نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 433050
لاریجانی: خانم‌ها وضع حمل می‌کنند، آقایان مرخصی می‌روند!
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۶
رئیس مجلس با اشاره به یکی از مواد لایحه برنامه ششم توسعه گفت: از عجایب تاریخی است که خانم‌ها وضع حمل می‌کنند، اما آقایان باید مرخصی بروند!

به گزارش مهر، در بخش انتهایی جلسه نوبت عصر مجلس شورای اسلامی، هنگام بررسی ماده ۱۱۸ لایحه برنامه ششم توسعه کشور، مباحث سنگین و پرچالشی بین نمایندگان مخالف و موافق و نماینده دولت درباره حذف یا باقی ماندن این ماده مطرح شد.

این ماده تکالیفی را برای دولت در راستای حمایت از فرزندآوری تعریف می کند؛ از جمله اینکه دستگاه های اجرایی مکلف می شوند مردان متاهل دارای فرزند را در شرایط مساوی با مردان متاهل فاقد فرزند در اولویت استخدام قرار دهند.

همچنین بر اساس بخش دیگری از این ماده و در صورت تصویب نهایی آن، کلیه مردان شاغل در بخش های دولتی و غیردولتی که صاحب فرزند می شوند از دو هفته مرخصی اجباری تشویقی برخوردار می شوند.

برخی از نمایندگان پیشنهاد حذف این ماده را مطرح کردند که با موافقت صحن، روبرو نشد؛ همچنین به دلیل وجود برخی ابهامات در بندهای مختلف این ماده کل آن برای رفع ابهام به کمیسیون تلفیق ارجاع داده شد.

علی لاریجانی هنگام بررسی این ماده با اشاره به بند «ب» آن که به موضوع دو هفته مرخصی اجباری مردان هنگام صاحب فرزندشدن اشاره دارد، با کنایه گفت: این هم از عجایب تاریخی است که خانم ها وضع حمل می‌کنند، آقایان باید مرخصی بروند!

این ماده پس از رفع ابهام در کمیسیون تلفیق برنامه ششم، در صحن مجلس تعیین تکلیف خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : مرخصی زایمان برای مردان+مرخصی زایمان
 
محمد جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۲۲:۰۱:۴۷
واقعا این حرف تاسف آوره. کاش قبلش کمی اندیشه میکردند. بچه در بدو تولد کلی کار داره که باید پدر وقت براش داشته باشه کارایی مثل دکترهای مختلف کارهای بیمارستان گرفتن شناسنامه دفترچه بیمه داروهای جورواجور کارهای درمانی بعد وضع حمل همسر و مهمتر از همه بعلت شب بیداریها واقعا پدرها نمیتونن درست بخوابند و سر کار بازدهی مناسب داشته باشند. حداقل 2 هفته واقعا نیازه. (4107554) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۰۰:۵۷:۲۴
لازمه یه بار دیگه پدر بشین تا بفهمین کی به مرخصی نیاز داره (4107798) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۱۰:۳۹:۴۴
بله همه جای دنیا برای کمک پدر به خانواده چند روز به او مرخصی میدهند. حالا ایشان اگر با خانواده مشکل ندارد کلامش را اصلاح کند. (4108151) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.