توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 478303
ضد حال ترامپ به اعراب با فروش بوئینگ به تهران
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۳
کسب مجوز بوئینگ برای فروش هواپیما به تهران پیام متفاوتی را برای کشورهای عربی در پی داشته است.

به گزارش جام نیـوز، نشریه نشنال ریویو در گزارشی به سیاست های متفاوت ترامپ در قبال خاورمیانه و ایران و زمزمه های اعطای مجوز به بوئینگ برای فروش هواپیما به تهران، پرداخت و نوشت: ترامپ در اولین سفر خارجه خود بسیاری از کشورهای عربی و اسرائیل را متحد ساخت تا همه علیه ایران متحد شوند و ایران را متوقف کنند. اما از طرفی کسب مجوز بوئینگ برای فروش هواپیما به تهران پیام متفاوتی را برای کشورهای عربی در پی داشته است.

این نشریه آمریکایی افزود: ترامپ در سفر به خاورمیانه به شدت تاکید داشت تا اتحادی را ایجاد کند تا هر طور شده ایران را متوقف کند و حتی قرارداد تسلیحاتی بزرگی به ارزش 110 میلیارد دلار با عربستان امضا کرد. هرچند که ایران از این اقدام ترامپ و ایجاد ناتوی عربی علیه خودش ناراحت بود اما تهران از برخی از سیاست های ترامپ خوشنود است و به نظر می رسد که روند فورش هواپیماهای بوئینگ به تهران نهایی شده است.

نشنال ریویو افزود: استراتژی ترامپ مانند اوباما کاملا واضح است که با مجوز فروش هواپیما به تهران اشتغال زیادی در آمریکا ایجاد خواهد کرد. تاکنون دولت ترامپ نه این قرارداد را که در سال 2016 امضا شده است رد کرده و نه آن را امضا کرده است. ترامپ تاکنون در این باره سکوت اختیار کرده است و همچنان می تواند تصمیم جدیدی را اتخاذ کند. ترامپ همچنین نتوانسته است گزینه مناسبی را جایگزین ادعای خود برای پاره کردن برجام بکند و همچنان گفت همچنان به این شعار انتخاباتی خود جامه عمل نپوشانده است. بسیاری از کشورهای اروپایی و چین و روسیه در مورد برهم خوردن برجام به وی هشدار داده اند و تاکنون او در این باره نیز تصمیم جدی را اتخاذ نکرده است.
 
این منبع آمریکایی افزود: دلیل اینکه ترامپ همچنان مایل نیست تا علیه فروش هواپیماهای شرکت بوئینگ به تهران اقدام کند این است که رئیس جمهور آمریکا وعده های اشتغال زیادی را به مردم آمریکا داده است و گفتنی است که خودش به شدت از اوباما در این زمینه انتقاد کرد. اکنون اوضاع شرکت بوئینگ و اشتغال در آمریکا بحرانی بوده و آمریکا به شدت نیازمند یک شوک می باشد. مطمئنا افراد زیادی در کاخ سفید و همچنین در کشورهای عربی مخصوصا در عربستان مخالف فروش هواپیمای بوئینگ به تهران هستند ولی ظاهرا مخالفان این قرارداد باید با این مساله کنار بیایند.
 
کلمات کلیدی : ترامپ + بوئینگ + ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.