توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 472066
آمریکا: روسیه، به خاطر حمایت از ایران، منزوی شده
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۱
نماینده آمریکا در سازمان ملل، مدعی شد روسیه به خاطر حمایت از دولت اسد و ایران منزوی شده است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،  نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل در گفتگو با شبکه ای بی سی نیوز، آزمایش اخیر موشکی کره شمالی را پیامی به همسایه جنوبی خود دانست و مدعی شد روسیه به خاطر حمایت از دولت اسد و ایران منزوی شده است.

هیلی گفت: پیش از همه باید از ذهنیت کیم جون اون آگاه شویم که در وضعیت پارانویا (یکی از گونه‌های روان‌گسیختگی) قرار دارد. وی به شکلی باور نکردنی درباره همه چیز و هر اتفاقی که در اطراف خود می افتد نگران است. به باور من این اقدام (آزمایش موشکی) پیامی به کره جنوبی بعد از انتخابات در این کشور است. از این رو ما به اعمال فشار ادامه خواهیم داد. وی این را احساس می کند و قطعا این فشارها بر وی کارگر است. ما نیز ادامه می دهیم، خواه از طریق تحریم باشد، خواه بیانیه مطبوعاتی یا هر کار دیگری که از دستمان برآید.

سفیر آمریکا درباره اینکه به نظر می رسد این اقدامات تاثیری در رفتار کره شمالی نداشته باشد تصریح کرد می توانم به شما بگویم که همکاری ما با چین در مقایسه با گذشته بهتر شده است. ما مصمم به مراقبت از کره جنوبی هستیم و برای همین هم هیئتی به آنجا اعزام کرده ایم و این هیئت روی این مساله کار می کند. ما همچنین به مراقبت از ژاپن نیز ادامه می دهیم.

وی ادامه داد: آنچه می دانیم این است که جامعه جهانی نگرانی دارد. حال دیگر فقط ما نیستیم که نگرانی داریم می بیند که همه کشورهای جامعه جهانی کره شمالی را منزوی کرده اند تا بدانند رفتارشان قابل قبول نیست.

هیلی درباره اعلام آمادگی سران کره شمالی برای گفتگو با دولت ترامپ پیش از آزمایش موشکی اخیر گفت به این شکل نیست؛ آزمایش موشکی راه درستی برای به مذاکره نشستن با رئیس جمهور نیست زیرا وی (رهبر کره شمالی) قطعا چنین کاری نمی کند. این را هم بگویم که وی می تواند بنشیند و همه شرایط خود را مطرح سازد ولی تا زمانی که شروط ما برآورده نشوند، ملاقاتی با وی نخواهیم داشت.

نماینده آمریکا در سازمان ملل درباره روابط آمریکا و روسیه گفت: موضوع افراد در اینجا مطرح نیست و آنها تلاش می کنند با هر چیزی مخالفت کنند. ما در این خصوص جدی هستیم و می بینید که عمل هم می کنیم. براساس عملکرد روسهاست که ما نیز اقدام می کنیم. برای همین هم روسیه در موضوع سوریه تنها مانده است. همه آنها را به خاطر حمایت از اسد و ایران منزوی کرده اند. این عملکرد ما نیز ادامه خواهد داشت. با این حال همکاری با روسیه برای مبارزه ما با داعش اهمیت دارد
 
 
کلمات کلیدی : سازمان ملل+روسیه+ ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.