نظر منتشر شده
۲۲۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 371845
رئیس دیوان محاسبات:
حقوق های نجومی را اعلام نمی کردیم چون نمی خواستیم کام مردم تلخ شود/ رونمایی از میانگین های میلیونی در وزارتخانه های بهداشت، نفت و اقتصاد
بخش اقتصادی الف، 23 تیر 95
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۹
امیر حسین رحیمی رئیس دیوان محاسبات مجلس سخنان مهمی را درباره حقوق های نامتعارف در برنامه گفتگوی ویژه بیان کرد. علی اصغر ملک محمدی کارشناس حقوق اداری به صورت تلفنی وارد بحث شد.

در ادامه مشروح این میزگرد را می خوانید:
امروز در مجلس مطرح شد مگر نهادهای نظارتی خواب بودند که این اتفاقات افتاده؟ چطور شده حقوق های نجومی پرداخت شده ولی از استمرار آنها جلوگیری نشده؟
رحیمی:
از همه رسانه ها تشکر می کنم. فیشی در رسانه ها با هر هدفی منتشر شد ولی این به خیر و صلاح کشور می انجامد. دیوان محاسباتهای دنیا نظام قضایی ندارند ولی دیوان محاسبات ایران دادسرا و دادگاه دارد و ضمانت اجرا دارد. دیوان محاسبات دنیا، از ضمانت اجرای افکار عمومی استفاده می کنند. لذا گزارشها را نهایی می کنند. احکام که صادر می شود، افکار عمومی تصمیم می گیرد. این فیش هایی که منتشر شد به نفع کشور بود البته باید رسانه ها اطلاعات دقیق ارائه کنند و تحت زد و بندهای سیاسی قرار نگیرند.
لیستی را به مجلس ارائه کردیم که ۹۵۰ نفر است. در این لیست بعد از اینکه رئیس مجلس دستور بررسی حقوقهای نامتعارف را دارد، از معاون وزیر به بالا، هیات مدیره های شرکتهای مرکز را بررسی کردیم. ۹۵۰ نفر را در دستگاه های دولتی درآوردیم. خیلی از دستگاه ها مانند نهادهای عمومی غیردولتی در این لیست نیستند. این لیست از افرادی که ۳ میلیون تومان دریافتی در ماه دارند، وجود دارد تا ۷۰ میلیون تومانی.


کدامشان نامتعارف است؟
رحیمی:
معنی این لیست این نیست که همه فاسدند و خلافند. برخی از نمایندگان مجلس طوری مطرح می کنند که همه اینها مشکل دارند. این فقط یک گزارش وضعیت است. متعارف یا غیرمتعارف، نداریم. ما قانونی و غیرقانونی داریم. گاهی در دستگاه ها مدیری بر اساس قانون اختیاراتی دارد و سوءاستفاده می کند و رقمی را برداشت می کند که داد می زند نامتعارف است. یک مدیرکل در یک استانی درباره ماده ۲۱۷ قانون مالیاتهای مستقیم در اختیارش است. درصدی از مالیات مردم در اختیار افرادی است که جلوگیری از فرار مالیاتی می کنند. این در اختیار مدیر دستگاه است. یک مدیر در یک استان از یک میلیون تا ۵ میلیون در سال پاداش داده است. به معاونان خود ۱۰ تا ۲۰ میلیون داده ولی خودش ۳۵۰ میلیون برداشته. می گوییم چرا اینطور کردی؟ می گوید اختیار داشتم و از همه بیشتر تلاش کردم. درست است شما تلاش کردید ولی باید انصاف را رعایت کنید. تازه ۳۰۰ میلیون تومان هم برای رفاهی برداشته یعنی ۶۵۰ میلیون تومان برداشته. این در سال ۹۳ اتفاق افتاده.

چرا رسانه ای نشد؟
رحیمی:
من ۳ سال در دیوان محاسباتم. اصلا مصاحبه نکردم. همه خبرهای ما بد است. نمی خواستیم کام ملت را تلخ کنیم. حالا که کام ملت تلخ شده، باید گفت. حضرت آقا فرمودند پیگیری کنید. این آقای مدیر را به وزیر اطلاع دادیم بلافاصله عزل شد و ۴۸۰ میلیون تومان از پولها را داوطلبانه برگرداند.


شما مسئولیت زیادتری دارید؟
رحیمی:
بله؛ رسانه که شروع کرد دیگر نباید رها کند. آقای رئیس جمهور خوب گفتند یک ماهه سامانه ایجاد کنید تا حقوق همه منتشر شود و همه ببینند. قانون گفته شورای دستگاه های نظارتی مکلفند تا پایان شهریورهر سال میزان سلامت دستگاه های اجرایی را بسنجند و منتشر کنند. این اصلا اجرایی نشده. این که گزارش تفریغ بودجه از سال ۹۲ در سایت ما منتشر شده، دلیل دارد. دوستانی که می گویند باید گزارش تفریغ را در ۵۰۰ صفحه منتشر کردیم. در این گزارش تمام تخلفات قید می شود.


چرا منتشر نکردید؟ چرا این فرد که ۶۵۰ میلیون برداشت را قبلا مجازات نکردید؟
رحیمی:
این فرد در سازمان دیگری بود. به محضی که آمد، تخلف کرد و عزل شد. یکی از تخلفات دیگر در ماده ۲۱۷ است که سقف ندارد. ۲۸ درصد این لیست زیر ۱۰ میلیون می گیرند. تا ۲۰ میلیون ۷۰ درصد این لیست را شامل می شود. دولت می گوید تا ۲۰ میلیون تومان متعارف است.

این ۹۵۰ نفر از معاون وزیر به بالا هستند؟
رحیمی:
مدیران عامل در این لیست نیستند. معاون وزیر، روسای سازمانها و عضو هیات مدیران بانکها و بیمه ها هستند.

هر مدیر بانک چقدر حقوق می گیرد؟
رحیمی:
ما تمام را داریم ولی در این لیست نیست. از ۲۰ تا ۲۵ میلیون ۱۰ درصد است.
۳۵ تا ۴۰ میلیون ۲ درصد است.
از ۲۰ میلیون تا ۴۰ میلیون ۲۰ درصد است. از ۴۰ میلیون به بالا ۱ درصد است.
۸ نفر از ۹۵۰ نفر هستند.
مطالبی گفتند که ۹۵۰ مدیر فساد داریم. نباید اینها را بی دلیل گفت. این آنالیز درصد حقوق مدیران است.

بحثی مطرح شد حقوق و مزایای خارج از حکم چقدر است؟ ۵۲ درصد در حکم است و ۴۸ درصد خارج از حکم است. این خارج از حکم سقف ندارد. ۲۰ مدیری که بالاترین دریافتی را دارند، وزارت بهداشت، نفت، صنعت، پست بانک، شرکت ملی نفت بیشترین دریافتی را دارند.

تماشاچند دستگاه که بیشترین دریافتی را دارند؟
رحیمی:
وزارت بهداشت میانگین دریافتی مدیران ۲۰ میلیون و بالاترین ۷۰ میلیون تومان است. کارانه متفاوت است. کارانه مصوبه دولت دارد و قانونی است. این ۷۰ میلیون که یکی از معاونان وزارت بهداشت می گیرد، ۳۰ میلیون تومان کارانه است. این دریافتی نامتعارف است ولی قانونی است.


وزارت بهداشت می گوید نامتعارف نیست چون بیرون اگر کار کند همینقدر می گیرد؟
رحیمی:
یکی از معاونین وزارت بهداشت ۴۰ میلیون تومان حقوق و ۳۰ میلیون نیز کارانه دریافت کرده است و میانگین دریافتی بانک ها و بیمه ها ۲۷ میلیون و بیشترین آن ۵۶ میلیون تومان بوده است. میانگین دریافتی مدیران وزارت بهداشت ۲۰ میلیون و بیشترین آن ۷۰ میلیون تومان است.

 ۷۰ درصد این لیست طبق نظر دولت تا ۲۰ میلیون تومان دریافتی داشتند.

طبق این لیست ۹۵۰ نفری ۲۸ درصد زیر ده میلیون تومان،
۲۶ درصد بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون
و ۱۴ درصد بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان دریافتی داشتند.


میانگین دریافتی مقامات نهاد ریاست جمهوری ۱۴ میلیون و بیشترین آن ۳۰ میلیون تومان بوده است،
از سوی دیگر میانگین دریافتی وزارت امور اقتصاد و دارایی ۲۳ میلیون و بیشترین آن ۴۴ میلیون تومان بوده است،
و همچنین میانگین دریافتی وزارت نفت ۲۰ میلیون و بیشترین آن ۳۹ میلیون تومان بوده است.


می گویند اینها خواب بودند؟ هر ساله گزارش تلفیق را که تهیه می کنیم شاید به خاطر عدم اطلاع رسانی ما، این است. تمام ایرادات را در گزارش سالانه می گوییم. این را به مجلس و کمیسیونها می فرستیم. به وزرا نامه می زنیم که این تخلفات دستگاه هاست. این همه اوراق مال تخلفات حقوق و دستمزد وزارت صنعت و معدن در سال ۹۳ است. تمام اینها برای رسیدگی به دادسرای دیوان می رود. به وزیر می گوییم اینها را رفع کن. به نمایندگان می گوییم در تصویب قانون اینها را دقت کن. نمایندگان کمتر به گزارشهای تفریغ بودجه مراجعه می کنند. همه این تخلفات در سایت دیوان محاسبات هست. درباره فیشهای حقوقی بانکها و بیمه ها، علت ایجادش، بند ه ماده ۵۰ بود که فوق العاده خاصی به بانکها و بیمه ها تعلق می گیرد. این تصویب شده و قانونی است. الان حدود ۸ میلیون تومان علاوه بر حقوق و مزایا، فوق العاده می گیرند. از زمان تصویب در سال ۹۲ ما وارد شدیم و گفتیم این نباید مبنای اضافه کاری شود. برخی دستگاه ها مانند بیمه ایران گوش ندادند و رای محکومیت برایشان صادر شد.


علی اصغر ملک محمدی کارشناس حقوق نظام اداری به صورت تلفنی وارد گفتگو شد.
عامل اصلی این پرداختهای غیرمتعارف چیست؟ آیا این پرداختها قانونی است؟
ملک محمدی: گزارش خوبی آقای رحیمی داد که میانگین حقوق ها را بیان کرد. این حقوق ها در مقابل کسانی که ۳۰۰ میلیون گرفته اند واقعا کم است. ولی این را در مقایسه با حقوق کارمندان دولت که ۲.۵ میلیون تومان است، این حقوق ها بسیار زیاد است. درباره قوانین حاکم بر حقوق و دستمزد نیز یک قانون مدیریت خدمات کشوری قرار دارد که جنبه عمومی دارد. یک سری دستگاه ها نیز قوانین خاص خود را دارند. دستگاه هایی که جزء قانون مدیریت خدمات کشوری هستند، راه فرار ندارد و دانه به دانه احصا شده و قانون به صراحت گفته خارج از این قانون پرداخت امکان ندارد.


بحث کارانه و فوق العاده پس چه می شود؟
ملک محمدی:
هیچ چیزی خارج از این قانون وجود ندارد و همه اینها را با هم جمع کنیم بیش از ۱۰ میلیون نمی شود. برخی دستگاه ها مشمول این قانون نیستند. نهادهای عمومی غیردولتی هستند. مانند بانک رفاه کارگران که متعلق به سازمان تامین اجتماعی است. ماده ۸۴ قانون تنظیم ۲ ناخالص یعنی حقوق مالیات درنرفته را بیان کرده و حداکثر دریافتی را هم بیان کرده. ولی بانکها و بیمه ها، جزء شرکتهای دولتی هستند. اینها مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری هستند. چرا این قانون را این همه سال اجرا نکرده اند.


این قانون مدیریت خدمات کشوری چرا اجرا نشده؟
رحیمی:
این قانون برای بانکها و بیمه ها موکول به آیین نامه ای شده که دولت باید تصویب کند. این آیین نامه از سال ۸۸ تصویب نشده. نامه به دولت نوشتم چرا تصویب نکردید؟ چون آیین نامه نیامده هنوز بانکها و بیمه ها مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری نشده اند. برخی از دستگاه ها نیز از قانون مدیریت خدمات کشوری خارج شده اند که ۶۰ درصد حقوقهای نامتعارف در این بخش است. ما درباره بند ه ماده ۵۰ ما بیمه ایران را محکوم کردیم که چرا دریافتی شان را مشمول اضافه کاری کرده اند. شرکت ملی نفت بابت اضافه پاداش محکوم کرده ایم. دیوان محاسبات خواب نبوده. بررسی کرده و رای صادر کرده.


این تخلفات حقوقی است یا کیفری؟
رحیمی:
بیشتر اداری است. قانون مجازات اداری را از توبیخ تا انفصال تعیین کرده. پول را هم محکوم به برگرداندن به بیت المال می کنند. هزاران پرونده در این باره وجود دارد. ما حداکثر می توانیم منفصل از خدمت کنیم. در سال ۹۰ درباره حقوق و دستمزد ۷۷ پرونده تشکیل شده، در سال ۹۱، ۴۸ پرونده تشکیل شده.

این پرونده ها در سال ۹۴ چقدر است؟
رحیمی:
جمع پرونده ها ۳۲۲ پرونده است. برخی در حال رسیدگی است برخی در حال اجرای حکم و برخی حکم صادر شده. حسابرس ما ممکن است بگوید تخلف است، دادستان بگوید نیست. دادستان تخلف تشخیص دهد ولی دادگاه یعنی هیات مستشاری تبرئه کنند. ایراد اطاله دادرسی در دیوان هست. ما یک سال عقب هستیم و سال ۹۳ را سال ۹۴ بررسی می کنیم. این فیشها جزء رسیدگی های سال ۹۵ است و در سال ۹۴ صادر شده. همه اینها پرونده شده و در مدت کوتاه ۲۶ پرونده تشکیل شده. مثلا در بانک توسعه صادرات خلاف قانون شده که پرونده به دادسرا رفته. بانک صنعت و معدن، سپه، ملی، توسعه صادرات، شرکت نفت، توسعه نوسازی معاون، صنایع کوچک شهرکهای صنعتی، صندوق حمایت از تحقیقات.... اینها نامتعارف نیست، بلکه خلاف قانون کرده اند. این که می گویند ما خواب بودیم توهین است. ملت باید به دستگاه نظارتی که بیدار است اعتماد کند.

پس مشکل کجاست؟
رحیمی:
مشکل عدم اطلاع رسانی ماست.


پس این فیشها از کجا درآمد؟
رحیمی:
ما تا پایان دی ماه امسال به آن می رسیدیم و به دادسرا می رفت ولی اطلاع رسانی نمی شد. خیلی خوب شد فیش ها منتشر شدتا افکار عمومی نظارت کند.


الان می توانید اطمینان خاطر دهید فیش حقوق داریم که هنوز نامتعارف است و بررسی نشده؟
رحیمی:
من اعلام می کنم اگر کسی یک مورد حتی یک مورد از پرداختها را در سال ۹۳ ارائه کرد و ما به آن نرسیده بودیم، مجموعه دیوان محاسبات خواب است.

برای سال ۹۵ چه کرده اید؟
رحیمی:
به مردم اطمینان می دهم دیوان محاسبات به لحاظ ابزارهایی که دارد و دادسرا و دادگاه دارد از هیچ تخلفی چشم پوشی نمی کند. ایراد ما عدم اطلاع رسانی است. از این به بعد اطلاع رسانی می کنیم. هر هفته توضیح می دهیم. ما ۳میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان درباره این فیشها داوطلبانه به خزانه برگشته.


راهکار فوری چیست؟
رحیمی:
اولا باید همه دستگاه ها مشمول نظارت ما شوند. باید حداکثر حقوق تعیین شود. قانون مدیریت خدمات کشوری حتما اصلاح شود. بازنشستگانی که مقام شوند، دو حقوق می گیرند. هم حقوق بازنشستگی هم حقوق مقامی اش را. یک مدیر چند جا دریافتی دارد. باید سامانه تعریف شود و این حقوق ها رصد شود. علاوه بر اینها به تخلفات رسیدگی شود که کار ماست.

تماشا
 
کلمات کلیدی : فیش حقوقی+حقوق مدیران+حقوق+حقوق های نجومی+فیش های حقوقی+رئیس دیوان محاسبات در گفتگوی ویژه خبری
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۰:۰۳:۱۱
حکایت اینه که طرف سرطان بگیره بعد دکتره بگه من نخواستم بگم که ناراحت نشید.
مرد حسابی یعنی چی ما خبر داشتیم ولی اعلام نمی کردیم.
نوشدارو بعداز مرگ سهراب (3820996) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۴۶:۴۷
کارانه های پزشکان متخصص که بین ده هزار تا بیست هزار نفر هم هستند و به گفته حریرچی تا 80 میلیون کارانه میگیرند و به گفته نظام پرستاری تا 700 میلیون و به گفته دیوان محاسبات تا 140 میلیون میگیرند بودجه زیادی از کشور رو میبلعد. مجلس باید زودتر ورود کند. فردا دیر است. کتاب تعرفه گذاری سلامت هم باید برچیده شود. (3821300) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۵۹:۰۶
ایشون خبر داشتند برای بقای بیشتر مدیریتشون لو ندادند (3821354) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۲۳:۰۰:۰۶
البته بنده به شخصه با شنیدن این اخبار هیچ وقت کامم تلخ نمی شود چون در هر صورت درآمد ماهیانه و قدرت خرید بنده با تغییر دولت ها تغییر چندانی نکرده بلکه آن نورچشمی ها هستند که آه حسرت خواهند کشید که چرا در درآمد بعضی نورچشمی های دیگر ازشان سبقت گرفته است!!! (3822488) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۱۲:۴۶:۳۶
قطع هم نکردند که کام خودشون تلخ نشود (3823186) (alef-3)
 
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۲:۰۸:۴۴
واقعا مسخره اس!پیشنهاد می کنم از این به بعد رو هم دیگه ول کنید. چون کام مدیران تلخ میشه!!!!!!!!
مطمئن نیستیم از این به بعد اتفاق نیفته چون در برخی از دستگاه های دولتی و نهادهای عمومی غیر دولتی(شهرداری تهران) افراد چندین فیش حقوقی دارند که اگر مجموع انها در نظر گرفته شود مصیب عظمای مردم خواهد بودو فریاد وااسفا و وامصیبتاست که به اسان میرود. (3821379) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۵:۰۳:۲۶
شما وظیفه خود را درست انجام میدادید و اعلام میکردید صد در صد کام مردم شیرین میشد چون مردم میگفتند که خدا را شکر لااقل یکی در این کشور پیدا شد که وظیفه خود را درست انجام دهد (3821796) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۵:۰۸:۳۶
محافظه کاری و حفظ پست و مقام و نگفتن حقایق و توجیهات الکی و ابکی بیشترین ضربه را به کشور و. اعتماد عمومی مردم وارد کرده است
جوابهای کیاسانه و بازی با کلمات و تکرار یک مشت دروغ تکراری و نخ نما شده مثل حس تکلیف و نخواستیم ارامش جامعه به هم بخورد و ما فکر مردم هستیمووووو موجب گسترش فساد شده است (3821808) (alef-11)
 
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۴:۳۰:۵۰
احتمالا اگر رانت خوار ها هم لو بروند، کام ملت زهر مار می شود!
پس بذارید همینطور رانت خواری کشور را ببلعد! (3821714) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۰۰:۰۶:۴۷
من یک لیساتس حقوق بی کارم و وقتی می بینم مدیران و تعدادی از وکلا و مافیای وکالت در ایرات درامدهای کلان دارند و من دستفروشی می کنم حالت یاس و تامیدی به من دست می زند که چرا ما باید از شغل ازاد وکالت به خاطر منافع صنفی گروهی از کار وکالت محروم شویم (3822585) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۱۸:۲۷:۳۱
همش خودمون مقصریم که کاری جز یاس ازمون ساخته نیست اف برما (3824914) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۴:۴۰:۳۸
لطفا به توجیهات در این چند وقت توجه فرمایید:
ریس بازرسی: من به برادر ریس جمهور گفتم که این مدیران مشکل دارند
ریس دیوان محاسبات: نگفتیم چون ترسیدیم کام مردم تلخ شود
نوبخت: این دریافتیها قانونی بوده است
وزیر صنعت: این حقوقها در همه جای دنیا وجود دارد!
نمایندگان مجلس: ما خبر نداشتیم
وزیر بهداشت: این دریافتیها حق پزشکان است
وووووو
دریغ از یک برخورد قاطع و محاکمه علنی تا روشن شدن این چپاولها (3821741) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۴:۴۹:۳۱
سه سال خبر داشتید، اما الان هم التماس می کنید که بیایید استعفا دهید، پس مجازات چه می شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سه سال خبر داشتند حقوق غیر متعارف می گرفتند اما تا امروز اعلام کردند که 3 میلیاردو پانصد میلیون به خزانه برگشته، آیا این مبلغ یک هزارم آن سه سال نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟


بر اساس کدام قانون کسی که حقوق میلیاردی می گیرد و وضع مالی خوبی دارد باید وام یک درصد بگیرد و جوانان این مملکت که سرمایه ها ی اینده این نظام هستند باید با هزاران مصیبت وام های اندک و با کار مزدهای خداد تومانی بگیرند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگر سه سال خبر داشتید پس چرا دولت تقصیر را گردن دولت قبل می اندازد (چرا انقدر عمروعاص گونه عمل می کنیم)؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آقایان می فرمایند که پیدا کردن همه این افراد سخت است، متاسفم از این اظهار نظر و باید از این آقایان پرسید که شما اگر یکی از آنها را که پیدا کردید اعدام می کردید امروز وضع اینطوری می شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بخدا اگر اینها را اعدام کنید، عین عدالت و صواب است.


به امید آن روز (3821760) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۴:۵۴:۵۰
طبق توجیه شما کام مردم چین باید هر روز زهر باشد (3821770) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۴:۵۷:۱۱
اما به نظر مردم شما باید وظیفه خود را انجام میدادید, و اعلام میکردید, فکر نکنم تلخ یا شیرین شدن کام مردم جز وظایف شما باشد (3821775) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۲۲:۵۴:۵۷
یعنی خدایی از استدلالش آدم برق از سرش می پره

بنده خدا احتمالا یادشون رفته وظیفه یک دستگاه به نام دیوان محاسبات با این دبدبه و کب کبه و میلیون ها خرج ماهانه کارمندانش فقط همین اعلام کردن است طبق استدلال ایشان باید اداره هایی که اطلاعات نا امید کننده میدن باید تعطیل بشن
بعد من میگم تلوزیون باز میکنی چرا همیشه از بحران در آمریکا ورشکستگی در آمریکا و اروپا و .. حرف می زنه ولی در مورد ایران کمتر خبر بد پیدا میکنه بگه !!! (3822482) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۵:۰۰:۲۶
این گفته اقای رییس دیوان مثل این است که خانه یکی را در شب دزد میزند و همسایه هم می بیند, فردا صبح به صاحب خانه بگویید, من میدیدم اما چیزی نگفتم چون ترسیدم خواب شما به هم بخورد!!!!!!! (3821783) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۷ ۱۲:۵۳:۴۰
احسنت واقعا (3827750) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۵:۰۷:۴۸
این بدترین استدلال است. در بیست سال پیش کرباسچی را بخاطر پرداخت نجومی به مدیران تحت عنوان پاداش محاکمه کردید الان دوباره همین شده یعنی به پزشکان پرداخت میلیاردی انجام می دهند. هم کرباسچی و هم وزیر بهداشت مدعی اند که آیین نامه دارند و براساس اختیارات دادند. چطوری اگر کار کرباسچی جرمه باید کار اینها هم بررسی و محاکمه شوند و اگر جرم نیست چرا یک نفر را به این عنوان محاکمه کرذدید. یک بام و دو آسمان که نمی شه. (3821805) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۶:۴۱:۴۴
وقتی یک وکیل دادگستری بتواند در طول دو سه سال یا در یک پرونده درامد کلان داشته باشد انوقت مدیران نیز به خود این حق را می دهند این در حالتی است که حدود یکصد و بیست هزار نفر حقوق خوانده بی کار در کشور داریم ولی مافیای وکالت در ایران مانع اشتغال این افراد در شغل ازاد وکالت است (3822030) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۷:۲۴:۱۹
می خواستن کام مردم تلخ نشه میخواستن کام مردم زهر بشه (3822102) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۸:۳۲:۵۸
تدبیر این مدیر باید در کتاب های درسی نوشته شود ؟ ای کاش با این حقوق حداقل مدیریت بلد بودید (3822162) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۸:۴۲:۳۴
ایا تا به حال موارد ذیل فکر کردیم
چرا کالا در ایران گران است با اینکه حقوق و دستمزد کارگر و انرژی ارزان است
چرا مدیران ما خلاقیت نداشته و فقط فکر میز خود هستند
چرا صنایع ما پیشرفت نداشته
پرا یکی از وزرا فرمودند باید مدیر وارد کنیم
چرا این وزیر از حقوق دویست م تومانی مدیریش دفاع می کند .
چرا مدیران فقط جابجایی دارند و هیچکدام برکنار نمی شوند
چرا مدیران در پست حساس در چند جا فعالیت و مدیریت می کنند
حقوق کارگر هزار تومان زیاد می خواهد بشود دها مدیر اعلام می کنند بودجه نداریم
چرا مسئولین می فرمایند از این حقوق ها اطلاع نداشتیم
چرا ؟؟؟؟؟
چرا /؟؟؟؟؟ (3822181) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۲۲:۳۲:۱۸
نه اخوی . اینا حقوق های نجومی را اعلام نمی کردند چون خودشون بالای 10 میلیون دریافتی دارند . (3822457) (alef-11)
 
عجب بابا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۲۳:۳۹:۵۳
کارانه وزارت بهداشت نامتعارف ولی قانونی است ....خوب معلومه خودشان قانون رو جوری نوشتن که اینطوری شده اینکه عذر بزتر از گناهه (3822549) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۰۰:۰۰:۴۷
لطفا در حصوص رانت پروانه وکالت در ایران هم بنویسید در ایران یکصد و بیست هزار نفر حقوق خوانده بی کار داریم ولی صاحبان پروانه وکالت مافیایی عمل کرده و نمی گذارند در کشور وکیل زیاد شود (3822575) (alef-3)
 
وحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۰۵:۰۶:۲۵
خانه از پایبست ویران است (3822719) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۰۹:۴۷:۰۶
یعنی کام ملت از چی شیرین بود که ترسیدی تلخ بشه ؟عذر بدتر از گناه همینه . ظاهرا اون شعر «باید درو کرد باید که کوبید باید دوباره از ریشه رویید »هر روز مصداقش تو کشور ما بیشتر مشخص میشه با این نمکهای گندیده (3824314) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۶ ۱۲:۱۸:۲۳
مشکل این مملکت وجود این اشخا ص در سازمانهای بازرسی است .اعلام نمیکردند تا مردم ناراحت نشوند و این دزدان به کار خود ادامه دهند. (3825910) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۲۲:۲۵:۲۰
بخدا اگه رسانه ها نبودن تا صد سال دیگه این روند ادامه پیدا میکرد (3833037) (alef-11)
 
محمد مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۰:۰۵:۳۱
باید برخورد قانونی انجام بشه فقط اینطوری مردم میفهمند که عدالتی هست (3821002) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۵:۱۰:۳۳
سکوت برخی از نماینده های مدعی طرفدار مردم مثل مطهری و بروجردی قابل توجیح نیست (3821815) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۰:۰۶:۳۱
با اين حجم توهين و تخريبيً كه اعتدال و زنجيره اي ها، عليه منتقدان راه انداخته بودند، كسي جرات نمي كرد، اين حقوق هاي نجومي را پیگیری کند, مثلا زاكاني 2 سال است كه از فساد اطرافيان رييس،جمهور می گوید, با انواع تهمت ها مانند کاسب, تندرو,... مواجه شد, همچنین اقای توکلی عزیز, (3821004) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۴:۳۰:۱۲
زاکانی اگر مدرک داره رو کنه. اتهام زدن وضع را خراب تر میکند (3821709) (alef-11)
 
احتمالاً بی شناسنامه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۲۲:۴۴:۲۲
همون طور که آقای توکلی مدرک دارند آقای زاکانی هم دارد و به مراجع قضایی هم داده اند اما آنها هم نمیخواهند کام ملت تلخ بشه ،حرف سر این هست با این اتهامات بزرگی که آقای زاکانی بیان می کنند علی الخصوص در مورد برادر رییس جمهور چرا هیچ اقدام قضایی بر علیه ایشان نمی شود در حالی که به خاطر کوچک ترین چیز ها این دولت رسانه ها را بارها دادگاهی کرده است ، بارها آقای زاکانی آرزو کرده اند که بر علیه ایشان اقدام قضایی کنند تا بتوانند مدارک را عمومی کنند.

الف جان خواهشا منتشر کن. (3822474) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۰۹:۲۳:۳۳
عزیز دل برادر این فیش های نجوهی مدرک نیست پس چیست؟ (3822876) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۰:۱۲:۱۶
وای! طفلکی ها میخواستن کام ما تلخ نشه! (3821018) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۵:۱۴:۵۹
چرا این را فکر نکردی که حقوق 812 هزار تومانی موجب تلخ کامی مردم میشود?
کام مردم خیلی وقت است که تلخ شده است, این را هم اعلام میکردید تا افزوده شود, میلیارد میلیارد ببرند و شما هم بهانه بیاورید که کام مردم تلخ میشود? (3821839) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۲۳:۴۷:۲۸
چه آدم لطیفیه. (3822559) (alef-3)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۰:۱۲:۲۰
آقایان( و خانمها آنها) مسابقه بخور بخور گذشتند و همه هم در پشت سنگری پنهان میشوند... اسطوره، خدمتگزر و... بزرگترین آتش سوزی نفتی‌ را به عنوان حماسهٔ ملی‌ تبدیل میکنند ولی‌ اصلا نمیگن مسئولیت خودشان چی‌ بوده... بله ، در صنعت نفت امکان صفر شدن آتش سوزی نیست، ولی‌ در کدام کشور دنیا چنین پشت سر هم چنین آتش سوزی‌هایی‌ را سراغ دارید (3821019) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۰:۱۲:۲۳
اینها دریافتی های ثابت در ماه می باشد کل حقوق و مزایای سالانه را منتشر کنید (3821021) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۰۷:۰۹:۳۰
وای بر شما. در مملکتی که این همه فقیر هست، کارگران و کارمندان رویشان را با سیلی سرخ نگه داشته اند، از بیت المال 40 میلیون تومان در ماه حقوق قانونی به مدیر بانک داده اید؟؟؟؟
در این دنیا ماست مالی کردید، پاسخ خدا را چگونه می دهید آن روزی که میزان و ملاک عمل علی (ع) است؟؟ (3822743) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۰:۱۲:۴۶
کاش میشد نگاهی‌ هم به فیش‌های حقوقی مدیران خودرو سازی داخلی‌ بیاندازید، تا متوجه شوید چرا تعرفه خودرو وارداتی‌ باید دو برابر باشد.. اگر تعرفه خودرو مانند همه دنیا ۲۰ درصد باشد،هزینه اوقات فراغت بچه‌های مدیران خودرو ساز چه میشود؟!.... این دلیل آن است که خودرو سازا و وزیر مربوطه میگن ، نخریدن خودرو داخلی‌، خیانت است به کشور!!!! (3821023) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۴۷:۵۵
اینها همه در برابر کارانه های پزشکان شوخی است. (3821306) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۲:۴۷:۲۴
بابا اين پزشكا لااقل چند سالي درس خوندن و كار پزشكي كردن اون مديرا كه بعضي هاشون 28 ساله و 29 ساله بودن و اگه سوادشون رو جمع بزني (منظورم سواد واقعيشون) به اندازه يه ديپلم هم نميشه!!! (3821480) (alef-3)
 
ج
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۴:۴۰:۱۹
یعنی فرد غیر پزشک با مدرک دکتری هم که درس خونده هم میتونه مثل پزشکا صدها میلیون در ماه به جیب بزنه یا نه؟؟ پزشکان فرق فیلکولند؟؟؟ اونها از آسمون نازل شدند؟؟ (3821740) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۲۳:۰۴:۵۶
پزشکان با سواد، با فرهنگ، خردمند، بزرگ، اندیشمند هستند میفهمی؟؟
تو هرچی صفت بگی باز این ها یک صفت دیگه در چنته دارند که بقیه اون طور نیستند و فقط پزشکان اون صفت ها را دارند (3822494) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۲۳:۰۲:۵۷
کدوم یکیشون 28 سال است؟؟
شما هم میخوای از آب گلالود ماهی بگیری حداقل به یک ماهی کوچک بسنده کن نه این که بخوای یک نهنگ صید کنی
همه شان حداقل 40-45 را دارند تازه من باز محظ احتیاط کم گفتم (3822492) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۶:۴۵:۵۸
اون چیزی که من تو این یک سال از کامنتها فهمیدم اینه که متاسفانه دو قشر مهندس و پزشک برای چپاول سایر اقشار (معلم , کارگر , کاسب و...) با هم دعوا و درگیری دارند خدا آخر عاقبت ما را با این مهندسهای پول دوست و پزشکان پول پرست بخیر کنه , هر جا خبری از مهندسی و خودروسازی , بیمه , مدیریت و بانک و مهندسی نفته بلافاصله زیرش کامنت کارانه پزشکان نوشتن خدایا مگه مملکت فقط مهندس و پزشکن؟؟؟ خدایا ما را از دست این دو گروه گمراه راحت کن. الف لطفا منتشر کن. (3822046) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۲۳:۰۸:۵۲
بنده مدرک مهندسی دارم یعنی قشر مهندس هستم در ایستگاه بی آر تی انقلاب کارت بلیط مسافران را چک می کنم روزی40 تومن از مردم چپاول می کنم شما معلمین و کارگر ها چقدر دسترنج و حق مشقت و پول عرق ریختن دارید هر روز؟؟ (3822500) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۰۰:۱۰:۰۳
از مسولان محترم سایت الف تقاضا می کنیم در خصوص درامدهای کلان بعی از وکلای دادگستری نیز مطلبی بنویسند این در حالی است که یکصد و بیست هزار حقوق خوانده بی کار داریم و مافیای وکالت در ایران مانع اشتغال ما در شغل ازاد وکالت است (3822590) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۰۲:۵۸:۱۴
براي كشورهاي عضو تجارت جهاني مجموع عوارض حداكثر ١٢ درصد، يه چيزي در حد مناطق آزاد ما (3822692) (alef-3)
 
دکتری علوم پایه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۰:۱۲:۵۷
وزیر بهداشت فرمودن در وزرات بهداشت کسی حقوق نجومی نگرفته؟!

چه تفاوتی بین من با دکتری فیزیک و یک پزشک هست ؟
من که بیشتر زحمت کشیدم .
.......... (3821024) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۵۴:۰۷
کارانه مبنای قانونی دارد (3821335) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۲:۱۰:۱۴
یعنی کارانه 700 میلیونی (به قول نظام پرستاری) مبنای قانونی داره؟
قانونش رو کی گذاشته؟ (3821386) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۰۷:۱۲:۱۳
اساس این قانون های عوضی رو هم مافیای پزشکی در وزارت بهداشت و مجلس گذاشته اند. خب چرا چنین قانونی گذاشتید. اصلاحش کنید. قانونگذارن باید پاسخگو باشند. این است حمایت و حراست از حقوق مردم؟؟؟ (3822744) (alef-11)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۲:۱۳:۱۶
این قانون مبنای عقلانی و عادلانه ندارد (3821395) (alef-3)
 
مهندس
United States
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۳:۰۰:۴۲
"""...همه خبرهای ما بد است..."""!!!!!!!!!!

..و تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل........ (3821518) (alef-3)
 
رجب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۳:۳۱:۵۲
قانون یعنی مصوبه مجلس نه کم نه زیاد. خود مرکز پژوهش های مجلس در قلب نهاد قانونگذاری کشور گفته کارانه مشکل داره. اگر قانون بود مجلس از خودش ایراد نمی گرفت. کارانه با دستورالعمل داخلی وزارت بهداشت برداخت می شود و دولت تأییدش کرده نه مجلس. ما فقط چیزی را قانونی میدانیم که نهاد قانونگذاری کشور یعنی مجلس تایید کرده باشه. کارانه بزشکان به هیچ عنوان مصوبه مجلس نداره و اتفاقا شورای نگهبان هم همچین چیزی رو تایید نکرده که هفتصد میلیون بدن به بزشک
غیر قانونی است . مصوبه دولت معنایش قانون نیست. لطفا ذينفعان کارانه دیگر آنرا قانونی ننامند . (3821598) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۲۳:۲۱:۵۲
وزیر پزشکان راست می گوید پزشکان حقوق قانونی میگیرند
با این استدلال من هم قول می دهم اگر اقای وزیر بیاید فروشگاهمان خرید کند هیچ پولی از وی نمی گیرم فقط یک کارت بانکی پلاستیکی و چهار رقم رمز کارت که روی کاغذ نوشته شده را میگیرم تاکید میکنم هیچ پولی نمی گیرم فقط یک تکه پلاستیک و کاغذ (3822516) (alef-11)
 
United Arab Emirates
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۰۹:۴۳:۲۴
قانون من درآوردي.
اشكال دارد اين قانون ناعادلانه. (3822907) (alef-3)
 
United Arab Emirates
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۰۹:۴۵:۰۲
حالا نمايندگان مجلس و ريئس مجلس بايد به مردم پاسخ دهعند چرا به گزارشات ديوان محاسبات وقعي ننهاده و در تصويب بودجه به گزارشات تفريغ بودجه توجه نكردند؟ (3822913) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۳:۰۰:۰۴
حقوق پزشك متخصص هم ١٨٠٠ تا ٢٢٠٠ هست.
حقوق اساتيد دانشگاه در علوم پايه ٢ تا ٣ برابر اين مقدار هست.
منتها پزشك با اون حقوق بايد يك تعداد مشخصي مريض رو ويزيت كنه
پزشك ها حق دارند كه مازاد اون مقدار رو مربض نبينتد.
منتها چون فشار مراجعين و بار درمان زياد هست ، وزارت بهداشت ازشون ميخواد كه كار اون مازاد رو هم راه بندازن. و ارزش افزوده ايجاد كنند، خوب طبيعي هست براي اين مازاد كار بايد به خودشون هم حقي داده بشه. حقي از اين ارزش افزوده اي كه ايجاد ميكنند
اين حق رو ميگن كارانه.
مبلغ كارانه به ازا هر مربض بسيار كمه ، مثلا ويزيت مريض توسط متخصص حدود ٣ هزار تومن.
يا عمل اب مرواريد چشم كه عمل دقيق و بالايي هست حدود ١٢٠ هزار تومن.
منتها چون تعداد اين ويزيت ها و كارانه ها زياده ،مبلغ كارانه بالا ميره.

يعني جمع تعداد زيادي مبلغ كم.

از جمع اين مبلغ كل وزارت بهداشت ٦٠ درصد اش رو ور ميداره.
٦٠ درصد كارانه پزشك رو ورميداره به نفع بيمارستان و كارمندان بيمارستان.

از ٤٠ درصد باقي هم دولت ماليات كسر ميكنه.

حالا هر قشري كه ارزش افزوده ايجاد ميكنه مازاد به وظيفه تعيين شده اش حق اش هست كه
از اون ارزش افزوده كسري به خودش برسه. (3821515) (alef-11)
 
برزو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۳:۱۸:۰۹
دوست عزیز "زحمت بیشتر" لزوما "رفاه بیشتر" رو تضمین نمیکنه.
عرضه و تقاضا هست که ارزش کار رو بالا یا پایین میاره. (3821570) (alef-3)
 
mostafa
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۶ ۱۰:۳۰:۱۷
...جناب منظور استاد حقوقی است که از بیت المال برداخت می شه افتاااااد یا بیشتر توضیح بدیم ما (3825724) (alef-11)
 
عامل
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۰:۱۴:۱۶
اتفاقا" مردم از واقعیت ها وشفاف سازی ها خوشحال می شوند اینها همه حرفه ومحافطه کاری است (3821028) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۵:۱۳:۲۸
آقای عامل! بدون تعارف باید میگفتی شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت است. (3821828) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۰:۱۴:۲۹
زمان آن رسیده که دولت و دستگاه قضایی تکلیف ویژ‌ه‌خواران را روشن و پول‌های غارت شده و نامشروع به خزانه برگردانده شود و فکری هم به وضعیت حداقل دستمزد کارگرانی نماید که 812 هزار تومان تعیین شده است؟! ما حقوق صد میلیونی توقع نداریم ولی دولت خط فقر را در نظر بگیرد! امسال حتی برای 10 میلیون تومان پرداخت اجاره‌بها هم مشکل داریم! (3821029) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۱۴:۵۱:۵۹
ایشان یک شرح وظایفی دارند به ان عمل نکرده اصل 55 قانون اساسی میگوید که باید گزارش تفریغ بودجه را دیوان تهیه وهمراه نظرات خود برای اطلاع عموم به مجلس ارائه نماید ،بعد ایشان دنبال کام مردم بوده ،شما وظیفه ای داشتید که عمل نکردید به مردم خیانت کردید بعد امروز دوباره کاندید شده که کام مردم را شیرین کند !!اینهایی که کمیسیون محاسبات معرفی میکند نوبرند مشتی حراف ونماینده های قدیمی بدون تحصیلات مرتبط اخر نماینده ای که زمانی نماینده بوده چرا باید به دیوان برود اوهرچه مایه داشته دردوران نمایندگیش عرضه کرده !!!دوباره برای کام مردم میایند !!!!؟؟؟ (3824549) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۰:۱۵:۱۰
سال گذشته اعلام شد حقوق بازنشسته‌های تامین‌اجتماعی چنانچه زیر یک میلیون و پانصد هزار تومان باشد 20 درصد و بقیه 15 درصد اضافه می‌شود ولی الان می‌گویند همه 14 درصد افزایش حقوق خواهند داشت. عرض بنده این است که چرا با ملت صادقانه برخورد نمی‌کنند؟ چرا اسباب نارضایتی در جامعه می‌شوند؟ (3821037) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۰:۲۰:۱۳
نمیخواستیم کام مردم تلخ شود؟ سلیقه ی شخصی دیگه! خیلی جالبه! در این زمینه قانونی هست یا نیست. اگر هست مطابق قانون عمل کنید و اگر نیست بفرمایید تا وضع کنن. اداره ی سلیقه ای نهادهای نظارتی از بزرگترین مصیبت هاست. (3821049) (alef-3)
 
نمکدون
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۵:۱۵:۳۲
منظور ایشون از مردم ، حقوق بگیران نجومی بود! (3821843) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۰:۲۰:۳۱
نمی خواستیم کام مردم تلخ شود !!! (3821050) (alef-3)
 
قنادیان
United States
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۳:۰۵:۲۰
قند وشکر و ابنبات مجانی بدهید مردم بخورند بعد خبر های بد را اعلام کنید چند تا ابنبات هم دم دستشان باشد که با هر خبر بد بندازن بالا.....بدیش اینه که مصرف شکر نجومی میره بالا....چون خود جناب رییس دیوان فرمودند:همه خبرهای ما بد است..... (3821531) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۰:۲۱:۵۸
الف جان لطفا به فیش های حقوقی و ریخت و پاش در شهرداری تهران هم بپردازید, سفر اعضای شهرداری تهران به ژنو با هزینه 200000 دلاری به یک همایش (3821052) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۰:۲۲:۵۲
حق را باید گفت اگرچه تلخ باشد (3821053) (alef-3)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۰:۲۴:۲۸
شما اگر مزه کام مردم برایتان مهمه، لطف میکردید با تخلفات برخورد میکردید.
حداقل بخاطر کم کاری و بی توجهی بر مردم منت نگذارید (3821058) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۰:۲۴:۵۵
نمي خواستيد كام مردم تلخ شود يا نمي خواستيد اطلاع رساني كنيد و برخورد كنيد ؟؟؟؟؟؟؟ (3821060) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۰:۲۷:۲۳
به دریافتی دیگر دستگاهها و نهادها هم رسیدگی کنید, تا بی طرفی شما بر همگان ثابت شود, دیگر سایتهای خبری این کار را شروع کرده اند
مثلا سایتی به وجود یک نهاد فرهنگی به نام دعبل خزایی اشاره کرده است که سالانه 230 مییلیارد تومان بودجه فرهنگی میگیرد اما خروجیش برای مردم معلوم نیست
لطفا (3821063) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۰:۲۷:۴۱
مجلس زودتر قانونی بگذراند که جلوی کارانه و حقوق بالای پزشکان را بگیرد چون دیگر مردم رمق این گونه هزینه ها را ندارند و دولت به جای پرداخت گزاف به پزشکان تعداد بیمارستان های دولتی را بیشتر کند که مردم مجبور به صف کشیدن نباشند و بیمارستان های خصوصی هم باید سامان دهی شوند در غیر ان پزشکان معیار مقایسه برایشان بیمارستان های خصوصی است و بیشترین هزینه را مردم و دولت دارد به پزشکان میدهد (3821065) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۵۵:۳۶
ببین
بیمارستان دولتی زیاد بشه دکتر توش نباشه به چه دردی میخوره به نظرت؟ (3821341) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۲:۱۳:۰۲
چون پزشکان تعداد دکتر رو هم کم نگه داشتن. ضریب پزشک ما 0.89 است یعنی حتی از عراق هم کمتریم. خوب این کار رو کردن برای همین توجیهات. کارانه دهها میلیونی بدن و بعد هم بگن بیمارستان دولتی بدون پزشک به چه دردی میخوره. (3821394) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۲:۴۲:۵۴
برادر این حرف فقط برای ترساندن مردم است انقدر دکتر بیکار داریم که با یک اگهی هزار نفر خواهند امد ولی این انحصار است در دست عده ای که نمیگذارد شما بیمارستان دولتی را زیاد کنید دکتر زیاد است (3821470) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۲۳:۴۱:۴۰
در شهرک 18 هزار نفری ما که هنوز عنوان شهر را ندارد تنها یک پزشک عمومی وجود دارد باور می کنید؟!!!
بعضی روز ها فقط ساعت 6-9:30 شب اقای دکتر نزدیک 40 تا مراجعه کننده دارد و بدون احتساب در آمد پاسمان و سرم که پرستار منشی مطب انجام می دهد حدود 400 نومن هر روز در می آورد این پزشکان بی کار که شما میگویید کجایند بیایند اینجا تا حداقل ما شیفت صبح هم پزشک داشته باشیم (3822553) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۳:۲۱:۵۳
دوست عزیز آموزش پزشکی مث مهندسی نیست که تو یه تالار 200 نفر بیاریم و تئوری بهشون درس بدیم.
همین الان که ظرفیت کمه و نخبه ها(رتبه های برتر کنکور) وارد پزشکی میشن وضع اینه وای به حال وقتی که ظرفیت ده برابر بشه.
اون موقع هم شک نکن شما اگه هم پولی بابت ویزیت خرج کنی درمان نمیشی و یه عده کودن با تشخیص های اشتباه پول شما رو میگیرند.
منظورم اینه که الان که اکثریت پزشکان نخبه اند وضع اینه وای به حال وقتی درشو باز بذارن همه بتونن واردش شن. (3821576) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۰۱:۳۹:۱۶
کی گفته پزشک نخبه است؟ اینم یه رشته است مثل بقیه. با همین حرفها پررو کردیدشون (3824137) (alef-13)
 
شما ببین
United States
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۳:۲۲:۰۰
دکتر از هند و پاکستان میارن قطار قطار.....
شما شاید یادت نیست دهه شست... این دکترا بودن خیلی هم خوب و بی مدعا و کاری...و انسان . منت هم میکشیدن بیان تو ایران کار کنن.
هر کی دلش نخواست میره پیش همون "جناب اقای دکترای" از خود راضی وطنی کروات زده...که احتمالا خودش میره مسافرت عید و تیغ جراحی رو هم میده دست اقازاده کم تجربه اش که
بعنوان دستگرمی عمل کنه و حین عمل روده , حالب طرف رو پاره کنه و باقی قضایا.... (3821577) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۶:۵۲:۵۹
افزایش پزشک باید از کانال لیسانس به پزشکی انجام بشه الان ورودی های کنکور دهه هفتاد یک پنجم دهه شصت است و افزایش ظرفیت کنکور سراسری باعث ورود افراد ناشی و بی سواد به حرفه پزشکی خواهد شد باید هشتاد درصد پذیرش پزشکی از طریق آزمون لیسانس به پزشکی عمومی صورت بگیره لیسانس های فنی و مهندسی که بیس ریاضی قوی دارن و فارغ التحصیلان سایر رشته های کارشناسی پایه میتونن در آینده پزشکان ماهرتر و با سوادتری بشوند. (3822065) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۰۷:۱۶:۵۸
نه باعث ورود افراد ناشی و بی سواد نمیشه! بسیاری از پزشکانی که هم اکنون در رسانه ها موج سواری می کنند با نمره های بسیار پایین و با استفاده از رانت و سهمیه وارد رشته پزشکی و پس از آن وارد دوره تخصصی شدند. (3822746) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۲:۳۴:۴۳
معلومه نخواهند گذاشت تعداد بیمارستان های دولتی بیشر بشه و این انحصار باید شکسته شود (3821450) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۰:۲۹:۳۳
ایا دیوان محاسبات میتواند به چگونگی هزینه کرد دیگر قوا و دستگاهها هم ورود کند????? (3821072) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۲:۲۴:۰۶
عمرا اگه جرات کنه !!!! (3821422) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۲:۲۶:۵۹
طبق قانون نه (3821427) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۰:۳۶:۴۰
یک انسان شریف هیچگاه دروغ نمیگوید،منظورم به یک شخص نیست، دروغ فساد میاورد،اگر یاد میگرفتیم فقط دروغ نگوییم ،این همه بدبختی در دنیا بخصوص در شرق بلا و جنگ وفلاکت و گرسنگی وجود نداشت.کسی تا بحال مال و منالی با خود به آن دنیا برده،قدرت و شوکتش را چطور،عزت و احترام دوروغینش را چطور،آیا نام نیکی از خودش بجا گذاشته?آیا میتوانید سرتان را آسوده شب روی بالشتان بگذارید وبه فکر دروغ هایتان نباشید،خدایا به تو پناه میاورم.لطفا دروغ تان را توجیه نکنید،که بسی به شعورتان باید شک کرد، (3821087) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۰:۳۷:۵۲
دولت که صداقت خود را کم و بیش در این قضییه نشان داد, و وجود این مشکل را در بدنه خود قبول کرد, حالا منتظر دیگر قوا و بخشها هستیم از جمله:
دو قوه مقننه و قضاییه
نهادهای نظامی با تمام زیر مجموعه خود
آستانها و بنیادها و نهادهای فرهنگی با هر اسم و عنوانی
شهرداریها
خلاصه هر دستگاهی که از بیت المال بودجه میگیرد باید شفاف عمل کند (3821092) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۰:۳۹:۰۷
عذر بدتر از گناه اقایون بخاطر ندانم کاری شما بیت المال به تاراج رفته جوابگو شما هستید (3821096) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۰:۴۳:۵۲
عجب سفره ای باز کرده بودند برای خودشون و بخور بخوری بوده و این ملت بدبخت ساده هم بی خبر دنبال یارانه شون بودند. (3821110) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۰:۴۵:۵۷
انهائی که این حقوق های دهها میلیونی را میدهند و انهائی که دریافت میکنند اتحاد و همبستگی ملت را نشانه رفته اند وستون پنجم دشمن محسوب میشوند بایستی با انها مثل داعشیون برخورد نمود (3821114) (alef-3)
 
مهندس جنت شهري
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۰:۵۰:۴۴
عذر بدتر از گناه...چرا اينقدر از مردم هزينه ميكنيد..بگوييد نتوانستيم يا نخواستيم..بي .... خودتان را به پاي مردم ننويسيد..اينهمه تخلف شد اقا بجاي عذر خواهي يك ليست اورده و درصد انها را با افتخار ميخواند و در اينهمه تخلف حكم 3نفر را هم كه محكوم شده نشان ميدهد..خب يعني در اين كشور فقط همان 3حكم تخلف بوده و مابقي پاكدستند شما چكار كرديد...امثال شما حقوق ميگيريد كه كار انجام دهيد نه توجيه كنيد...فكر نكنم كار سختي باشد كه تمام كاركنان دولت و هر كس از بيت المال حقوق ميگيرد در يك سايت براي عموم نمايش داده شود..وقتي رهبري ميگويد من چيز پنهاني ندارم ديگر حقوق و مزايا تمام كاركنان محرمانه نيست...مثلا اگر فيش حقوقي رياست جمهور و مجلس و وزرا و .....در يك سايت باشد چه صنمي با منافع ملي دارد... (3821124) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۰:۵۱:۰۵
آقای رئیس!
کی و کجا کام این مردم شیرین بوده که حالا بعد از افشاء بخواد تلخ شه ؟؟!! (3821127) (alef-3)
 
سید
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۰:۵۱:۲۲
ربیس محترم دیوان . شما هرگز حقوق های نجومی را اعلام نمیکردید. مجبور شدید چون سایت وزین الف و جناب توکلی افشاگر اصلی پرداختهای نجومی به این چپاول گرها بودند. خدا ازتان نگذره . من و امثال من یقین بدانید که ازتان نخواهیم گذشت. (3821128) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۰:۵۳:۱۴
درک میکنم باید تامل کرد.خودت را بخواب بزن. (3821139) (alef-3)
 
وکیل دادگستری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۰:۵۳:۴۷
آقای فریدون !
خانواده مدیر عامل سابق بانک رفاه ( منتسب حضرتعالی ) 170 میلیارد تومن بدهکار بیت المال مسلمین هستند .
حضرتعالی چه پاسخی دارید !؟
جناب روحانی شما چه پاسخی دارید ؟! (3821143) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۰:۵۴:۲۵
حقوق های نجومی رو اعلام نمیکردین چون یا خواب بودین یا برنامه داشتین یا خودتون هم یکی از اونا هستید (3821146) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۰:۵۶:۰۹
عجب !!!!!!!!!!!
کام مردم را تلخ نمیکنید !! اما زندگی مردم را زیر و رو میکنید ؟؟ !!!!!!!!!!!!!
در مقابل حرامخواران سکوت میکنید و رسوایشان نمیکنید ؟؟

رئیس جمهور هنوز هم معتقدند : چند نفر در گوشه ای ، کمی زیاد گرفته اند !! و این را نباید به یک مسئله ی ملی تبدیل کرد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

آیا خدا وکیلی میشود به ایشان و ژنرال هایش که با این افکار !! سکان اداره ی این مملکت را در اختیار گرفته اند ، اعتماد کرد ؟؟؟؟

آیا به کسی که حاضر نیست برادر ویژه خوار خود و همشهری ..... بدهد میتوان اختیار مجدد داد ؟؟؟؟؟؟؟؟
آیا اعتبارنامه ی نماینده ای را که از مال شبهه ناک و ..... ارتزاق و پرورش یافته ، میتوان تأیید نمود ؟؟؟

آیا این نماینده و نمایندگان مشابهی که با تزویر و فریب وارد خانه ی ملت !! شده اند میتوانند مدافع حریم محرومین باشند ؟؟؟؟؟؟

اصلا" ....! آیا اعتماد به چنین افراد آلوده عقلانی و منطقی است ؟؟؟

گرچه اسلام و تشیع و معنویت عین عقل و منطق و عقل سلیم و منطق محکم عین تشیع و اسلام و معنویتند . (3821151) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۰:۵۸:۳۷
خودت چقدر میگیری (3821158) (alef-3)
 
علی اکبر
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۰:۵۸:۵۴
عذر بدتر از هزاران گناه رییس عزیز دیوان. شما اصلا" معنی نلخ کامی را میفهمی ؟؟؟ (3821159) (alef-3)
 
کریمی کادر درمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۰:۵۹:۰۵
جلوی کارانه های ده ها میلیونی پزشکان رو بگیرید که با طرح تحول نظام سلامت مُد شده و داره پرداخت میشه .
طرح تحول نظام سلامت طرحی شکست خورده است که فقط در این طرح جیب و منفعت مالی پزشکان متخصص لحاظ شده .
بقیه کادر و پرسنل بیمارستان ها فقط با حجم انبوه کار مواجه شده اند و حقوق و مزایایشان با تاخیر چندین ماهه پرداخت میگردد . (3821161) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۰۰:۳۲
من برای خودم متاسفم با مدرک فوق لیسانس مهندسی فنی در سال 48 واردخدمت دولتی شدم بمدت 7 سال و اندی بعد از انقلاب از سال 1358 ببعد مدیر کل بودم در اوایل سال 78 باز نشست گردیدم حقوق باز نشستگی حقیر حدود یک میلیون و نهصد هزار تومان است.
در آن سالها این مدیران با در یافتهای نجومی یکساعت هم پشت میز نمیتوانستند بنشینند.
کوتاه اینکه اکثریت این بزرگواران از طریق باند بازی و رفیق بازی سر کار آمده اندو طبق دستور کار میکنند و نه مقررات. تجربه بنده اینست یک مدیر سالم و مستقل بدون وجود اطلاع رسانی شفاف و رسانه های مردمی که دایما نور بتاریکخانه ها بتاباندمقدور نخواهد بود. مطبوعات آزاد و نه مطبوعات جناحی راه حل خیلی از بدبختیهای دامنگیر فعلی است.
من بارها در این رابطه نوشتهام با همه احترامیکه ّباقای توکلی قایلم منتشر نکرده است دوباره از سر دلسوزی این درد را تکرار میکنم تا چه پیش آید. (3821168) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۰۱:۲۴
نمیدانم دیوان محاسبات از کی اینقدر مهربان شده تا حالا مدیران را فقط به خاطر پرداخت حقوق پرسنل محاکمه وجریمه میکردند پرداخت های کاملا قانونی را گیر میدادند چرا چشمشان را روی این همه تخلف بستند (3821171) (alef-3)
 
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۰۴:۱۸
اونوقت با خزانه خالی این همه بخور بخور بوده!!!! (3821176) (alef-3)
 
علی اکبری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۰۴:۲۹
تا فریدون و هاشمی وزیر بهداشت برکنار نشوند ، دولت هیچ کاری در مبارزه با فساد مالی و حقوق های نجومی انجام نداده . (3821178) (alef-3)
 
لاریجانی از آمل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۰۶:۵۱
زنده باد کواکبیان
حرف حق رو دیروز توی مجلس زد .
نهادهای نظارتی ( دیوان محاسبات و سازمان بازرسی ) در ماجرای دریافت های نجومی " خواب " بوده اند . همین (3821185) (alef-3)
 
پور رحیم از رشت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۴۸:۵۸
خواب نبودن ؛ خودشونو به خواب زدن (3821311) (alef-3)
 
حسین س
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۰۰:۲۰:۳۹
رئیس محترم دیوان ، همان تخلفات نخست را اطلاع رسانی می کردی کار به اینجا نمی کشید شما باسکوت وبی عملی تان والان هم با توجیهات واستدلاهای عیر مننطقی تان کام مردم را بیشتر تلخ کردید لطفاٌ فیش حقوق!!! (3822611) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۰۷:۲۷
کارانه های پزشکی باید هر چه سریعر لغو شود. فردا دیر است. مجلس باید ورود کند و استیضاح کند. (3821189) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۲:۱۸:۳۱
کارانه نوش جونشون.
علاوه بر اون ماهی 30-40 میلیون میگیرن که حرام است. (3821406) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۲:۴۸:۱۶
مرد حسابی چی نوش جونشون؟ 700 میلیون کارانه (به قول نظام پرستاری) نوش جونشون؟ میدونی با پول یه سال کارانه ای که به یه پزشک از حدود بیست هزار پزشک متخصص میدن میشه یه کارخونه درست کرد و کلی جوون رو فرستاد سر کار و زندگیشون رو سامون داد؟ (3821482) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۲:۴۹:۲۶
من یه پزشک فوق تخصص در یکی از رشته های اطفال هستم که سه ساله هییت علمی یکی از معتبرترین دانشگاههای کشور هست. کل دریافتی من اعم از حقوق و کارانه بین هفت تا هشت میلیون تومان در ماه هست. (3821488) (alef-3)
 
نوزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۴:۵۶:۳۳
با سلام جناب متخصص حقوق شما از دانشگاه همینقد هست درسته؟ کارانه شما که علاوه بر حقوق هست چقد میشه ؟؟ بالاخره تو بیمارستانهای دولتی هم کار می کنید دیگه. (3821774) (alef-3)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۳:۲۵:۰۷
حقوق پزشکان باید بشه ماهی 750 هزار تومان تا درد مردم رو بفهمند و درک کنند.
مجلس باید ورود کنه سریع (3821585) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۰۸:۳۷
بعضی از شرکتها طبق اصل 44واگذارشده اند مثل بعضی نیروگاهها به تامین اجتماعی واگذارشده که شرکتهای بهره بردارازاین واحدها دارای اشلهای حقوقی دارند که متفاوت از سایر شرکتها است وکارکنان ومدیران انها بعضا بالای ده میلون دریافتی دارند مزایای متفاوتی درفیش دارند ایا اینها شامل نظارت نمی باشند واگر قانون جامع خدمات دولتی اجرایی شود شامل اینها نخواهد شد (3821193) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۱۰:۲۹
حقوقها میلیونی را اعلام نمی کردید نه بخاطر کام مردم
بلکه برای اینکه در ان زمان منافعی برایتان نداشت

الان هم اعلام این مطلب برای تخریب دولت در یکسال پایانی ان و در استانه انتخابات بود!!! (3821198) (alef-3)
 
حسن
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۱۲:۴۹
من خودم کارمند وزارت بهداشتم بجز یک میلیون حقوق هیچ دریافتینداریم وزارت پزشکان است نه بهداشت (3821208) (alef-3)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۳:۰۹:۵۷
وزارت علوم هم وزارت هيئت علمياس (3821548) (alef-3)
 
علی
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۱۳:۲۲
وزارت بهداشت یعنی حقوق پزشک دیگه هیچ (3821209) (alef-3)
 
ملا طایفه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۱۳:۳۸
اولین گام عملی و واقعی در مبارزه با حقوق های کلان نجومی ، برخورد شدید روحانی با وزیر بهداشت ( حامی حقوق های نجومی ) و برادر خودش فریدون است .
در غیر اینصورت هیچ کاری انجام نداده و فقط در حد حرف بوده است (3821211) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۵:۵۳:۴۹
همچنین روحانی دیگر انتظار رای هم نداشته باشد.رایش را از همان وزیر پزشکان بگیرد.با مردم چه کاری دارد دیگر؟؟؟!!! (3821937) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۱۵:۳۲
به حیف ومیل اموال این مملکت توسط غیر دولتی ها هم هرچه سریعتر رسیدگی شود !! یعنی تا قبل از پاک کردن ورفو کردن خلافهایشان ! به آنها فرصت ندهید ! الف شما که این قدر در افشای فیش های دولتی به خودت افتخار می کنی نهادها سازمانها مراکز ارگانها و... غیر دولتی را هم هرچه سریعتر پی گیری وافشا کن این خواست همه ملت است ! (3821217) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۱۷:۴۵
وزیر بهداشت را برکنار کنید .
حامی حقوق های نجومی نا مشروع (3821224) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۱۹:۰۴
شیرین کام باشی (3821225) (alef-3)
 
فضای مجازی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۱۹:۰۶
فیش حقوقی رئیس دیوان محاسبات لطفا" (3821226) (alef-3)
 
فضای حقیقی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۴۴:۲۱
آخه شاید کام ملت تلخ شه ! (3821291) (alef-3)
 
حسینی بوشهری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۴۹:۴۸
و همچنین فیش حقوقی رئیس سازمان بازرسی لطفا (3821319) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۵۵:۲۸
بنده به دولت کلید نمره - 1 - میدهم از 100 نمره (3821340) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۷:۴۶:۳۶
۰ هم زیاده (3822128) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۲۲:۲۲:۵۵
مگردربحث پرداخت هافقط دولت مقصراست دیوان محاسبات سازمان بازرسی کل کشورمجلس شورای اسلامی درتدوین قوانین ونظارت برعملکردبودجه همه دخیل هستنداگرقرارشدنمره داده شودهمه دخیلند درثای این سسب خیرشدتافسادهای دولت پاکدست افشاشود (3822438) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۱۰:۰۳:۰۷
احسنت (3822944) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۵۶:۱۴
روحانی چرا دیگه کنفرانس خبری برپا نمیکنه ؟ (3821345) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۲۰:۲۰
نظام پرستاری میگه کارانه 700 میلیونی گرفتن.
دیوان محاسبات میگه 140 میلیونی هم گرفتن.
معاون وزیر بهداشت حریرچی میگه 80 میلیون بیشتر ندادیم.
پیدا کنید پرتقال فروش را. (3821230) (alef-3)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۵:۱۱:۱۵
فقط اینها نیستند داداش وزارت نفتی ها دست همه رو از پشت بستند حقوقهای 20میلیونی در ماه فقط کارمندان ساده و مزایای بسیار بالا (3821821) (alef-3)
 
معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۲۰:۴۱
روسای دیوان محاسبات و بازرسی کل کشور ، وزیر بهداشت ، وزیر اقتصاد و دارایی میبایست جهت کاهش آلام ملت برکنار شوند . (3821231) (alef-11)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۲۵:۱۸
چند نکته:
۱- این رقم های ۹۵۰ نفر خود اظهاری است و تا راستی آزمایی نشود قابل قبول نیست
۲- اگر شما نمی توانید حقوق متعارف را تشخیص دهید . دو راه وجود دارد یکی از مردم سوال کنید به نظر میرسد حقوق متعارف یعنی یک مدیر حد اکثر در ماه برابر یک سال پایین ترین حقوق یک کارگر یا کارمند حقوق بگیرد که حداکثر ۱۰ میلیون خواهد بود، نه برابر ۲ تا ۳۰ سال یک کارگر یا کارمند در ماه حقوق بگیرد ، راه دوم این است کشورهای دنیا را ملاحظه کنیم حقوق یک مدیر یا پزشک چند برابر یک کارگر یا کارمند است، که معمولا بیش از ۶ برابر نیست، در این صورت همان قانون نظام هماهنگ برای همه بدون استثنا اجرا شود.
۳ - کامل اطلاع رسانی کنید می فرمایید داوطلبانه ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون را برگردانده اند. خوب بفرمایید چند صد میلیارد تومان غارت کرده اند این مدیران و پزشکان محترم.
۴- نمی خواستیم کام مردم تلخ شود این عذر بدتر از گناه است، شما اگر یک مورد را به مردم اطلاع رسانی می کردید حساب کار دست بقیه غارتگرها می آمد و کام مردم به تلخی این روزهانمی رسید. (3821243) (alef-11)
 
محبی از قم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۲۵:۲۳
مقامات نهاد ریاست جمهوری روی چه حسابی حقوق 20 میلیونی برداشتند ؟؟!!!
ما به اینا رای ندادیم که حقوق 20 میلیونی بردارن از کیسه بیت المال .
ما به یه رئیس جمهور رای دادیم برای کار کردن
مقامات نهاد ؛ کیا هستن دیگه ؟؟!! (3821244) (alef-11)
 
انسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۲۵:۲۷
وقتی به چند صد میلیون کارانه پزشکان لفظ قانونی اطلاق می شود ،احساس یاس و نامیدی در جامعه ایجاد می شود. قانونی که تبعیض قائل می شود و می گوید پزشک حق دارد چند صد میلیون د ر ماه بخورد و نوش جان ولی یک معلم ،یک نظامی ،یک هیات علمی وزارت علوم، یک کارمند ساده ادارات حق ندارد 500 تومن (نه 500 هزار تومن) اضافه دریافت کند، زیر سوال است و هر انسانی با وجدانی می گوید قانون مجاز کننده برداشت صدها میلیونی از بیت المال برای پزشکان عین بی قانونی است. نتیجه این تبعیض هم بعدا در بزنگاه ها مشخص خواهد شد. (3821245) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۲۵:۵۱
آقای رحیمی حقوق در صنعت نفت برای رده های شغلی سقف دارد که خارج از آن قانونا پرداختی صورت نمیگیرد. تا چند سال قبل که شخصا شاغل بودم روال همین بود و بالاترین حقوق مدیران در جنوب بسیار پایینتر از این مقادیر ذکر شده بود. نمیدانم چه اتفاقی افتاده ولی اگر این حقوق ها درست باشد غیر متعارف است. اما مساله تنها حقوق نیست ، اتفاقاتی که خارج از ظوابط اداری و قانونی برای کسب درآمد بیشتر رخ میدهد در قامت حقوق و مزایای قانونی نمیگنجد و میتواند از پایین ترین رده سازمانی تا بالاترین آن را در بر بگیرد. برای جلوگیری از این باید فکری کرد. باید قانون از کجا آورده ای را با شدت برای تک تک کارکنان اعمال نمود تا سره از ناسره متمایز گردد. (3821246) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۲۷:۵۹
سپاسگزاریم از کلید زنگ زده پوسیده (3821250) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۳۳:۲۶
روحانی
این جواب اعتماد مردم نبود . (3821263) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۳۳:۴۴
قربانت شوم، پول دولت از جیب کی تامین میشه؟!
شرکت های خصولتی، با توجه به انواع رانتها ، از جیب کی ارتزاق میکنند؟
مگر نه اینکه مردم بدبخت یا با مالیات بطور مستقیم و یا با پرداخت هزینه های اضافه تولید و خدمات دارند این پولها را تامین میکنند، حال شما بفکر کام تلخ مردمی؟؟؟؟؟؟
من و امثال من مالیات میدهیم و شما و امثال شما در راس کاری قرار میگیرید و بجای جواب به مردم ، ... تحویل مردم میدهید!
مگه مردم هزینه سنگین خدمات از ثبت اسناد گرفته تا خودرو بی کیفیت و بی لیاقتی مدیران و بهره کم کاری آنها را پرداخت نمی کنند؟
در اقتصاد دولتی و رانتی انتظار جواب بیشتر و بهتر نمی توان داشت. (3821265) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۳۴:۱۱
اولین گام در مبارزه با فساد مالی
برکناری فریدون (3821266) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۳۵:۴۹
روحانی مچکریم ! (3821271) (alef-3)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۳۷:۰۲
قضیه خیلی ساده است .
وقتی ارزش پول یک سوم شد و دو سوم از سرمایه مردم توسط دولت بلعیده شد نیاز است برای جلوگیری از اعتراض و ایجاد رضایتمندی قشری که احتمال اعتراض دارند رو سرجاشون نشوند و این قشر مدیران میانی هستن که با گرفتن حقوقهای بالا هم سرجاشون نشستن و هم با مدیریت پایین دست بقیه رو سر جاشون نشوندن و از اعتراضات جلوگیری کردن.
خوب حالا که آب از آسیاب افتاده و اطلاعات این گونه افراد سوخت شده و به اندازه کافی هم مال و اموال نصیبشون شده که تا هفت پشت بسشونه و از طرفی دولت دیگه توان این پرداختهارو نداره این داستان رو راه انداخته که دیگه این حقوقهارو ندن چون به هدفشون که کنترل پایین دست بوده رسیدن و آب از آسیاب افتاده و چیزی رو که خودش بوجود آوردن به اسم مبارزه با فساد دارن حم میکنن و کلی هم براشون جنبه تبلیغاتی داره. (3821275) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۳۸:۱۲
« دولت می گوید تا ۲۰ میلیون تومان متعارف است. »

زمانی که خود دولت این را می گوید ، دیگر هیچ نمی توان گفت ... (3821282) (alef-3)
 
United Arab Emirates
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۰۹:۴۹:۲۲
براي خودشان متعارف است
ما مردم كه از شنيدن اين ارقام هم سرمان گيج ميرود.
آيا يارانه 45 هزار توماني نامتعارف است؟؟ (3822924) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۴۱:۳۰
این چه حرفیه
وقتی طرف داشته دزدی میکرده شما شرعا وظیفه داشتی بگی
کام مردم تلخ بشه یاشیرین به عنوان یک مسلمان نباید سکوت میکردی (3821287) (alef-3)
 
اسدیها
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۴۴:۵۹
اقا من هیچی رو باور ندارم تو تامین اجتماعی که خودم کارمند ان اداره هستم ریس من تو شهرستان 15 میلیون میگیره و خود من ده میلیون
حال خودنون فکر کنید که مدیر استان چقدر میگیره مدیر مرکز چقدر هر کسی سند خواست اینجا ایمیل بذاره (3821293) (alef-11)
 
علی اکبر
Italy
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۵۸:۰۵
نمیخواستی کام مردم و تلخ کنی یا میخواستی خودتون کماکان شیرین کام باشین؟!!! (3821351) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۲:۱۷:۰۹
مگر مدرک پزشک متخصص بیشتر از هیات علمی دانشگاه هاست که بغیر از کارانه، 40 میلیون حقوق میگیره. یک فول پروفسور وزارت علوم الان به زور 10 میلیون میگیره!!!!!!!
چرا این همه تبعیض؟؟؟؟؟؟؟
بسیاری از استادای وزارت علوم انگیزه کار کردن ندارن!!!!!!!!!!! (3821401) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۲:۱۷:۳۸
همش حرفه
شما اگر براي مردم ارزش و حقي قائل بوديد آنچه كه حقشان بود و خودشان طالب هستند كه هميشه بدانند تا پاي كار باشند را بهشان مي گفتيد
اين بدترين توجيه هست كه نميخواستيدكام مردم را تلخ كنيد
خدا پدر كساني و رسانه هايي كه خود را بخطر انداختند تا وظيفه خود رادر اطلاع رساني اين موضوع مهم انجام دهند را بيامردو بهشان طول عمروتوفيق روز افزون و آخرتي آياد بدهد وگرنه شما هيچكدامتان خبري به مردم نمي داديد و و اگر مردم خبر نداشتند و هيچ كاري هم نمي كرديد تا چه رسد به اينكه بخواهيد جلوي مفاسدي اينچنينرابگيريد وگرنه بقول خودتان در اين مدتي كه به اصطلاح آقاي لاريجاني خواب نبودند اقدامات لازم و بايسته را هم مي كرديد در حالي كه نكرديد و نمي خواستيد هم بكنيد (3821403) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۲:۲۴:۲۱
اين آمار كانلا اشتباه هستن ، من به خاطر كارم در اهواز از فيش هاي حقوقي كاركنان شركت نفت و مجموعه وزارت نفت مطلعم ، حقوق هاي كاركنان شركت نفت حداقل بيست ميليون و حداكثر هشتاد ميليونه ، تازه به جز پاداش و تسهيلات و نفت كارت و ....
تازه بيست ميليون فيش حقوقي يك كارشناس پانزده سال سابقه شركت نفته نه يك مدير ، مديران سي ميليون به بالا مي گيرن . (3821423) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۲۳:۲۳:۰۳
20000000 250000 12 (تعداد ماه های سال تعداد پرسنل رسمی حقوق) معادل 17 میلیارد دلار و در حالی بودجه شرکت نفت 14 میلیارد دلار هم برای حقوق است هم برای هزینه های اداری و تاسیسات و .. !!!! (3822518) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۲۳:۴۷:۴۶
پس درسته چون بيشترين هزينه مربوط به حقوقه و اگه كارگران و تكنسين هارو حذف كنيد بقيه حقوق بالاى ١٥ ميليون ميگيرن (3824012) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۲:۲۶:۲۱
شیخ کلینی از حضرت صادق ( ع ) روایت کرده که حضرت امیرالمومونی(ع) را درد چشمی عارض شد ، حضرت رسول (ص ) به عیادت آن حضرت تشریف برد ، او را دید که صیحه و فریاد می کشد ،
فرمود: « آیا این صیحه از جزع و بیتابی است یا از شدت درد است ؟ » امیرالمومنین (ع) عرض کرد : « یا رسول الله ، من هنوز دردی نکشیده ام که سختتر ااز این درد باشد . »
فرمود : « یا علی ! چون ملک الموت برای گرفتن روح کافر نازل شود ، سیخی از آتش را با خود بیاورد و با سیخ ، روح او را بیرون کشد ، پس {کافر} صیحه کشد . »
حضرت امیر المومین چون این را شنید ، برخاست و نشست و گفت :« یا رسول الله ، دوباره حدیث را بر من بخوان .»
سپس گفت : « آیا از امت شما کسی به این نحو قبض روح می شود !؟ »
فرمود : « بلی ! حاکمی که جور کند و کسی که مالی یتیم را به ظلم و ستم خورد و کسی که شهادت دروغ دهد . »


برگرفته از کتاب منازل الآخره ، نوشته ی حاج شیخ عباس قمی - فصل اول « اولین منزل - سفر مرگ » (3821426) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۳۰ ۰۹:۲۱:۲۰
گر حکم کنند که مست گیرند
در شهر هر آنچه هست گیرند
الیس بصبح قریب... (3833691) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۲:۳۰:۴۳
آقای رحیمی پس در اون دیوان محاسبات را ببند که تو و زیردستانتان حالا که قرار نیست کاری بکنید،لااقل حقوق از بیت المال دریافت نکنید،مملکت را بنام مصلحت و بنام مردم به لب پرتگاه بردند و فقط توجیه میکنند،الان که تلخ شد،کی جوابگوست که چرا تلخ شده؟! این چه حرف ناخردانه ایست؟! (3821439) (alef-11)
 
الناز
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۲:۴۵:۰۴
وزیر محترم بهداشت بیاید دانشگاه علوم پزشکی راجمع کند که بی عدالتی وبی برنامه بودن پرسنل وکارشناسان زحمت کش این سیستم راخسته کرده-برای مهارت آموزی عده ای سیستم را نابود کردند (3821475) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۲:۴۹:۰۱
ببخشيد سوال دارم اين حقوق نجومى قانونى بود و با سند و فيش و رسيد پرداخت شد يا غير قانونى؟؟؟ اگر طبق قانون و يا سند و رسيد پرداخت شد حرف ايشان غلط است م قصر قانون گذار نه مدير و كارمند و اگر بدون سند و غير قانونى از كجا بودجه و از كدام مال اين حقوق پرداخت شد با تشكر اگر سؤالم را جواب بديد (3821487) (alef-3)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۲:۵۴:۰۵
فقط حقوقها بررسی می شود کارانه ها، پاداشهای شرکتها مختلف ، پاداشهای مجامع عمومی شرکتها،ماموریتها ، واریزی سود سهامها،واریزی اعیادو مناسبتها و.......را کسی محاسبه نکرده فقط همگان حقوق معلمان را می دانند چون در این مملکت زیادی اند.و قانون خدمات کشوری برای انها اجرا می شود. (3821504) (alef-11)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۲:۵۵:۵۱
ما مردم درفقر گرانی هستیم اونوقت میخواد ام ما تلخ نشه پدرم عدالت به تلخی ربطی نداره (3821508) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۳:۰۲:۱۶
تو رو خدا به حقوقای سازمان بورس هم برسید (3821524) (alef-3)
 
ذیحساب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۳:۱۰:۰۶
بعنوان یک ذیحساب با 22 سال سابقه کار:
جناب رحیمی رییس کل محترم دیوان محاسبات....بهتر بود یک خبری هم از دریافتی کارکنان دیوان میدادید....کارشناس ساده دیوان با 5 سال سابقه کار حداقل دوبرابر مدیر کل سایر دستگاهها دریافتی دارد....استخدام در دیوان با یک طبقه تشویقی از بدو استخدام است.......چرا؟!
هر ساعت اضافه کار کارشناس دیوان حداقل30 هزارتومان و هرساعت اضافه کار مدیر کل سایر دستگاههای دولت با سی سال سابقه 12 هزار تومان!!!

چرا دیوان زیرمجموعه مجلس باشد و این همه تفاوت فاحش در دریافتی؟!

بهره وری و کارانه دیوان چطور؟! (3821550) (alef-11)
 
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۳:۳۰:۰۵
قطعا اگر فیش ها رو نمی شد هیچ کاری دیوان محاسبات انجام نمی داد. تبریک به ملت شریف ایران که این فساد ریشه ای را در سیستم دولت نمایش دادند.
تمام حرف آقایان (دیوان محاسبات در خصوص کام مردم تلخ نشود) کذب محض است. (3821596) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۳:۵۲:۵۴
اگه واقعا برای مردم نگران بودید لااقل پیگیر آن فیش ها میشدید تا مردم ضرر نکنند چگونه به ضرر وبیچاره شدن مردم راضی شدید ولی به نگرانی نه ما مردم ایران به دروغ گفتن مسئولان عادت کرده ایم (3821640) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۴:۰۰:۵۳
دیگه برام مهم نیست . خسته شدم بس که از این اخبار به گوشم رسیده. (3821651) (alef-3)
 
اکبر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۴:۱۹:۰۴
متآسفم،مصلحت اندیشی تا این حد،آقایان پول 80 ملیون نفر رابالا بکشندبعد شما میگید:خواستیم کام ملت تلخ نشود.سفسطه گرایی تاچه حد؟قبول کنید که قصور ازشما بوده.به نظربنده شما هیچ توجیهی برای این کار خود ندارید. (3821682) (alef-3)
 
Czech Republic
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۴:۴۴:۲۱
الانم فقط میان میگن این حقوقا در مقایسه با حقوق کارمندای دولت خیلی زیاده یعنی عملا کارگر تو این مملکت آدم حساب نمیشه که حتی تو این ماجراها ازشون یادی بشه (3821748) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۲۳:۴۸:۲۴
مدالی که به کارمندان دادند مال شما! (3822560) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۴:۵۶:۱۵
چرا در موضوع حقوقهای نجومی، کسی به دستمزد نجومی بازیکنان فوتبال ایران که اکثرشون از باشگاههای دولتی و و بالطبع بیت المال ارتزاق میکنن، ورود نمی کند؟ از سایت وزین الف تقاضا دارم به این موضوع ورود پیدا کند. (3821772) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۵:۲۴:۱۴
چرا باشگاه های فوتبال رو خصوصی نمی کنند؟ بابا ما راضی نیستیم بیت المال صرف فوتبال بشه. اینو به کی باید بگیم؟ (3821874) (alef-3)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۵:۰۷:۳۷
حقوقهای نجومی کارمندان وزارت نفت چی که هر کدام 20برابر سایر کارمندان دولتی حقوق میگیرند (3821803) (alef-3)
 
مهراب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۵:۰۹:۵۵
موندم چرا در باره حقوق نجومی وزارت نفت با حقوق ماهانه هر کارمند 15000000تا25000000تومان چرا رسانه ها نمی نویسند

مگر خون کارمندان وزارت نفت از بقیه کارمندان دولت قرمزتر است (3821812) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۵:۱۱:۴۶
اتفاقا وقتی رسیدگی بشه و بیت المال برگرده اونوقت کام مردم شیرین میشه (3821824) (alef-3)
 
حمزه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۵:۱۴:۱۱
فیش حقوقی کارمندان نفتی را منتشر کنید تا مردم به بی عدالتی در نظام حقوقی ایران پی ببرند
حقوق ماهانه 17میلیونی تا 30میلیونی هر کارمند وزارت نفت (3821834) (alef-3)
 
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۱۷:۰۲:۲۶
بخدا تا عمق وجودم تیر میکشه که من و امثال من به بهترین مدارک و تحصیلات داریم عسلویه 3 تمن میگیریم بعد میاید این چرتا رو مینویسید (3823613) (alef-3)
 
محمدرضا وثوق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۵:۲۲:۴۲
یک سوال در آخر سال موقع اعلام 800 هزار تومان حقوق کارگران برای یک خانوار چهار نفره با توجه به اظهاراتتان که از مبالغ حقوق ها خبر داشتید ، بنام یک انسان چه احساسی بهت دست داد؟
به خودت افتخار کردی؟
به دولت افتخار کردی؟
به نظام افتخار کردی؟
مبلغ حق تفریح فرزندانت یاد افتاد؟
یا عرق پیشانی کارگری که بعد یک ما کار جلو بچه هایش شرمنده است؟
یا حرف امام که نگذارید نظام بدست نامحرمان به افتد؟
یا آمارهای طلاق و جنایت و فقر و اعتیاد جلو چشمت رشه رفت؟

خواهش می کنم این سوال را از ایشون بپرسید و رسانه ای کنید التماس می کنم (3821872) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۵:۳۵:۰۹
اگه واقعا جهت دار نیست این افشاگری های جناب توکلی یه سری هم به شهرداری تهران بزن ببینن چه خبره!! (3821898) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۵:۵۱:۵۱
حقوق نجومی بنده (بازنشسته آموزش وپرورش) هم عبارتند از 17000000ریال (3821932) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۷:۳۷:۲۲
باز حقوق شما .بنده بازنشسته راه آهن هستم با 13000000 ریال حقوق نجومی (3822117) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۲۳:۴۶:۵۸
جناب بازنشسته راه آهن آیا مطمئنی که شرایطت با دوست بازنشسته آموزش و پرورش یکسانه؟! (3822558) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۶:۰۱:۴۰
کام مردم کدوم کام (3821954) (alef-3)
 
محمد
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۷:۰۲:۵۰
تا ۲۰ میلیون تومان متعارف است، این که گفتی یعنی چه؟؟؟
پس آن قانون حداقل و حداکثر چی می شه؟؟؟
تازه این فقط پولهاییه که تو فیشه و معلومه!!! (3822079) (alef-11)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۷:۴۲:۵۱
کل اموال باید برای مسولین شفاف بشود و در دسترس مردم و قانون از کجا آوردید یکیش هم حقوق است و گرنه همین اش و کاسه میماند مانند خیلی جاها (3822123) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۷:۴۳:۴۰
مدیران در وزارت بهداشت حقوق نجومی بالا گرفته اند. چرا هیچ کس با آنها کاری ندارد؟ (3822124) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۸:۲۷:۰۳
کام مدیران شیرین تر شده و کام مردم تلختر. حالا کدام بهتر شد رئیس محترم دیوان !!!! از اینها گذشته این کار یعنی آبروی نظام را ریختن. این به پای نظام نوشته می شود. نه یک مشت مدیر حرام خوار بی غیرت (3822160) (alef-11)
 
سروش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۸:۵۴:۰۱
با این همه دروغ و دغل و دزدی و لاپوشانی
بلاخره مردم به وقت و به نحو مقتضی اقدام لازم انجام خواهند داد. (3822194) (alef-11)
 
بی نام
Belgium
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۹:۰۲:۵۴
متاسفانه عملکرد و توجیه و استدلال شما برای منتشر نشدن فیش های حقوقی بسیار ضعیف است (3822205) (alef-11)
 
Sweden
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۲۱:۰۰:۰۸
طبق گفته اقایان برخي مديران کارانه 170 ميليون توماني مي‌گرفتند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!40 میلیون هم حقوق 210 میلیون یعنی سالی 2520000000 یعنی چهار برابر حقوق ريیس جمهور بزرگترین ابر قدرت جهان چون انجا 50 درصد مالیات میدند اینجا خالص دریافتی هست !!!!!! اقا بزرگترین مدیران امریکایی با یک دهم این مبلغ حاضرند بیاند ایران کار کنند..... در یک کشور جهان سوم حقوق یک مدیر 300 برابر حقوق یک گارگر تازه بغیر از وامهای قرض الحسنه...................البته طبق نظر دیوان محاسبات غیر متعارف بوده و طبق وزیر صنایع در دنیا این حقوقها مرسوم است ................ (3822357) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۲۱:۰۹:۴۹
خیانت به مردم کرده ای که فیشهارارونکرده ای خداکندباآنهاشریک نباشی (3822367) (alef-11)
 
ناصر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۲۲:۱۸:۰۳
آقایان محمد .حسین و سعید عزیز یا هر کس دیگر اگر تمایل دارید شماره همراه خود را بگذارید تا بنده فیش حقوق خود و سایر همکارانم را برای شما بفرستم .تا به شما ثابت شود که یه کارمند شرکت نفت با 28 سال سابقه کار در واحد عملیاتی با مدرک مهندسی شیمی و نوبتکار چقدر میگیرد .
اگر من ااشتباه کردم عینا در همین جا از همه عزیزان عذر خواهی خواهم کرد در غیرراینصورت شما اعلام کنید که حرفهایتان تهمتی بیش نبوده .تشکر (3822432) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۲۳:۱۲:۳۳
با سلام به نظربنده دراین امر هرسه قوه کوتاهی کرده اند مگر خدمت کردن به مردم تعارف دارد روز اول که همین قانون خدمات کشوری اجراشد فاصله حقوقی آنچنانی وجود نداشت اما مسؤلین دربالا به فکر محرومین نبودند اگر درست میگویند 1- باید مبنایی برای فاصله حقوقی - دکتری - فوق لیسانس - لیسانس و ... مشخص میکردند به عنوان مثال فاصله حقوقی کارشناس ارشد با دکتری پانصد هزارتومان و .. 2- چون تصمیم گیرندگان ذینفع بوده اند به نحوی راضی بوده اند و سکوت کرده اند 3 - اگرقراربرخورداست باید متخلفین مجازات ؛ مبالغ اضافی اخذ ؛ و مجددأ درمشاغل کلیدی ازآنان استفاده نشود چون کاراینها خیانت به ملت وکشوربوده است 4 - اگر روزی قانون خدمات کشوری اصلاح شد باید دستگاههای نظارتی به وظیفه خود درست عمل نمایند تا مجددأ وضعیت فعلی تکرار نشود اضافه نمودن حقوق سالیانه خیلی مهم است اگر به صورت یکسان به حقوق همه 12% اضافه شودمعنی اش این است که مسؤل محترم میخواهد حق ضعیف را پایمال نماید والسلام (3822504) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۰۱:۳۷:۲۶
سایت الف که اینهمه به حقوقهای نجومی می پردازد چرا به اندازه یک دهم ان به ضرر وزیانهای فوق نجومی که سو مدیریتها ایجاد کرده نمی بردازد ضرر چند تریلیونی ایران خودرو ناشی از چیست چرا جامعه و مردم ما که بالاترین قیمتها را برای بی کیفیت ترین خودرو ها می پردازد باید شاهد زیان چند هزار میلیاردی در صنایع. به اصطلاح ملی را باید شاهد باشد ؟ البته غکر می کنم هیاهو های پر صدا برای هیچ همیشه برای مخفی ماندن مشکلات اساسی است اگر چه حقوق غیر متعارف منفور است. ولی جامعه. بشدت طبقاتی ما که. برای خرید یک اپارتمان صد متری در تهران کارمندی باید ده سال سالی صد میلیون پس انداز داشته باشه که غیر ممکن است داشتن اپارتمانهای لوکس ماشین های چند ده میلیونی و غیره فقط حاصل حقوق هر چه باشد نیست اگر فقط حقوق نجومی بود و فساد دیگر نبود غمی نبود همه درد های ما ناشی از شعارزدگی دروغ گویی و بی سوادی و زرنگی
روهی متظاهر در انحراف دادن دید جامعه به سمت غیز واقعی است (3822663) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۰۲:۴۲:۰۸
مملکت فقط در حال چپاول است ای مردم , مدیران بانکها تا سطح ریس اداره در حال چپاول اند به داد بانکها برسید و حسابرسی دقیقی از میزان دریافتی مدیران بانکها داشته باشید و ببینید دارن چکار میکنند , عناوینی تحت عنوان حق مسولیت , هزینه سوخت , کارانه , حق مدیریت , فوق العاده خاص , وام های میلیاردی بدون بهره , شرکت در همایش ها با چک های که در وجه شان میکشند , امتیازات خاص مدیریتی , انتصابات آشنایان و دوستانشان در مدیریت استانها , هزینه کارشناسی , وصول مطالبات , هفته بانکداری , و …………… و خیلی موارد دیگر , در حالیکه جوانان تحصیلکرده زیادی هستند که حاضران با ۲۰ ساعت اضافه کاری یک مدیر ماهانه کلی خدمت و بهره وری برای سازمان داشته باشد , تازه با مدیریت این انیشتن ها این هم وضع کشور است , ای کاش ما این نفت نداشتیم , بخدا اگه مدیران به خونشون برند و بازنشست شان کنند کشور از این چپاولگری نجات پیدا میکند و بهره وری ادارات هم افزایش پیدا میکند , به داد این بانکها , شرکت ها , بیمه ها , موسسات خصوصی اصل ۴۴ , برسید , آقایان دولتمردان اکثر این مدیران باسواد بانکها ۳۵ سال و بیشتر سابقه دارن و ول کن این بانکها نیستن (3822688) (alef-11)
 
محمد علی نباتی
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۰۴:۱۸:۲۱
اسم آن معاون وزارت بهداشت را که ماهی هفتاد میلیون تومان حقوق میگیرد من هم میدانم. البته مبلغ قابل توجهی هم بابت حق التحقیق میگرفتند که در این وزارتخانه بعلت گسترش توجه به پژوهش متداول است.توصیه میکنم جناب ایشان بی سروصدا استعفا بدهند و به کار پژوهشی و اداره مطب بپردازند. لزومی هم به بازگرداندن دریافت های قبلی نیست. مشکلی هم برای وزیر محترم بهداری ایجاد نخواهد شد. (3822716) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۰۶:۳۸:۱۶
این آقا باید جرات داشته باشد وبگوید ما می ترسیدم ! این خیلی به واقعیت نزدیکه ومردم هم ایشان را درک خواهند کرد چون واقعا با این باندها در افتادن خطرناک است ومثل اینکه آدم بره به یک باتلاق پر از تمساح !آقای رحیمی صداقت نداری! (3822730) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۰۷:۰۶:۴۳
زیر محترم بهداشت بیاید دانشگاه علوم پزشکی گلستان راجمع کند که بی عدالتی وبی برنامه بودن پرسنل وکارشناسان زحمت کش این سیستم راخسته کرده-برای مهارت آموزی عده ای سیستم را نابود کردند. (3822741) (alef-11)
 
عمار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۰۸:۱۴:۰۶
رییس سازمان بازرسی کل کشور میگه با سفارش حسین فریدون برادر رییس جمهور علی صدقی را مدیر عامل بانک رفاه کردیم علی رغم اینکه به ایشان گفتم که صدقی در زمان تصدی مدیر عاملی بانک ملی پرونده تخلف دارد!!!!!رییس دیوان محاسبات هم میگه که ما چون نخواستیم کام مردم تلخ شود حقوقهای نج.می مدیران را اعلام نکردیم!!!!! به نظر من در وهله اول باید رییس سازمان بازرسی و رییس دیوان محاسبات از مردم عذرخواهی و سپس استعفاداده یا برکنار شوند.در ضمن در انتصاب مدیران هزینه مدیر شدن بالا رود تا کسانیکه متعهد بوده و عاشق خدمت دهستند سرکار بیایند (3822792) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۰۸:۲۸:۳۹
ما آب از سرمون گذشته شما نگران کام ما نباش بگو اگه واقعا بهانت اینه (3822805) (alef-3)
 
اجو
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۱۱:۰۵:۲۲
در علوم پزشکی گلستان همه دریافتی ها در خفا است (3823038) (alef-3)
 
ارباستانی زاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۱۱:۲۹:۲۹
آنهایی که می دانستند اعلام نکردند جرمشان از مجرمین بیشتر است . مسئولیت می گیرید پس چی را بپایید ؟ کتمان کاری کنید ؟ کتمان کاری چه فرقی با به حال خود گذاشتنن افراد است ؟ تمام نکبتی ها به بهانه حفظ نظام سرپوش گذاشته می شود . الان هم می گویند بخاطر ناراحت نکردن مردم فیش ها را اعلام نکردیم . آخه اینا یعنی چه ؟ برای هر خلافی یک توجیه جدید ! اینها از آمریکا خطرناکترند ؟ اینانند مانند موریانه به جان مردم و نظام افتادند ؟ همینها هستند در هر جمله ای مانند رگبار مقام معظم رهبری مقام معظم رهبری سر می دهند ؟ آقا را سپر خود کرده اند . همینها هستند توافقات هسته ای را زیر سوال می برند . چون مشکلات را حس نمی کنند . اینان نمی فهمند اقساط بیشتر از حقوق یعنی چه ؟ اینان نمی دانند اجاره خانه های چندین میلیونی یعنی چه ؟ اینان چه می دانند شهریه دانشگاه آزاد یعنی چه ؟ اینان چه می دانند شرمنده زن و بچه شدن یعنی چه ؟ مسئولینی که با حقوق های چهل پنجاه میلیونی روزگار می گذرانند دریافتی های یک میلیون تومانی را درک می کنند ؟ مملکت ما مانند فوتبالی که از کنترل داور خارج شده باشد از دست مقامات ارشد نظام رها شده است ! ما از دست مقامات ارشد نظام هم شاکی هستیم . چگونه آسوده خاطر هستند ؟ آیا می توان مملکت را صرفا" با موعظه و منبر و خطابه و سخنرانی کنترل کرد ؟ فقط همایش ها و سمینارها را آموختیم که در همان ها هم کلی اسراف و ویلخرجی ها را شاهدیم . مسئولین در هر سال جدید منتظر شعار سال از سوی رهبری معظم هستند تا چه اعلام می شود . آنوقت حرکت های نمادین و دروغین شروع می شود . هر آنچه رهبری بعنوان شعار سال اعلام می کنند دقیقا" همه چی برعکس می شود . امسال مثلا" اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل بوده است !! دیدیم چه اقدام و عملی شده است ؟ دست مریزاد (3823064) (alef-13)
 
نیما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۱۱:۴۱:۵۵
حالا میشه بهتر فهمید که چرا یه اتوبان تهران شمال بعد 10 سال 5 درصد پیشرفت داشته و یا چرا بعد انقلاب شاهد یه پروژه ملی عام المنفعه هم نبودیم. هرچی که بوده خاص المنفعه بوده! (3823092) (alef-13)
 
رضا
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۱۹:۲۷:۴۴
فیش حقوقی بنده به عنوان عضوهیات علمی دروزارت علوم بامدرک دکتری هم بارقم دومیلیون وچهارصدوپنجاه هزارتومان وسه میلیون وپانصدهزارتومان اقساط وام های 20 و30 درصدی یعنی یک میلیون تومان بیش ازدریافتی ام هم بسیارجالب است درضمن ما شب عید ششصدهزارتومان عیدی هم گرفتیم.بترکه چشم حسود وفقط موندم اگربجای دوازده سال درس خواندن دردانشگاه اگرمن همان اول بادیپلم تحویل داربانک شده بوده بودم حداقل الان سالمترازنظرجسمی نبودم.من کمی درعقل خود شک کردم (3823750) (alef-13)
 
نادر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۲۳:۳۹:۱۵
من واقعا از دست الف دلخورم چرا کامنتهای من گذاشته نمیشه .همه آنها در نهایت ادب و احترام میباشد . (3824002) (alef-13)
بیننده گرامی
با سلام و تشکر از شما بابت توجهتون به الف
مطمئنا کامنت های شما مناسب انتشار هستند.
لینکن به علت حجم بالای وارده به الف، امکان بررسی همه انها وجود ندارد.
باز هم ما تلاش خود را برای انتشار بیشتر کامنت ها خواهیم کرد.
لیکن توصیه می کنیم برای اخبار وسط یا همان ویژه الف کامنت خود را درج کنید. چرا که تمام آنها بررسی خواهند شد.
 
feri
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۰۰:۰۳:۰۹
این اقا جوک میگه : میخواستیم کام مردم تلخ نشه .... یعنی مطئمن هستیم اگر فییشها لو نمی رفت دیوان محاسبات هیچ اقدامی نمی کرد همه چیزدر خفا و پنهانی و به نفع مدیران به قول آقا حرام خور تمام میشد و دیوان در واقع با آنان همکاری ومدارا میکرد و جرات و جسارت اقدام نداشت و هم اکنون نیزندارد نه دیوان و نه بازرسی کل کشور. بعد از این هم همینگونه خواهد بود اصلا شاید دیوان و وزارت اقتصاد خودشان راهکار سوء استفاده از قانون را نشان داده اند . اینعذر بدتر از گناه است که دیوان میدانسته و دنبال ماست مالی کردن بوده و اسم آنرا می گذارد که : نمی خواستمی کام مردم تلخ شود ..!!! . توجیهات این آقایان حاکی از عمق فاجعه ملی است باید عزا گرفت که پس از 38 سال بعد از انقلاب دزدی در روز روشن با یقه آخوندی و پیشانی پینه بسته و ادعای دیانت . وای بحال ملتی که مدیرانش اینان هستند . در فضای بین المللی آبروی جمهوری اسلامی رابرده اند . چه آنها که میدانستند و چه خورندگان این پولها باید به اشد مجازات محکوم شوند. با این وضع بیکاری و فقر و اوضاع جوانان و تحریمها از این خیانتها نباید به سادگی گذشت . (3824036) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۰۰:۵۴:۳۱
یک عده حقوقشان (نجومی) است و عده ای بینوا درآمدشان (کوانتومی) !!! (3824088) (alef-13)
 
اصغر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۰۷:۴۹:۱۷
هیچ امیدی نیست .اینها میروند عده ای دیگر می ایند حریص تر با حقوقها و دریافتی های بیشتر و این قصه ادامه دارد.از برخورد اینچنینی معلومه .همه تقصیر ها را به گردن دیگری میاندازند تا ابها از اسیاب بیافته (3824237) (alef-11)
 
عمار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۰۸:۰۴:۳۸
به تیمور لنگ گفتند که چرا در مملکت شما دزد نیست گفت:در هر شهر و روستایی دزدی دیدم اول گردن داروغه را زدم (3824245) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۰۸:۲۲:۲۹
سلام اولین گام :لازم است ده سال گذشته دیوان محاسبات مورد تحقیق و تفحص قرار گیرد وببینید چه حقوقها وپاداشهایی خودشان گرفته وچقدر دوست واشنای ستاد تبلیغاتی استخدام کرده اند.بخصوص دوره قبل امید است این نظر پوشش داده شود (3824254) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۰۸:۲۶:۴۰
اقای رحیمی باید توصیه های اقای رحمانی فضلی را عمل کنند و بازماندگان رییس سابق مراقب باشتد خط تکنو کراتی ایشان ادامه پیدا کند (3824256) (alef-11)
 
هم وطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۲۱:۲۲:۰۶
.در ايران اكثرپزشكان متخصص وبالاتربيشترقانون رارعايت نمى كنند،از جمله
هر يك تا دو دقيقه يك مريض ويزيت مى كنند،نوبتهاى بيماران رارعايت نمى كنند ودير به مطب ميان
تعرفه هارو وعايت نمى كنند،با مراكز پاراكلينيكى رابطه بده بستون دارن وهرچى دلشون خواست مى نويسند،براى تشخيص بيمارى چند نوبت حق ويزيت ميگيرند
ساعت كارى رادبيمارستانها رعايت نميكنند،همزمان دردوياچند بيمارستان فعاليت ميكنند
خطاى پزشكى وتشخيصص زياد شده،در بعضى مطبها بخصوص زنان وزايمان همزماچند بيماررا ويزيت مكنند.بعضى ازخدمات رو در مطب ازجمله فشارخون ،معاينه مادر باردارومعاينه براى عينك رو به ماما واپتومتريس مى ددن ومتاسفانه بخاطر طرح عملكردى كه كارنه بيشتر بگيرن خدماتى رو كه ارائه ندان يا كمتر ارائه دادن درپرونده بيمارتوسط خودشان يا پرسنل بيمارستان ميارن مثلا اگر ١٠كا بخيه بزنند چند برابر در پرونده قيد ميكنندوغيره.متاسفانه به اينها رسيدگى نميشود فقط ميگن كارانه حق پزشكان است.من خودم اينها رو شاهد بودم (3825107) (alef-11)
 
میهن
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۲۷ ۱۱:۳۰:۵۵
خب کام مردم تلخ میشه زمانی که شما محاکمه نمی کنید و ازشون میخواین استعفا بدن این نشان دهنده خبر داشتن ریاست جمهور از این همه دزدی است چون اگه محاکمه نشدند کسی ک آنها رو پشتیبانی میکرد معرفی میشد (3827541) (alef-11)
 
حسنی زاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۳۰ ۰۹:۱۸:۲۱
یاد جمله ای از شهید بهشتی افتادم که دقیقا از سوی مسولین نظام بصورت معکوس اجرا میشود:
ما تشنگان قدرتیم ونه شیفتگان خدمت...
یاد شبهای برره بخیر ویادی کنیم از کاربرد افعال معکوس آن... (3833681) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.