توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 476026
پایان ضرب الاجل کنگره برای دسترسی به جزئیات مکالمات کومی-ترامپ
تاریخ انتشار : جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۲
رئیس سابق اف بی آی در حالی قرار است علنا درباره مکالماتش با ترامپ در سنا شهادت دهد که اف بی آی درخواست کمیته نظارتی مجلس نمایندگان برای دسترسی به جزئیات مکالمات کومی با ترامپ را رد کرد.

به گزارش تسنیم به نقل از وب سایت خبری «واشنگتن اگزماینر»، پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) روز گذشته (پنج شنبه) از ارائه یادداشت های مرتبط با مکالمات «جیمز کومی» رئیس سابق این نهاد با «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به کمیته نظارتی مجلس نمایندگان خودداری کرد و این در حالیست که 24 ماه مه ضرب الاجل تعیین شده از سوی این کمیته برای اقدام اف بی آی در ارائه این یادداشت ها بود.

اف بی آی اعلام کرد که به زمان بیشتری لازم دارد تا پیش از انتشار این اسناد، تاثیر دسترسی کمیته نظارتی مجلس نمایندگان آمریکا به این یادداشت ها را در مسیر تحقیقات پیرامون تبانی احتمالی بین ستاد انتخاباتی ترامپ و روسیه بررسی کند.

مقامات ارشد کمیته نظارتی مجلس نمایندگان آمریکا از اف بی آی درخواست کرده اند تا هرگونه یادداشت داخلی مربوط به ارتباط بین ترامپ و کومی را در اختیار این کمیته قرار دهند.

بر اساس گزارش های منتشر شده، کومی یادداشت های مفصلی را درباره مکالماتش با ترامپ در اختیار دارد که این یادداشت ها شامل درخواست ترامپ از کومی برای متوقف کردن تحقیقات اف بی آی درباره روابط ستاد انتخاباتش اش با کرملین نیز می شود.

ترامپ اخیرا کومی را به بهانه از دست رفتن اعتبار اف بی آی نزد آمریکایی ها از سمتش برکنار کرده است. این در حالیست که گزارش ها نشان می دهد انگیزه ترامپ از این عزل، متوقف کردن تحقیقات اف بی آی درباره رابطه ستاد انتخاباتی ترامپ با روسیه بوده است.

در حال حاضر «رابرت مولر» رئیس سابق اف بی آی مامور رسیدگی به پرونده ترامپ و روسیه شده است.

چهارشنبه گذشته نیز وزارت دادگستری آمریکا و کاخ سفید ضرب الاجل تعیین شده از سوی مجلس سنا برای ارائه نوارهای ضبط شده از مکالمات مفصل ترامپ با کومی را نادیده گرفته اند و زمان بیشتری برای پاسخ گویی به درخواست قانونگذاران خواستند.

ترامپ بعد از عزل رئیس اف بی آی و همزمان با اینکه خودش و سخنگویانش در کاخ سفید تحلیل های متفاوتی از علت برکناری رئیس اف بی آی ارائه می کردند، در توئیتی کومی را تهدید و تاکید کرد که کومی بهتر است قبل از افشای اطلاعات بداند که هیچ نواری از مکالماتش در کاخ سفید وجود ندارد.

گزارش ها نشان می دهد که ترامپ در یک مراسم خصوصی شام با رئیس سابق اف بی آی، از او خواسته تا به ترامپ وفادار بماند و کومی نیز این درخواست را رد کرده است.

این خبر در حالی منتشر می شود که رئیس سابق اف بی آی قرار است در جلسه علنی کمیته اطلاعاتی سنا درباره روابط و مکالمات خود با رئیس جمهور شهادت دهد.
 
 
کلمات کلیدی : کنگره امریکا+مکالمات کومی-ترامپ+ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.