نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 303397
تصمیمات‌جدید برای نجات دریاچه‌ارومیه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۱۴
وزیر نیرو با اعلام جدیدترین تصمیمات شورای هماهنگی حوضه آبريز درياچه اروميه، گفت: درباره زمان و میزان و چگونگی رهاسازی آب سدها به سمت این دریاچه تصمیم گیری می‌شود.

حمید چیت چیان در نخستین نشست شوراي هماهنگی حوضه آبريز درياچه اروميه با بیان اینکه از هيچ تلاشي براي احياي درياچه اروميه کوتاهي نخواهیم کرد، گفت: در خصوص درياچه اروميه با شرايط سختي روبرو هستيم و دولت تصميم گرفته است کارگروهي را براي اين کار سازماندهي کند.

به گزارش مهر، وزير نيرو اظهارداشت: اين جلسه با موضوع ارائه برنامه عملیاتی مصوبه کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه مبنی بر رهاسازی آب از سدهای بهره‌برداری حوضه آبریز دریاچه ارومیه در سال آبی ۹۵-۱۳۹۴ تشکيل شده و نمايندگاني از وزارت نيرو، وزارت کشور، وزارت جهاد کشاورزي، سازمان حفاظت از محيط زيست، سازمان مديريت و برنامه ريزي کشور، وزارت صنايع، استانداران استان هاي حوضه مربوطه و نمايندگان کشاورزان هر استان در اين شورا حضور دارند.

چيت‌چيان در خصوص تفاوت درياچه اروميه با ساير حوضه‌هاي آبريز بيان داشت: هم اکنون بخش قابل توجهي از وظايف شوراي هماهنگي حوضه آبريز توسط همان کارگروه در حال اجرا است.

وي ادامه داد: به دليل اينکه بخشي از وظايف شورا توسط کارگروه احياي درياچه اروميه انجام مي‌شود، تشکيل جلسات مداوم توسط شوراي حوضه آبريز ضروري نخواهد بود.

وی با بيان اينکه براي سال آبي ۹۵-۹۴ چگونگي رهاسازي آب از سدهاي واقع در حوضه درياچه را مشخص مي کنيم، افزود: براي هماهنگي لازم، روشن شدن وضعيت و اينکه به چه ميزان، از کدام سد، در چه زماني بايستي رهاسازي انجام شود تا اهدافي که در ستاد احياي درياچه اروميه ترسيم شده تحقق يابد، از مفاد جلسه شوراي احياي درياچه اروميه است و تصميم گيري هاي لازم در اين خصوص اتخاذ و اجرايي مي شود.
 
کلمات کلیدی : محیط زیست+دریاچه ارومیه
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۸ ۱۷:۲۶:۵۵
به امید موفقیت. امیدوارم که این دریاچه نشانی از توان جمهوری اسلامی شود و درسی برای دنیا در احیای دریاچه های دیگری که در حال خشک شدن می باشند. (3272359) (alef-11)
 
مسعود انتظاری ملکی
۱۳۹۴-۰۷-۲۸ ۱۷:۴۴:۲۹
یکی از راهکارهایی که برای جلوگیری از خشک شده دریاچه تصویب وابلاغ شده است پر کردن چاه های اب غیر قانونی مسیر رودخانه هایی است که به دریاچه ارومیه میریزد متاسفانه در مسیر رودخانه مردق که از شهرستان مراغه میگذرد مسوولان به جای پر کردن چاه های حریم فقط چاه های متروکه را پر میکنند وفیلم برداری کرده وان را به مسوولان بالاتر میفرستند در حالی که چاه های غیر قانونی اصلی را پر نمیکنند از مسوولان تقاضا داریم بازرسی مستقل جهت نظارت را به منطقه اعزام بکنند . (3272394) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۹ ۰۸:۵۰:۵۹
علیرغم بومی بودن آقای چیت چیان به نظر می رسد ایشان کوچکترین تعهدی برای روان نموده آب به دریاچه اورمیه را ندارند ، و اگر هم تا کنون حرف از رها سازی آب نموده باشند مطمئناً یک دهم آنچه که ادعا می کنند رها سازی نکرده اند ما بومی منطقه هستیم و هر روز شاهد اقدامات ارگانها بوده و دائماً رصد می کنیم . واقعاً عدم اطلاع رسانی صحیح در بدنه دولت از دوره های قبل وجود داشته و هنوز پاک نشده است. (3273268) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.