توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 306187
مذاکره پوتین و سیسی درباره‌سقوط هواپیما
تاریخ انتشار : شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۱۱
رئیس جمهور روسیه دستور تشکیل کمیسیون بررسی ابعاد سقوط هواپیما در مصر را صادر و سپس با همتای مصری خود گفتگو کرد.

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه به «دیمیتری مدودوف» نخست وزیر این کشور دستور داد تا با تشکیل کمیسیون ویژه ای در مصر سقوط هواپیمای این کشور را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهد.

به گزارش مهر به نقل از تاس، کاخ کرملین در این رابطه اعلام کرد: پوتین همچنین به وزیر امور اظطراری این کشور دستور داد تا پس از هماهنگی با مصر نسبت به اعزام یک فروند هواپیما به محل حادثه مبادرت نماید.

رویترز نیز در خبری جداگانه از تماس رئیس جمهور روسیه با همتای مصری خود در ارتباط با سقوط این هواپیما خبر داد.

شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی دقایقی پیش از دستور «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر به دولت این کشور مبنی بر همکاری کامل آن ها با روسیه برای بررسی و تحقیق پیرامون سقوط این هواپیما خبر داد.

همچنین، شبکه تلویزیونی المیادین لحظاتی پیش خبر داد که «ماکسیم سوکولف» وزیر حمل و نقل روسیه اظهاراتی مبنی بر اینکه تروریست های تکفیری-صهیونیستی داعش هواپیمای مذکور را هدف قرار داده اند، را رد کرده و اظهار نظر در این باره را به تکمیل اطلاعات منوط دانسته است.

رویترز همچنین اعلام کرد که کمیته تحقیقات روسیه در حال بررسی نمونه های سوخت هواپیمایی سقوط کرده است. این سوخت رسانی در آخرین توقف این هواپیما در شهر «سامارا» در روسیه انجام گرفته بود.

این هواپیما با ۲۱۴ مسافر روس تبار و ۳ اوکراینی در صحرای سینا سقوط کرده بود. از ۲۱۷ مسافر، ۱۳۸ نفر زن، ۶۲ مرد و ۱۷ کودک بودند که همگی کشته شده اند. همچنین ۷ نفر نیز از کارکنان کادر پروازی هواپیما بودند.

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه با صدور پیام تسلیتی به خانواده قربانیان این حادثه، روز اول نوامبر را عزای عمومی اعلام کرد.
 
کلمات کلیدی : سقوط هواپیما+روسیه+السیسی+پوتین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.