‌های حقوقی ورود کنند و برخوردی غیر مسامحه‌کارانه با این امر داشته باشند. سازمان‌های مختلف کشوری ازجمله سازمان حسابرسی و سازمان بازرسی و دیوان محاسبات و... همه و همه باید در این‌زمینه نقشی جدی ایفا کنند و بدون مسامحه به برخورد با این مسأله بپردازند.

* مطالبه عمومی برای برخورد با فساد، یک فرصت است‌
چنان‌که ذکر شد، مسأله فیش‌های نجومی یک آفت و آسیب اجتماعی و یک صدمه جدی به اعتماد عمومی بود اما از سوی دیگر باید توجه داشت که این مطالبه عمومی یک فرصت مناسب نیز هست که دستگاه‌های کشور مبارزه با فساد در جمیع انواع آن‌را آغاز کنند و با این پشتوانه ایجادشده برای مقابله با فساد در دستگاه‌های اداری و سیاسی کشور یک مبارزه جدی را سامان بدهند. به عبارت دیگر حال که چنین امری رخ داده است و افکار عمومی برای مبارزه با فساد تحریک شده است، راه‌کار درست، استفاده از این فرصت است و باید از این مطالبه عمومی به بهترین وجهی برای ساماندهی مبارزه با فساد استفاده کرد. هزینه پرداخت‌شده در این‌زمینه، در صورتی‌که بتوانیم از آن یک حرکت جدی و بنیانی علیه فساد و مفسدین اقتصادی ایجاد کنیم، به یک فرصت جدی در اعتماد عمومی تبدیل خواهد شد.

مسؤولان بخش‌های مختلف کشور باید به این جنبه از مسأله نیز توجه داشته باشند. همان‌طور که اگر در این‌زمینه سستی و کاهلی بشود و از برخورد با فساد خودداری شود، زمینه بی‌اعتمادی در افکار عمومی ایجاد می‌شود. اگر از این فرصت بهره‌برداری شود و یک مبارزه بی‌امان علیه فساد و مفسدین ایجاد شود، اعتماد مردم جلب خواهد شد. البته لازمه این‌کار آن است که برای پاک کردن شیشه از دستمال تمیز استفاده کنیم و کسانی سردمدار مبارزه با فساد شوند و علم این مطالبه افکار عمومی را بر دوش بگیرند که خود سالم و پاک‌دست باشند.
 
کلمات کلیدی : فیش حقوقی+حقوق مدیران+حقوق+حقوق های نجومی+فیش های حقوقی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۱۸:۲۵:۱۹
مسئولی که به دنبال اشرافی گری و رفاه طلبی باشد در ارگان های حکومتی ایران اسلامی جایی ندارد. (3855537) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۱۹:۳۸:۱۷
ظاهرا"دود سفید از اردوی مشترک مقننه و قضائیه و مجریه برخاسته !! (3855658) (alef-13)
 
مشکین نقاب
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۲۰:۰۴:۲۴
فقط حرف میزنین.
فقط نشون میدین که دارین کاری می کنین.
واقعا چیکار دارین میکنین؟ نکنه دارین اسناد و مدارکی که علیه تونه رو منهدم می کنین که اینقدر لفتش میدین؟
طرح نظارت بر اموال مسئولین به کجا رسید؟
مشکل کار کجاست؟ (3855689) (alef-13)
 
اسدمظفر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۰ ۱۷:۲۸:۰۰
دقیقا دارن همین کارو میکنن ، (3857828) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۲۰:۲۰:۳۹
ممکنه بدنبال اشرافیگری نباشند و ساده زندگی کنند اما شدیدا برخی مسعولین و در تمام رده ها بدنبال مادیگرایی و ثروت اندوزی میباشند. (3855706) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۰ ۱۲:۰۶:۳۲
خودشان شايد ساده زيست باشند ولي خانواده اشان اشرافي زندگي ميكنند. (3856989) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۲۲:۰۷:۴۲
ساده زیست های شما روهم 8 سال دیدیم !!! (3855859) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۲۳:۲۱:۱۵
من به عنوان یکی از مردم که شما ها الکی دارید سنگشان را به سینه می زنید ! خواهان استقرار عقل و انصاف در جامعه هستم ! نهاد های غیر ضروری حذف و در عوض دستگاههای تربیتی مثل آموزش و پرورش به سرعت تقویت شوند !
بودجه های دستگاههای بی نام و نشان را که هیچ فایده ای ندارند را حذف کنید !

هر کار را به دست صالح آن ادهید ، نه اینکه همه کار ها را به بک نهاد دهید که هیچ تخصصی ندارد ! با شعار و هیاهو و غوغاسالاری هیچ کشوری ترقی نکرده است !
مسئولان و بزرگان از لجاجت با معلمان دست بردارند ، در جایی که معلم قدر و ارزش نداشته باشد ، عقل و تفکر از جامعه رخت بر می بندد ! (3855964) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۲۳:۲۵:۰۴
اینجا تنها جای دنیاست که همه اگر حرف خوب بزنند ( چاپلوس باشند ) نونشان تو روغنه!!!!!! (3855969) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۲۳:۲۵:۴۲
ایران تنها کشوری است که معیار صداقت و تخصص افراد گفتار خوبه ! همین !!!! (3855972) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۰ ۱۴:۵۲:۰۴
رطب خورده کی تواند منع رطب کند خود اقایان مبارز ه کننده هم نجومی بگیرند (3857429) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۱۸:۲۶:۳۲
فقط فیش حقوقی مد نظر نیست همه اختلاسها و فسادها بخصوص اونهایی که در 8 سال دولت قبل بوده باید بررسی بشه فکر نکنم ادم عاقلی باشه در این مورد دیدگاه جناحی داشته باشه هر دو دولت باید بررسی بشن نباید متمرکز روی فیثش حقوقی ها شد فقط. مبارزه با همه نوع فساد باید مد نظر باشه (3855538) (alef-11)
 
مودی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۰ ۱۰:۱۸:۰۶
واقعا دیگه شورشو درآوردین با این دولت قبل گفتنتون .....
لابد با این منطق شما هر خلاف و جرم و بزه که اتفاقا بیفتد نباید با او کاری داشته باشند چون دولت قبل میگین...... خب فردا که یه دولت دیگه اومد سرکار اون هم هر ایراد و نقدی که بهش بشه خواهد گفت تقصیر دولت قبله و اینجوری از زیر بار پاسخگویی فرار خواهد کرد..... اون وقت شماها میخواین چی بگین؟؟!!!
الف جان تو هم سانسور کن (3856647) (alef-11)
 
امير
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۱۸:۴۱:۳۸
همانگونه كه در دولت احمدي نژاد از ريز تا درشت مفسدين معرفي و محاكمه شدند
در اين دولت هم بايد قوه قضاييه بدون توجه به فشار دولت به پرونده هايي نظير صفدر خان و فريدون و شركاء رسيدگي قاطع نمايد (3855562) (alef-11)
 
پرتو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۲۰:۴۴:۴۷
همگی از ریز تا درشت نه معرفی شدن نه محاکمه . (3855731) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۱۸:۴۵:۰۴
وام کارمندان ساده را چند ماه است به بهانه ساماندهی پرداختها قطع کرده اند، ولی تا آنجا که میدانم همین تیرماه هم خیلی از نجومیهای سازمان دولتی ما، دریافت نجومی داشتند. (3855569) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۱۸:۴۵:۱۰
مطالبه عمومی : فیش نهادها و سازمانهای و قوه دیگر منتشر شود (3855570) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۱۸:۴۹:۰۲
وزارت بهداشت بدترین نوع بی عدالتی در پرداختها را دارد ومتاسفانه فراموش شد! (3855580) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۲۰:۵۰:۳۲
فوتبالیست داره ماهی صد و پنجاه میلیون میگیره اون وقت حقوق صد میلیونی پزشک زیاد ؟؟ (3855741) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۲۳:۳۵:۰۶
مقایسه نکن دکتر جان بحث فوتبال جدا است با این نوع قیاسها فقط خودتون رو بیشتر زیر سوال میبرید ما کلی تحصیل کرده در رشته های دیگه داریم که دو تا 3 میلیون بیشتر نمیگیرن با مدرک دکترا این نمیشه که با انواع قیاسها دنبال خلاص کردن خودتون باشید راه نداره (3855989) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۰ ۰۷:۳۳:۱۵
مگه چندتا فوتبالیست ماهی صد میلیون میگیرن؟؟؟؟
اما ماشاالله تعداد پزشکهایی که ماهی چند صد میلیون میگیرن چندهزارتاست که خون مردم روتوی شیشه کردن بااون ویزیتهای دودقیقه ای شون که بر ای دودقیقه ویزیت حقوق سه روز کارگررو ازش میگیرن.
انصاف هم خوب چیزیه (3856315) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۰ ۰۷:۳۴:۳۴
چرا به حقوق وکارانه ودریافتی نجومی پزشکها کسی ایراد نمیگیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3856318) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۱۸:۵۳:۳۲
الان یک فوتبالیست ماهی 150 میلیون درامدش چرا به اونها کسی چیزی نمیگه ؟ برید بابا این حقوق ها رو 30 سال خودتون هم دارید میگیرید ! (3855589) (alef-11)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۱۹:۰۶:۵۵
مردم خواهان محاکمه مسببین این بی عدالتی و اختلاس ها و دزی های دولت قبل هم هستند، چرا هنوز خوابید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/// (3855616) (alef-11)
 
صابر
Sweden
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۱۹:۳۴:۴۱
اقا شما را خدا روی مکانیزمهایی کار کنید که کسانی با درامدهای بسیار بالا مالیات سنگین تری بدهند و بخشی از این مالیاتها صرف تامین مایحتاج قشر کم درامد شود. معنی ندارد یک پزشک که با امکانات مردم درس خوانده است ماهیانه بیش از 80 میلیون تومان بگیرد. والا درهیچ جای دنیا اینجور نیست. شما از پزشکان ایرانی بخواهید بروند یک کشور دیگر هرگز چنین درامدی نخواهند داشت چون حکومت ها تعادل را برقرار میکنند. و روش اصلی مالیات است مالیات. حالا میخواهد ورزشکار باشد کار افرین باشد هرکه باشد باید مالیات بدهد. وصد البته دولت هم عرضه صرف بهینه مالیات را برای حکمرانی خوب داشته باشد. (3855650) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۱۹:۴۳:۳۳
اقدام علیه حقوق های نجومی باید دارای این ویژه گی ها باشد
۱-فراگیر و بدون استثنا باشند، مثلا استثنا کردن پزشکان با عوض کردن نام حقوق نجومی با کارانه قانونی فریبکاری است.
۲- بدون جایگزین باشد ، تبدیل حقوق های نجومی به شبه نجومی فریبکاری است، مانند تبدیل حقوق ۵۷ میلیونی به حقوق ۲۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی
۳ - با فوریت و سریع باشد، پابه پا کردن ، تاخیر انداختن، فریبکاری است نه اقدام
۴- با گزارش کامل شفاف و دقیق و ذکر جزئیات باشد، کلی گویی که برخورد می کنیم یا ما برخورد کردیم فریبکاری است
۵ - همه پول های برده شده چه به مدیران و چه پزشکان و چه به روسای بانک ها برگردد، برگرداندن بخشی، از پول ها و خوردن بقیه، توسط نجومی ها ، فریبکاری و چشم پوشی از خیانت است،
۶- میزان حمایت ، دخالت، و مسولیت مسولان در پرداخت حقوقی های نجومی مشخص و مجازات متناسب با تقصیر برای آنها لحاظ شود و عناوینن سیاسی آنها سبب چشم پوشی از جرمشان نشود
۷- تقصیر و جرم مسولان سیاسی حامی و دخیل در حقوق های نجومی ثبت و جهت رد صلاحیت در انتخابات به شورای نگهبان اعلام گردد
۸- لیست کاملی از این مجموعه حرامخوار نجومی با ذکر مبالغی که غارت کرده اند منتشر شود که هرکسی با اهداف سیاسی نتواند دیگری را متهم به حرام خوری و غارت بیت المال بنماید و کسی هم هوس این نوع حرام خوری ها را در سر نپروراند
۹- تخفیف دادن به این مجرمان نجومی، از حد نصاب فرمایشات رهبری و مطالبه عمومی در عنوان ها و نوع برخورد معنای روشنش شریک بودن در این خیانت بزرگ است
حد نصاب عنوان های رهبری برای اینها عبارتند از: مهاجم به ارزش ها، خائن به ارزش ها ، گناهکار، نامشروع خوار، بی لیاقت.
و حد نصاب مجازات اینها از نظر رهبری: اقدام سریع در برکناری اینها و پس گرفتن اموالی که غارت کرده اند، و مجازات اینهاست.
۱۰ - پرونده این خیانت بزرگ به بهانه سیاسی یا انتخاباتی بودن یا وجود فساد در گذشته یا وجود فساد های دیگر نباید ماستمالی شود و هرگز نباید بدون بررسی و اقدام مختومه و بسته شود. (3855664) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۵-۱۰ ۰۸:۱۵:۰۹
چشم. (3856367) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۱۹:۴۴:۲۴
فیش های حقوقی دیگر نهادها و سازمانها چرا منتشر نمیشه؟ ما باید همه جانبه با فساد مبارزه کنیم اسلام یعنی عدالت و مبارزه همه جانبه با فساد. دیگر دستگاه ها هم حقوق کارکنان خود را به رویت مردم برسانند مطالبه عموم ملت همینه (3855665) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۲۰:۰۴:۰۹
توکلی باید در مورد پرونده مرتضوی افشاگری کند (3855688) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۲۰:۰۴:۵۲
احمدی نژاد که رفته، ما می خواهیم روحانی هم برود، می گویید احمدی نژاد می بایست به دلیل فساد در دولتش می رفت، بسیار خوب روحانی هم باید به دلیل فساد در دولتش برود، حرف از این منطقی تر؟؟؟؟!!!! اما حرف کاملا بی منطق این است که چون در دولت احمدی نژاد فساد بود بنابراین فساد در دولت روحانی را نادیده بگیریم یا این را هم به حساب احمدی نژاد بگذاریم، مخ و مغز کامنت های اعتدالی ها و اصلاح طلبها این حرف سرتاپا بی منطق است، خوب ، معاون اول و بعضی از نزدیکان احمدی نژاد هم محاکمه و مجرم شناخته شدند ،ده ماه دیگه هم بررسی پرونده و محاکمه جهانگیری و حسین فریدون شروع میشه، میمانند خود احمدی نژاد و روحانی، قوه قضاییه باید صریح مشخص کند که در این فسادها اینها نقشی یا مسولیتی داشته اند یا نه اگر هر دو یا هرکدام مجرم شناخته شدند مجازات شوند و هرکس که مجرم شناخته نشد ، دیگر کسی غلط می کند که به او توهین کند یا تهمت دزدی و فساد بزند.، در واقع بساط فساد و بساط نسبت فساد دادن، و بساط بازی های سیاسی و بساط اشرافیت، همه با هم یکجا باید ریشه کن شود. (3855690) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۲۲:۰۶:۳۷
خودت هم خوب میدونی فیش های حقوقی الان 10 ساله داره پرداخت میشه و از دوره احمدی نژاد شروع شد (3855858) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۲۰:۲۶:۱۸
تو کشور ما عدالت وجود نداره این یک حقیقته حالا دوست دارین چاپ کنید یا نه ولی بی عدالتی یک روز برای نظام دردسر بزرگی میشه مشکل ما آمریکا و اسرائیل نیست مشکل ما این تبعیضات هستش چرا یک دکتر تو سیستم دولتی 50 ملیون بگیره یک دکتر تو یک رشته دیگه اونم توسیستم دولتی5 ملیون بگیره .همه چیز رو خصوصی کنید از بیمارستانها گرفته تا دانشگاهها تا هر کس هرچی درامد داره از بیت المال نباشه و کسی هم اعتراض نکنه . (3855713) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۲۰:۴۵:۰۹
باید فیش حقوقی از همه قوا و نهاد ها منتشر شود نه فقط قوه مجریه. (3855732) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۲۰:۵۱:۰۱
مسئله دزدی حاکمیت از بیت المال مسئلهٔ بغرنجی است. اما یکی از افراط‌هایی که در این زمینه در مقابل تفریط ماسبق در حال انجام است، عدم توجه به این نکته است که اعتراض مدعی العموم باید به ناشایسته سالاری‌ها و عدم کارایی افراد در مناصب متصرف توسط مشمولان قضیه فیش‌های نجومی باشد و نه صرفا رقم فیش افراد. چه بسا جامعه کلانی از مدیران با فیش‌های نه چندان نجومی هم هستند که هیچ خاصیتی ندارند هیچ، در مجموع ضرر بیشتری هم به بیت المال مسلمین می‌زنند و چه بسا افرادی هم در زمره نجومی بگیران هستند که اگر چه مادی مسلک‌اند اما کارایی و کفایتشان مورد نیاز حاکمیت و جامعه است و هرجی برشان نیست. (3855742) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۲۱:۵۴:۳۴
پرداخت ها ی تمام ادارات و نهاد ها چه معلمین چه پزشکان چه اداره اطلاعات یا صدا و سیما و حتی مجلس خبرگان و .... باید توسط یک سیستم انجام شود و هر اداره به سلیقه خودش عمل نکند
در ثانی فیش های حقوقی کوچکترین فساد مالی است که خیلی حول آن مانور می دهند تا شاید فسادهای 1000 برابر آن به چشم نیاید (3855844) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۲۱:۵۴:۴۶
طبق سند راهبردی رزمندگان دولت باید در زمینه اشتغال و تشکل های فرهنگی و هنری و بحث اشتغال رزمندگان کمک کند. در زمینه استخدام چون ظرفیت اکثر دستگتاه ها خیلی کم اسنت تقریبا به این قشر سهمی نمی رسد.وقتی هم در زمینه خود اشتغالی میخواهی وام و کمک بگیری تا کاری راه بندازی و خرج خانوادتو در بیاری بانک ها 100 تا مدرک و ضامن میخواند و با کلی زحمت در حد چند میلیون وام میدهند که به هیچ دردی نمی خورد و میگویند بودجه نداریم. پس چطور برای پرداخت حقوف نجومی بودجه هست؟ و چطور برای اینان که حقوق بالایی هم دارند وام چند صد میلیونی با بهره کم هست ولی برای ماها نیست؟ ظلم است بخدا (3855845) (alef-13)
 
اجم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۲۲:۲۵:۴۳
برخورد با فیش های حقوقی حس نمی شود (3855887) (alef-11)
 
محبوب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۲۲:۳۱:۳۳
دوستان عزیز هیچ امیدی نیست فقط مردم را سر کار گذاشتن اگر مسولین راست می گویند چرا به توصیه ها و نوشته و ها و سخنرانی های دکتر رنانی که چند سال پیش این وضعیت را پیش بینی کرده بود عمل نکردید شما را به خدا با مردم شفاف سخن بگویید شما ها تا حالا فساد ها را انکار می کردید الان چون گندش درامده به فکر افتادین سایت الف لطفا منتشر کن و سانسور نکن (3855899) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۲۲:۳۸:۰۷
ببینید مشکل فقط فیش های حقوقی نیست باید با هرگونه حیف ومیل تحت هر نامی برخورد قانونی شود چه بسا مدیری رقم حقوقش خیلی بالا نباشد اما با نا بخردی ونا بلدی در حال نابود کردن هزینه ای که برای رسیدگی به امور در اختیارش نهاده اند باشد ضرر این کار کمبر از فیشهای حقوقی نیست ! (3855911) (alef-11)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۲۲:۵۱:۰۵
بی عدالتی در پرداخت حقوق ها در سازمانهای دولتی مخصوصا پزشکان و وزیران باید پایان یابد (3855925) (alef-11)
 
عاشق ایران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۲۳:۳۵:۱۹
وجود 30 هزار سند تخلف در بنیاد شهید و امور ایثارگران که نمایندگان محترم در تحقیق و تفحص کشف کرده اند حاصل تدوین و اجرای قوانین نا متعادل طی سی سال گذشته در این نهاد است . قانون ایثارگران را طوری نوشته اند که گروهی بتوانند از دهها حقوق و تسهیلات نا متعادل بهره مند شوند و رزمندگان و جانبازان زیر 25% محروم از حداقل معیشت ؟! (3855991) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۲۳:۳۶:۴۱
همه سر کاریم . از بابک جان چه خیر ? (3855994) (alef-11)
 
حیدر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۰ ۰۰:۰۳:۰۵
فیش های نجومی شاید توسط نهایتا 1000نفر دریافت شده که تا حدودی قانونی هم هست ولی پارتی بازی هایی که مرسوم شده و هر کی گردن کلفتی داره مثل ای خوردن استخدام میشه البته اول به صورت قراردادی و بعد که فضا اروم شد پیمانی و رسمی میشن.این فساد ام الفساد کشور است چرا که حرام خواری و تبعات پس از آن نتیجه این رفتار است. (3856029) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۱۰ ۰۷:۳۸:۴۷
مردم دیگه انگیزه ندارند کار کنند.دیروز رفتم نانوایی نونوا میگه من شغلم از همه کثیفتر و خسته کننده تره.چرا من ده برابر یک وزشک عمومی زحمت بکشم و اون فقط واسه نزدن مطب ۶میلیون بگیره و واسه کار برای دولت هم دهها میلیون؟؟؟؟
کلا این طرح سلامت و وامهای کم بهره به بعضیا پارتی و...انگیزه برای کسی نذاشته (3856323) (alef-11)
 
Malaysia
۱۳۹۵-۰۵-۱۰ ۰۷:۵۰:۳۶
اگر صلاح نمی دانید منتشر نکنید ولی لطفا به تعدادی از مدیران و مسئولین کشور یادآور شوید که به اسلام، مردم، کشور، و اعتبار خودشان رحم کنند و قدری تغییر روش دهند.

می گویید: دریافتهای حرام و نامشروع از بیت‌المال که مصداقی بارز از غارت اموال عمومی و شبیخون به بیت‌المال مسلمین هستند، پدیده‌ای دردناک و آزاردهنده بود. این پدیده می‌تواند اعتماد عمومی به نظام اسلامی را نیز نشانه برود.

شما سخن از نظام اسلامی می گویید ولی آنچه که مردم از مسئولان نظام می بینند مخالف آن چیزهایی است که درباره اسلام فرا گرفته و بر پایه انها این دین را پذیرفته اند. آیا ضدیت اسلام با اسراف، اشرافیگری، تجمل گرایی، حرامخواری، دروغ و دست درازی به بیت المال حقیقت ندارد؟! آیا این شکاف ژرف طبقاتی که اگر بی نظیر نباشد کم نظیر، جایگزین شدن ارزشهای اسلامی و حتی انسانی با مال و مقام، پر شدن رسانه ها از دروغهای شاخدار و یا تهمت های ناروا برای از میدان بدر کردن رقیب آنهم از سوی مسئولینی که در لباس روحانیت اسلام بوده و یا چهره و ظاهری اسلامی دارند،علاوه بر بی اعتمادی مردم، اعتقادات آنها را هم نشانه نگرفته است؟! آیا شیوع ربا خواری، اعتیاد، قماربازی، ترک صلاة، بی حجابی و بد حجابی، روابط نا مشروع، شراب خواری و ... بعد از قریب چهل سال استقرار نظامی مبتنی بر اسلام عادی است؟! آیا اینهمه با عملکرد مسئولین بی ارتباط است؟! (3856339) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۰ ۰۸:۴۲:۲۶
این فیشهای حرام نشان می دهد که فساد مدیریتی در بسیاری از نهادها وجود دارد. تا پیش از اینکه بیشتر به نظام ضربه نزده اند، باید این مدیران فاسد را بر کنار ، محاکمه، مجازات شدید و رسوا کرد. (3856407) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۱۰ ۱۰:۲۳:۴۲
وزارت بهداشت
وزارت نفت
وزارت ورزش و تیمهای مضحک دولتی
وزارت صنایع و بازرگانی
...
قوه مقننه و قضاییه
همه و همه باید بررسی شوند (3856661) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۰۸:۳۱:۵۱
توصیه میشه سازمان حسابرسی خودش بررسی بشه فیشهای بعضی از مدیرانش نجومیه (3863469) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۰ ۱۱:۴۶:۴۳
5 هزار پزشک علاوه بر حقوق، کارانه چند ده میلیونی و چند صد میلیونی دریافت می کنند بعد می گویند انگشت شمار. البته این افراد فقط فیش حقوقی را نگاه می کنند در حالی که کارانه در فیش حقوقی یا حکم کارگزینی ثبت نمی شود. (3856926) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۵-۱۱ ۰۰:۵۹:۴۶
راستی قضیه اختلاس تامین اجتماعی چی شد؟ اسکله های ثبت نشده چی؟ دکل نفتی رو کجا رفت؟ (3858648) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۰۹:۱۵:۴۰
من نمی دونم فوتبال چه عایدیی برای مملکت داره که این همه پول بی زبان خرجش می شود حتی اگر از بیت المال نباشد هم درست نیست هرکس یک فایده برای این فوتبال می شناسه بگه (3861273) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.