توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 337408
وزیر خارجه چین: بوی باروت به مشام می رسد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۷
وانگ یی گفت در شبه جزیره کره، شمشیرها کشیده شده است و چین دست روی دست نخواهد گذاشت.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از رویترز، وزیر امور خارجه چین روز سه شنبه در پی اجرای قطعنامه شورای امنیت در اعمال دور تازه تحریم های اقتصادی علیه کره شمالی، اعمال فشارهای بین المللی کورکورانه علیه پیونگ یانگ را غیر مسئولانه خواند.

وانگ یی وزیر امور خارجه چین امروز با بیان این مطلب گفت:‌ « راه حل نهایی مسئله شبه جزیره کره، به اقدام فراگیر و تجویز داروی درست برای درمان بیماری نیاز دارد و اعمال تحریم ها و فشارهای کورکورانه، به واقع شیوه مسئولانه ای برای تعیین سرنوشت شبه جزیره کره به شمار نمی رود.»

کارشناسان مستقل بارها قصد واقعی چین را در اعمال تحریمهای مصوب علیه کره شمالی زیر سوال برده اند با این همه، پکن اعلام کرده است تدابیر اتخاذ شده علیه پیونگ یانگ را اجرا خواهد کرد.

وزیر امور خارجه چین تصریح کرد:«‌در شرایط کنونی در شبه جزیره کره، گویی شمشیرها در خصومتی دوجانبه کشیده شده است و همه جا بوی باروت به مشام می رسد، ولی چین به عنوان بزرگترین همسایه منطقه شبه جزیره کره، دست روی دست نخواهد گذاشت و اجازه نخواهد داد تا ثبات و آرامش در این منطقه تا این حد به صورت اساسی تخریب شود و از بین برود. »‌

آمریکا و کره جنوبی رزمایش بزرگ مشترک سالانه خود را از روز دوشنبه در منطقه آغاز کرده اند کره شمالی این مانور نظامی را «‌ اقدامات جنگی هسته ای »‌ توصیف و تهدید کرده است هر گونه اقدام تهاجمی را با قدرت تلافی می کند.
 
کلمات کلیدی : چین ، وزیر خارجه ، کره شمالی ، شبه جزیره کره ، باروت ، پیونگ یانگ ، بین الملل ،
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.