توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 425824
محور مذاکرات ظریف و دهقان در مسکو
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۴
مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی در روسیه اعلام کرد: یکی از محورهای مذاکرات محمدجواد ظریف و حسین دهقان وزیران امور خارجه و دفاع ایران با همتایان روسی و ترکیه ای در مسکو، همکاری های منطقه ای است.

به گزارش ایرنا، سنایی با اشاره به برنامه سفر همزمان وزیران خارجه و دفاع ایران به مسکو و انجام مذاکرات فشرده که قرار است فردا (سه شنبه) برگزار شود، تاکید کرد: در این برنامه کاری همچنین دیدارهای دو جانبه ظریف و دهقان با وزیران خارجه و دفاع روسیه با محورهای مختلف از جمله سیاسی، اقتصادی و دفاعی-امنیتی نیز تنظیم شده است.

سنایی امروز در کانال رسمی تلگرامی خود محورهای نشست سه جانبه وزرای خارجه ایران، روسیه و ترکیه و همچنین وزرای دفاع سه کشور را مسائل گوناگون از جمله مرتبط با اوضاع خاورمیانه و سوریه و همکاری های منطقه ای برشمرده است.
براساس برنامه پیش بینی شده فردا (سه شنبه) ظریف با سرگئی لاوروف و مولود چاووش اوغلو در مسکو دیدار و مذاکره خواهد کرد و سردار سرتیپ پاسدار دهقان نیز با سرگئی شایگو و فکری ایشیک همتایان روس و ترکیه ای خود مذاکره می کند.
اهمیت و فوریت این مذاکرات پس از تحولات مثبت در سوریه برای مبارزه با تروریسم و گام های تدریجی ترکیه برای مشارکت با این همکاری، نشان می دهد که پیشرفت های بیشتری پیش رو است.
وزارت دفاع ایران امروز در این باره اعلام کرد که موضوع نشست سه جانبه دهقان، شایگو و ایشیک بررسی آخرین تحولات منطقه و اوضاع سوریه به ویژه شرایط میدانی حلب است.
دستاوردهای رویکردهای ضدتروریستی تهران و مسکو متکی بر حل مسالمت آمیز بحران سوریه، قطع حمایت خارجی از تروریست ها و حق سوری ها برای تعیین سرنوشت سیاسی کشور خود براساس نظام همه پرسی، فرصت حضور تمامی نیروهای سیاسی و گروههای خارج از فعالیت های تروریستی بدون فشار بیرونی از جمله راهبردهای سران ایران و روسیه بوده است.
 
کلمات کلیدی : ظریف+دهقان+مسکو+روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.