نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 420180
خجالت گردشگری ایران از «سرویس بهداشتی»
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۷
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی راهنمایان گردشگری ایران به برخی مصادیق که در کشور علی‌الخصوص در حوزه گردشگری باعث خجالت‌ می‌شود، پرداخت و گفت: یکی از چیزهای که در فرهنگ ما باعث خجالت می‌شود همین سرویس‌های بهداشتی در عرصه گردشگری است.

آرش نورآقایی درباره سرویس‌های بهداشتی، یکی از معضلات حوزه گردشگری ایران، اظهار داشت: یک چیزهای در فرهنگ کشور ما هست که باعث خجالت می‌شود که یکی از آنها همین سرویس‌های بهداشتی، علی الخصوص در عرصه گردشگری است.

مهمانوازی سنتی با مهمانوازی حرفه ای فرق می‌کند
به گزارش تسنیم، وی ادامه داد: به هر حال باید یک روزی این تابوها در کشور شکسته شود و متاسفانه از این واژه‌ها و چیزهای که باعث خجالت می‌شود بسیار داریم، ولی هر زمان می‌خواهیم درباره این موارد صحبت کنیم هجمه‌ وارد می‌شود، در حالیکه نقد کردن به معنای کوبیدن نیست بلکه نقد یعنی از زوایایی دیگری نزدیک شدن به نظر افراد است و به نوعی نقد بخشی از ماهیت شناسی است، مثلاً در یک برنامه ای بنده عنوان کردم که مهمانوازی سنتی با مهمانوازی حرفه ای فرق می‌کند که واقعاً هم فرق دارد که درباره این اظهارنظر نقدهای صورت پذیرفت.
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی راهنمایان گردشگری ایران عنوان کرد: بنابراین سرویس بهداشتی نیز در عرصه گردشگری بسیار اهمیت دارد و اصلاً برخی از بیماری‌های از طریق سرویس بهداشتی انتقال می‌یابد.

سرویس‌های بهداشتی شیک برای گردشگران
نورآقایی خاطرنشان کرد: از طرفی هم در حوزه گردشگری صرف اینکه ما باید سرویس بهداشتی خوبی داشته باشیم باید سرویس‌های بهداشتی شیک نیز داشته باشیم، بنابراین ما باید بدون تعصب، برخی آموزه‌های قدیمی و حتی ضرب المثل‌هایمان را به فراخور زمان و مکان تغییر، اصلاح و حتی معکوس کنیم و آنها را در بوته نقد قرار دهیم و این جرأت تغییر را داشته باشیم، بنابراین سرویس‌های بهداشتی نیز یکی از چیزهای است که در عرصه گردشگری باعث خجالت می‌شود.
 
کلمات کلیدی : سرویس بهداشتی+گردشگری
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۲۱:۱۲:۴۳
برای خودمان هم نداریم نه تو جاده نه در شهرهای توریستی نه در بازار نه در خیابانهای اصلی شهر ....برای گردشگران پیشکش (4048537) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۲۱:۴۳:۴۸
برای گردشگری داخلی و سنتی نیز خجالت آوره!
در اصل تهوع آوره. (4048600) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.