توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 492460
بیانیه دبیرکل سازمان ملل به مناسبت دومین سالگرد برجام
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۵
پایگاه اینترنتی سازمان ملل از قول آنتونیو گوترش، دبیر کل این سازمان نوشت: تعهد پایدار برای موفقیت آمیز بودن توافق هسته ای ایران، ضروری است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،  گوترش در بیانیه ای به مناسبت دومین سالگرد دستیابی به برجام آن را به مثابه دستاورد بزرگی دانست و از اجرای آن توسط ایران استقبال کرد.دبیرکل سازمان ملل متحد گفت: «دو سال پیش ایران و کشورهای موسوم به 1+5 متشکل از چین، فرانسه، آلمان، روسیه، انگلستان و ایالات متحده آمریکا به توافقی دست یافتند که آنرا برنامه جامع اقدام مشترک نامیدند. این توافق از سوی شورای امنیت سازمان ملل تایید شد. این توافق نوید آنرا می دهد که پیچیده ترین امور در این حوزه را می توان از راه گفت و گو، تفاهم و همکاری حل و فصل کرد».

گوترش در ادامه از آنکه در 25 آوریل، طرفین قرارداد برجام بر پایبندی خود به اجرای کامل آن تاکید کردند، اظهار خشنودی کرد و از آنها خواست که بر مبنای احترام و اعتماد متقابل با یکدیگر به همکاری هایشان ادامه دهند.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: «من همچنین از تمامی کشورهای عضو سازمان ملل می خواهم که از پیگیری بیشتر این توافقنامه تاریخی حمایت کنند».
 
 
کلمات کلیدی : سازمان ملل+برجام+گوترش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.