توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 481997
پیچیدگی قرارداد فروش هواپیما بوئینگ با ایران و سکوت ترامپ
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۷
وب‌سایت بلومبرگ با اشاره به نهایی‌شدن قرارداد شرکت هواپیمایی آسمان ایران با شرکت بوئینگ آمریکا نوشت: قرارداد فروش هواپیمای بوئینگ به ایران در حالی نهایی می‌شود که آمریکا به تازگی طرح تحریمی جدیدی علیه تهران تصویب کرده‌ است.

به گزارش میزان،  پایگاه بلومبرگ با اشاره به اینکه شرکت هواپیمایی آسمان ایران و بوئینگ قرارداد ۳ میلیارددلاری خود را نهایی کردند نوشت: شرکت هواپیمایی ایران حتی پس از تصویب طرح تحریمی جدید مجلس سنا علیه ایران کاملا مطمئن است که دولت آمریکا هیچ گونه مانعی در روند اجرایی‌شدن این قرارداد ایجاد نخواهد کرد.

به نوشته بلومبرگ آنچه مسئله را پیچیده‌تر می‌کند این است که شرکت بوئینگ تأکید کرده این شرکت در خصوص قرارداد تجاری با شرکت ایرانی از دستورالعمل‎های دولت پیروی می‌کند و اجرایی‌شدن همه قراردهای شرکت بوئینگ با ایران مشروط به تأیید دولت آمریکاست.
بلومبرگ همچنین می‌افزاید آنچه موضع‌گیری دولت آمریکا را درباره این قرارداد با ایران سخت‌تر می‌‌کند این است که با اجرای این قرارداد نزدیک به 18 هزار شغل در آمریکا ایجاد می‌شود.

کمیته روابط خارجی مجلس سنا روز چهارشنبه هفته گذشته طرح تحریمی را علیه ایران تصویب کرد که رئیس‌جمهور آمریکا را ملزم می‌کند تحریم‌ها و محدودیت‎های جدیدی را علیه ایران اعمال کند، به ویژه علیه روابط افراد و شرکت‌هایی که به توسعه برنامه موشکی ایران کمک می‌کنند.
 
 
کلمات کلیدی : ترامپ + بوئینگ + ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.