نظر منتشر شده
۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 437713
کارگران بدون بیمه پلاسکو، مقرری بیکاری نمی‌گیرند
بخش اقتصادی الف، 03 بهمن ماه 95
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار با اشاره به اینکه تنها کارگرانی که بیمه تأمین اجتماعی بوده اند بیمه بیکاری می گیرند گفت:کارگرانی که در طول فعالیت خود بیمه تأمین اجتماعی نداشتند نمی توانند از دریافت بیمه بیکاری بهره مند شوند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۶
کریم یاوری در گفت وگو با تسنیم، درباره وضعیت کارگرانی که بیمه تأمین اجتماعی نداشتند و درپی فاجعه از بین رفتن ساختمان پلاکسو شغل خود را از دست داده اند گفت: مطابق دستور وزیر کار، کارگرانی که مشمول قانون کار و تأمین اجتماعی بوده و در ساختمان پلاسکو شاغل بودند در کوتاهترین زمان ممکن تحت پوشش و حمایت " مقرری بیمه بیکاری" قرار می گیرند.

مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار با اشاره به اینکه تنها کارگرانی که بیمه تأمین اجتماعی بوده اند بیمه بیکاری می گیرند گفت:کارگرانی که در طول فعالیت خود بیمه تأمین اجتماعی نداشتند نمی توانند از دریافت بیمه بیکاری بهره مند شوند.

 وی ادامه داد: در صورتی که سابقه کارگران بیمه شده در پلاسکو کمتر از 6ماه باشد، مطابق کارگرانی که دارای سابقه بیشتر از 6ماه هستند از مزایای دریافت مقرری بیمه بیکاری استفاده خواهند کرد.

مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار بیان کرد: حق بیمه بیکاری کارگران، 3 درصد مبلغی است که دریافت می کنند. به علاوه بیمه شدگانی که به علت بروز حوادث غیرمترقبه مثل زلزله، جنگ و آتش سوزی و ... بیکار می شوند با معرفی واحد های تعاون، کار و رفاه اجتماعی از «مقرری بیمه بیکاری» استفاده می کنند.
 
 
کلمات کلیدی : پلاسکو + آتش‌سوزی + ساختمان پلاسكوی تهران+بیمه بیکاری
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۲:۴۹:۳۸
دیدید اولش جو گیر بودند حرفهایی زدند کم کم دارند دبه میکنند (4130778) (alef-18)
 
پیرمرد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۳:۰۵:۵۰
مملکت قانون داره . (4130797) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۴:۱۵:۴۸
مملكت قانون داره، هميشه به ضرر ضعيفترها! اين قانوني كه شما ميگي چرا كارفرما رو موظف به بيمه كارگر نكرده؟ اگر كارفرما به حاي فكر كردن به منفعت خودش نبود كارگرش رو بيمه ميكرد، مغازه اش رو هم بيمه ميكرد. الان وضع خودش و كارگرش بهتر از اين مي بود! (4130901) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۳:۲۸:۲۸
الان نصف بیشتر کارگرای کشور بدون بیمه دارن کار می کنن. بگید یعنی موقع حادثه عملا بدبخت تر از اونی که هستن می شن؟ (4130827) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۴:۲۰:۱۷
بله طبق قانون کسی که بیمه نداره یعنی بیمه نیست بر اساس قانون کسی بیمه محسوب میشه که بیمه شده باشه( واضح تر از این نمیشد توضیح بدم!!!)
عزیز من ملاک قانونه نه مظلوم نمایی و احساسات و...
اگر بیمه ملاک نباشه هر کسی میتونه ادعا کنه که اونجا کار میکردم! ضمن اینکه پول بیمه که از اسمان نمیاد از طرف کسانی میاد که بیمه پرداخت کرده اند (4130907) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۴:۱۶:۱۹
عزیز من درست است مملکت ما بریز بپاش زیاد داره ولی دولت ها یک توانی برای جمع کردن مسائل دارند ما باید فرهنگ بیمه شدن رو در خودمون ایجاد کنیم و مبلغ بیمه را در زندگیمون لحاظ کنیم و این مهم رو انجام بدیم
تصور کنی یک شهر تخریب بشه کدام حکومتی قادر به باز سازی وجبران خسارت هست (4130903) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۵:۰۴:۱۶
حرفهايي كه وزير در تلويزيون اعلام ميكند بيشتر تبليغي است ولي وقتي به تامين اجتماعي مراجعه كنند صد ها مانع ومانع تراشي براي عدم پرداخت بيمه بيكاري براي كار گران ايجاد خواهند كرد وديگه دستشان به وزير ورييس جمهور هم كه نميرسد (4130989) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۵:۰۸:۲۰
برادر موضوع بیمه شدن یانشدن نبود اینکه باید بیمه باشی تا مسمتری و غیره بگیری منطقی و درست است منظور اینه که اولش جو گیر شدند گفتند همه کارگرها و غیره سریعا مستمری میگیرند بعد دیدند اینطوری که نمیشه گفتند فقط کسانیکه بیمه هستند مستمری میگیرند. منظور اینه که از حسنات شیخ ما این است شکر را خورد گفت شیرین است!!! این که دیگه گفتن نداشت نه میخواهند اونایی که بیمه هستن هم مستمری ندهند اینکه وظیفه شان است اینکه مستمری بعد از چند ماه به بازماندگان اصولا پرداخت میشود خیلی نامردی است که تامین اجتمایی یا بیمه ها انجام میدهند و فکر نمیکنند خانواده بازمانده باید چطوری زندگی کند. همچی میگن فقط بیمه شده مستمری میگیرد انگار قرار بود نگیرد. اگر هم از همین ما انجام دادند تازه یکبار درست کار کردند که بعید میدانم. (4130997) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۶:۱۳:۲۱
کارگری دارای حق حیاتست که حق بیمه پرداخته باشد یعنی از بن وی قبلا کسب در آمد نموده باشند . حتی اگر کارگر بدون بیمه بود و به این وضوحی به مصیبت دچار شده باشد. - این در حالیستکه قرار است به صاحبان این بکار گیرندگان که از بیمه کردن آنها سر باز زده اند به نوعی حمایت نمایند . و این کارگر اینچنینی و در جمع او که عنصر در آمد او و بدون بیمه بوده است هیچ.

اینکه به بیمه شدگان - صرفا بیمه بیکاری داده شود که اسمش یاری و امداد به این مصیبت دیدگان نیست .

حالا از همینها هم فردا هزار و یک مدرک میخواهند.

از شهدا هم حتما آزمایش دی ان ای . (4131118) (alef-18)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.