توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 498590
افشای آخرین حلقه‌های برکناری محمد بن نایف از زبان مجله آمریکایی
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۴
مجله پولیتیکو آمریکا از لغو قرارداد ۵.۴ میلیون دلاری عربستان با یکی از گروه‌های لابی‌گر در واشنگتن درست در روزی که محمد بن نایف از پستش کنار گذاشته شد،‌ خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نوشته این مجله، وزارت کشور عربستان این قرارداد را با یک گروه لابی‌گر آمریکایی در ماه مه امضا کرده بود اما ۳۸ روز پس از امضای قرارداد همزمان با برکناری محمد بن نایف، ولیعهد سابق عربستان و وزیر کشور وقت از منصبش در ۲۱ ژوئن آن را لغو کرد.

این مجله افزود: این اقدام جنگ قدرت بین محمد بن نایف و محمد بن سلمان را نشان می‌دهد که در آن زمان جانشین ولیعهد بود.

این مجله افزوده است، قرارداد مربوط به دریافت این مبلغ از سوی موسسه اس پی جی (یک شرکت لابی‌گر در واشنگتن) بود که وزارت کشور عربستان آن را مقابل کمک به ریاض برای مبارزه با افراط‌گرایی می‌داد اما شرکت  به رغم فسخ قرارداد مبلغ را به عربستان پس نداد.

این موسسه در بیانیه‌ای اعلام کرد، به دنبال همکاری با وزارت کشور عربستان در زمینه مبارزه با تروریسم بوده و با توجه به شرایط داخلی عربستان قرارداد خود را با آن کأن لم یکن تلقی کرده و خدمات منحصر به فرد استراتژیک خود را به این کشور ارائه نکردیم.
 
کلمات کلیدی : محمد بن نایف +مجله آمریکایی+عربستان+ولیعهد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.