توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488196
مطهری: گزارش دبیرکل سازمان ملل درباره اجرای برجام موفقیت برای ایران است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۲
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «اروپا زیاده خواهی آمریکا در خصوص ایران را بر نتابیده است» گفت: این هنر جمهوری اسلامی بوده که میان اروپا و آمریکا درباره خود فاصله انداخته و اتحاد قبلی آنها را به هم زده است.

به گزارش ایسنا، علی مطهری که اداره جلسه علنی صبح امروز(یکشنبه) مجلس را بر عهده داشت، در نطق پیش از دستور خود اظهار کرد: گزارش دبیرکل سازمان ملل درباره اجرای کامل تعهدات ایران در برجام و تقدیر بسیاری از اعضای شورای امنیت از این بابت و همراهی نکردن اکثریت اعضای این شورا با آمریکا در ارتباط دادن قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت با برجام یک موفقیت برای ایران است.

وی افزود: آنها خوب می دانند وزارت امور خارجه ایران به مجرد صدور قطعنامه ۲۲۳۱ که درصدد محدود کردن قدرت موشکی ایران است طی بیانیه ای اعلام کرد که این قطعنامه ربطی به برجام ندارد و ایران متعهد به آن نخواهد بود. ۱+۵ نیز این بیانیه را که به عنوان سند رسمی در سازمان ملل به ثبت رسیده تلقی به قبول کردند.

نایب رئیس مجلس ادامه داد: علاوه بر این اروپا نیز زیاده خواهی آمریکا در خصوص ایران را برنتابید. چنانچه از مواضع سران فرانسه، آلمان و ایتالیا در سفر آقای ظریف به این کشورها هویدا است. این هنر جمهوری اسلامی بوده که میان اروپا و آمریکا درباره خود فاصله انداخته و اتحاد قبلی آنها را به هم زده است.

مطهری همچنین اضافه کرد: شرایط منطقه خاورمیانه و فرصت طلبی قدرت‌های بزرگ خصوصا آمریکا و رئیس‌جمهور تاجر مسلک آن که به دنبال جنگی دیگر در منطقه هستند تا مشکلات اقتصادی خود را از طریق بالا رفتن قیمت نفت و فروش اسلحه حل کنند، ایجاب می‌کند اولا هوشیار باشیم و در این دام گرفتار نشویم. ثانیا وحدت داخلی را تحت هدایت مقام معظمر رهبری حفط کنیم که از نظر قرآن یکی از عوامل انقراض ملت‌ها و اقوام، تشتت و تفرقه است و ثالثا با ایران هراسی در منطقه مبارزه کنیم و اجازه ندهیم آمریکا و صهیونیسم جهانی ایران را به جای اسرائیل دشمن عرب‌ها معرفی کنند.

مطهری افزود: راهپیمایی های شکوهمند روز قدس در کشورمان و نقاط دیگر جهان حاکی از زنده بودن آرمان آزادی فلسطین است و نشان می دهد که اتحاد آل سعود با صهیونیست ها و تلاش برای قرار دادن ایران به جای اسرائیل در مقابل اعراب، ره به جایی نخواهد برد، همچنان که مقاومت قطر در مقابل این طرح شاهد این مدعا است.

وی ادامه داد: حادثه توهین به رئیس جمهور محترم در روز قدس شیرینی حماسه حضور مردم را در این روز کمی تلخ کرد و ناخودآگاه به نفع صهیونیست ها رفتار شد، از قوه قضائیه می خواهیم به اقدام خود در رسیدگی به پرونده متهمان این حادثه تا حصول به نتیجه نهایی و اعلام آن به مردم قاطعانه ادامه دهد.

نایب رئیس مجلس در ادامه درگذشت پدر احد آزادی خواه نماینده ملایر را به وی و خانواده‌اش تسلیت گفت.

مطهری همچنین اضافه کرد: مطلع شدیم مجاهد نستوه و خدمتگزار صدیق انقلاب آقای سیدرضا نیری که از مبارزان با سابقه بودند، روز گذشته به رحمت خدا رفتند. به خانواده ایشان، مردم ایران و رهبر انقلاب تسلیت می گوییم.
 
کلمات کلیدی : مطهری + سازمان ملل + برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.