توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505654
توتال فرانسه شرکت نفتی'مرسک اویل' را خرید
تاریخ انتشار : شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۱
مدیر عامل شرکت نفتی 'توتال' فرانسه اعلام کرد که شرکت حفاری-تولیدی نفت 'مرسک اویل' یکی از شرکت های زیر مجموعه مرسک دانمارکی را به ارزش ٧,٤5 میلیارد دلار خواهد خرید و به توان خود در زمینه تولید نفت در دریای شمال اضافه خواهد کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه تلویزیونی فرانس24، 'اتریک رویانه' مدیرعامل شرکت توتال در این بیانیه گفت: با ادغام فعالیت‌های شرکت نفتی توتال و مرسک اویل دانمارک، عملا توتال به دومین امپراتور نفتی دریای شمال تبدیل خواهد شد. 
به این ترتیب، شرکت فرانسوی 'توتال' که از دهه 196٠ در این منطقه فعال است، پس از شرکت نروژی 'اتاتویل' که روزانه 5٠٠ هزار بشکه نفت در دریای شمال تولید می‌کند، در مقام دوم خواهد ایستاد. 
این افزایش توان، به 'توتال' اجازه خواهد داد تا تولید نفت خود را در سال ٢٠1٩ به 3 میلیون بشکه در روز برساند. 
در زمان حاضر 8٠ درصد فعالیت شرکت نفتی دانمارکی'مرسک اوُیل'، در دریای شمال است و ظرفیت فنی بالایی در این منطقه دارد. 
شرکت مرسک اویل در مناطق خلیج مکزیک، الجزایر، شرق آفریقا، قزاقستان و آنگولا فعالیت زیادی دارد که با ادغام با توتال، بر ظرفیت تولید نفت این شرکت فرانسوی افزوده خواهد شد. 
بر اساس توافق میان 'توتال' و 'مرسک اوُیل'، توتال حدود 3.8 درصد از سهام خود به ارزش 4.95 میلیارد دلار را به شرکت مرسک خواهد داد و همچنین 2.5 میلیارد دلار اوراق کوتاه مدت مرسک را خریداری خواهد کرد. 
به دنبال انتشار این خبر، ارزش سهام شرکت توتال در بورس پاریس (کاک 40) که روزهای گذشته با افت زیادی همراه بود، اندکی افزایش یافت و ارزش سهام شرکت 'مرسک اویل' در بورس کپنهاگ ،3.5 درصد افزوده شد. 
 
کلمات کلیدی : توتال+شرکت نفتی+مرسک اویل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.