توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507175
عامل جنایت ترمینال جنوب اعتراف کرد
اتوبوس دیر حرکت کرد، مرد بلیت‌فروش را کشتم!
بخش حوادث الف، 9 شهریور 96
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۵
عامل جنایت ترمینال جنوب اعتراف کرد به علت دیر حرکت‌کردن اتوبوس دست به این جنایت برای انتقام‌گیری زده است.

به گزارش شرق، ساعت١٦:١٠ روز سه‌شنبه وقوع یک فقره نزاع و درگیری در  تعاونی شماره ١٣ ترمینال جنوب به کلانتری ٢٠٨ اعلام شد. مأموران با حضور در تعاونی شماره ١٣ ترمینال جنوب، جوانی حدودا ٣٠ساله را مشاهده کردند که با چاقوی آغشته به خون قصد فرار از محل را داشته اما مسافران ترمینال و شهروندان با او درگیر شده و مانع از فرار وی از محل شدند. نهایتا با دخالت مأموران این شخص به‌نام اکبر ٣٢ساله دستگیر و به کلانتری منتقل شد. در همان لحظه دستگیری اکبر، مأموران اطلاع پیدا کردند که سه نفر به وسیله‌ این شخص مورد اصابت ضربات چاقو قرار گرفته‌اند که وضعیت یک نفر از آنها وخیم و نامساعد است. بلافاصله موضوع به مرکز فوریت‌های پزشکی ١٢٥ اعلام و هر سه مجروح برای انجام اقدامات درمانی به بیمارستان منتقل می‌شوند.

ساعتی پس از دستگیری متهم پرونده و انتقال مجروحان به بیمارستان، به کلانتری ٢٠٥ ترمینال جنوب اعلام شد یکی از مجروحان صحنه درگیری به‌نام علی ٤٠ساله که کارمند تعاونی ١٣ ترمینال جنوب بوده، بر اثر اصابت ضربه چاقو به ناحیه گردن فوت کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمد» و به دستور بازپرس شعبه دهم دادسرای ناحیه ٢٧ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

متهم پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت ١٠ روز سه‌شنبه برای خرید بلیت اتوبوس به تعاونی شماره ١٣ ترمینال جنوب مراجعه کردم. شخصی که مقابل تعاونی ایستاده بود من را برای خرید بلیت به داخل تعاونی شماره ١٣ راهنمایی کرد. به باجه فروش بلیت مراجعه کردم؛ متصدی فروش بلیت مدعی شد که اتوبوس تا دقایقی دیگر حرکت خواهد کرد و من نیز با این تصور اقدام به خرید بلیت اتوبوس کردم. حدود یک ساعت از زمان خرید بلیت گذشت اما اتوبوس حرکت نکرد و نهایتا اعلام شد که اتوبوس با چند ساعت تأخیر حرکت خواهد کرد. زمانی که به متصدی ‌فروش بلیت مراجعه کرده و درخواست بازپس‌گرفتن پولم را کردم، آنها طفره رفته و عنوان کردند که این کار امکان ندارد.

متهم در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: به منزلم در خیابان پیروزی برگشتم. بسیار عصبانی بودم، نهایتا پس از گذشت چند ساعت به قصد انتقام‌گیری، با برداشتن چاقو از خانه خارج شده و به ترمینال جنوب برگشتم. ابتدا شخصی را که من را به تعاونی شماره ١٣ راهنمایی کرده بود، با یک ضربه چاقو [از ناحیه سینه] مجروح کردم؛ سپس وارد تعاونی ١٣ شده و با شخصی که بلیت را به من فروخته بود (مقتول) درگیر شدم. چاقویی به گردنش زدم. در همین زمان [یکی از دوستان و همکاران مقتول] به قصد کمک‌کردن به مقتول با من درگیر شد که او نیز از ناحیه دست مجروح شد. در حین فرار از داخل ترمینال بود که با مردم درگیر شده و نهایتا از سوی  مأموران دستگیر شدم.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: یکی از دو مجروح حادثه به صورت سرپایی تحت درمان قرار گرفته و از بیمارستان ترخیص شده؛ مجروح دوم که از ناحیه سینه مورد اصابت چاقو قرار گرفته، همچنان تحت نظر تیم پزشکی قرار داشته و سیر مراحل درمانی و مراقبتی در بیمارستان در حال انجام است. سرهنگ کارآگاه حمید مکرم در پایان این خبر عنوان کرد: با صدور قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم پرونده، متهم برای  انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.
 
کلمات کلیدی : جنایت+ترمینال جنوب+اتوبوس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.