توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439568
توصیه امام جمعه تهران به ترامپ
تاریخ انتشار : جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۷
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه آمریکا کشوری فقیر و گرسنه است، به ترامپ توصیه کرد که بکوشد راه خود را از دولت‌های قبلی جدا ساخته و فرهنگ غلط «جنگ‌افروزی» را به فرهنگ «خدمت مردم آمریکا و مردم جهان» تبدیل کند.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله موحدی کرمانی خطیب جمعه موقت تهران در خطبه‌های سیاسی نماز جمعه این هفته تهران طی سخنانی توصیه‌هایی به ترامپ، رئیس جمهور جدید آمریکا مطرح و اظهار کرد: آقای ترامپ شما با شعار خدمت به مردم و احیای کشورتان و دخالت نکردن در سایر کشورها و مبارزه با تروریسم به کاخ سفید قدم نهاده‌اید؛ بکوشید به وعده‌های خود عمل کنید؛ مبادا خناسان عزم شما را تغییر دهند.

وی خطاب به ترامپ با بیان اینکه «بدانید عمل به این وعده‌ها در متن دین مقدس اسلام است»، ادامه داد: بکوشید برخلاف اسلاف خود که پیمان‌شکن بودند به پیمان خود با مردم وفادار باشید چرا که شرف انسانی همین را اقتضا دارد.

امام جمعه موقت تهران با تأکید بر اینکه در تشخیص تروریست نباید اشتباه کنید، خطاب به رئیس جمهور جدید ایالات متحده، گفت:‌ آنان که در مقام دفاع از جان، ناموس و کشور خود هستند، تروریست نیستند. دولت‌های قبلی با جنگ‌افروزی و حمایت از جنگ‌افروزان و مسلح کردن خود سرمایه و بودجه کشورتان را هدر دادند.

موحدی کرمانی با بیان اینکه شما وارث کشوری فقیر و گرسنه هستید، خطاب به ترامپ افزود: بکوشید راه خود را از دولت‌های قبلی جدا ساخته و فرهنگ غلط جنگ‌افروزی را به فرهنگ خدمت مردم آمریکا و مردم جهان تبدیل کنید.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران با تأکید بر اینکه این کار بسیار دشوار است، اضافه کرد: تغییر خوی استکبار و زورگویی مسئولان قبلی کار آسانی نیست اما با همت بلندمردانه هر کار به ظاهر محالی ممکن می‌شود.

موحدی کرمانی در ادامه با تقبیح سخنان اخیر وزیر امور خارجه عربستان،‌ اظهار کرد: وزیر امور خارجه عربستان واقعاً باید خجالت بکشد که به ایران سفارش می‌کند در کشورهای منطقه عراق، یمن و سوریه دخالت نکند. این در حالی است که آنها خود در سوریه دخالت می‌کنند و می‌گویند که موضع ما در قبال اسد هیچ‌گونه تغییری نداشته و چه از راه نظامی و چه از راه غیرنظامی او باید کناره‌گیری کند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به جنایات و دخالت رژیم آل سعود و حکام بحرین، خطاب به آنها گفت: مطمئن باشید ناله‌های مردم مظلوم بحرین پایه‌های حکومت شما را ساقط می‌کند.

وی همچنین از مردم مظلوم یمن و بحرین خواست که بر اساس آیات قرآن در مقابل ظلم ظالمان مقاومت کنند.

موحدی کرمانی در بخش‌های دیگری از خطبه‌های سیاسی این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به حادثه آتش‌سوزی و ریزش ساختمان تجاری پلاسکو،‌ این حادثه را مهمترین مسأله روز کشور عنوان و اظهار کرد: حادثه غمبار پلاسکو که منجر به شهادت تعدادی از خادمین نظام و آتش‌نشانان عزیز و گرانقدر شد همه را داغدار کرد.

وی با با بیان اینکه این مصیبت را به مقام معظم رهبری،‌ مراجع تقلید مردم و به ویژه‌ خانواده‌های شهدا و داغداران تسلیت می‌گویم به اقدامات انجام شده در زمان حادثه و بعد از آن اشاره و اظهار کرد: تلاش‌های شبانه‌های روزی مسئولان شایسته تقدیر است.

موحدی کرمانی ادامه داد: از مسئولان مربوطه انتظار می‌رود تا دقت بیشتری به کار گیرند تا دیگر چنین حوادثی اتفاق نیفتد.

به گزارش ایسنا، امام جمعه موقت تهران در بخش‌های دیگری از صحبت‌های خود به فرا رسیدن دهه فجر اشاره و تأکید کرد: باید همواره دوران ذلت پادشاهی پهلوی را به یاد داشته باشیم. چرا که در این دوران کسی جرأت نداشت رساله عملیه امام (ره) را با خود همراه داشته باشد. ائمه جماعات نیز جرأت نداشتند که فتوای امام (ره) را در خطبه‌های خود بیان کنند.

وی با تأکید بر اینکه دوران رضاخان و محمدرضا دوران بسیار سختی بود، ادامه داد: باید یادمان باشد که رضاخان چه کرد. چادر از سر زنان برداشت، عزاداری را منع کرد، عمامه را از سر روحانیون برداشت و کشور را ننگین و کفرآمیز کرد. محمدرضا نیز زندان‌ها را از آزادگان پر کرده و آنها را شکنجه می‌کرد.

موحدی کرمانی با اشاره به شکنجه‌های سخت زندان‌های رژیم پهلوی، اظهار کرد: همگان می‌دانند که برادر عزیزمان آقای هاشمی رفسنجانی چقدر به این زندان‌ها رفت و شکنجه شد. ایشان یک بار که از زندان بیرون آمده بود به من گفت که از اول شب تا صبح او را با کابل زدند و هنگامی که فریاد او بلند شده و از هوش می‌رفته مجدداً او را به هوش می‌آوردند و بر روی زخم‌های او ضربه می‌زدند.

وی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی به سادگی به دست نیامده است، خاطرنشان کرد: شهدای فراوانی داده‌ایم و انسان‌های بسیاری برای این انقلاب شکنجه شده‌اند. به همین دلیل باید قدر انقلاب را بدانیم چرا که امانتی است که از شهدا به دست ما رسیده است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه امام (ره) با حضور خود استقلال را به ایران داد و این کشور را از حلقوم آمریکا بیرون کشید، اظهار کرد: امام خمینی (ره) در شرایطی که در زمان شاه نام افرادی از صندوق آرا بیرون می‌آمد که شاه می‌خواست، مردم را بر مملکت حاکم کرد. ایشان تحولی ایجاد کرد و فرهنگ دوران سلطنت که غرق در فساد و آلودگی بود را تبدیل به فضایی نورانی کرد به گونه‌ای که جوانانی که در صف‌های سینما حضور داشتند به صف‌های بسیج پیوستند.

موحدی کرمانی در خطبه‌های عبادی نماز جمعه این هفته تهران بر لزوم انس با خدا و تقرب با پروردگار تأکید کرد.
 
کلمات کلیدی : آیت‌الله موحدی کرمانی +امام جمعه تهران + ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.