توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 492371
فیلمبرداری غیراخلاقی ازمالباخته پس از زورگیری
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۶
رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری زنی که با همدستی ناپدری‌اش اقدام به زورگیری از مردی جوان در خانه و تهیه فیلم غیراخلاقی از وی کرده بود، خبر داد.

به گزارش ایسنا، در تاریخ 25 اردیبهشت ماه امسال فردی با مراجعه به کلانتری 133 شهر زیبا به مأموران اعلام کرد که توسط یک خانم جوان و مردی حدودا 50 ساله مورد زورگیری و اخاذی قرار گرفته است که با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکی پرونده که فروشنده طلا در یک طلافروشی در منطقه شرق تهران است باحضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: چندی پیش با خانم جوانی به نام نسرین که پیش از آن چندین بار به بهانه خرید طلابه مغازه آمده بود ، آشنا شده و در ادامه با یکدیگر دوست شدیم تا اینکه پس از گذشت مدت کوتاهی نسرین مرا برای آشنایی با خانواده‌اش به خانه‌شان دعوت کرد. در تاریخ 25 اردیبهشت به همراه نسرین به سمت خانه آنها در بلوار فردوس غرب رفته و وارد یک خانه شدیم اما بر خلاف انتظار هیچ‌کس داخل خانه نبود . هنوز دقایقی از ورود ما به داخل خانه نگذشته بود که صدای در خانه به صدا در آمد و ناگهان مردی تنومند و حدودا 50 ساله وارد خانه شد. آنزمان بود که رفتار نسرین تغییر کرد و فهمیدم که قصد اخاذی از مرا دارند، آنها با تهدید سلاح سرد اقدام به گرفتن مبلغ یک میلیون و 500 هزار تومان پول نقد همراهم کرده و در ادامه چندین فقره سفته نیز از من گرفتند. در پایان از من فیلمبرداری کرده و تهدید کردند که اگر بر علیه آنها شکایتی کنم، آنها فیلم‌های مرا در فضای مجازی منتشر خواهند کرد.

باتوجه به اظهارات شاکی پرونده، کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی باشناسایی خانه مورد نظر در بلوار فردوس غرب به این محل رفته و در تحقیقات اولیه اطلاع پیدا کردند که خانه متعلق به خانمی حدودا 65 ساله است که در تحقیقات اولیه مدعی شده  بود که به تنهایی زندگی می‌کند.

همزمان باحضور کارآگاهان در خانه مورد نظر ، کارآگاهان موفق به شناسایی یک دستگاه خودرو پژو 405 دارای سابقه توقیف در سیستم جامع پلیس شدند که در ادامه  تحقیقات و با شناسایی صاحب خودرو، مشخص شد که خودرو متعلق به شخصی است که تحت عنوان سرقت خودرو اقدام به طرح شکایت کرده است.

مالک خودرو 405 به نشانی مورد نظر در منطقه فردوس غرب دعوت شد و در همان تحقیقات اولیه ضمن شناسایی خودرو 405 داخل پارکینگ مجتمع مسکونی عنوان داشت که سرقت خودرو توسط همسر سابقش به نام نسرین . ی متولد 1359  انجام شده و این مجتمع نیز در حقیقت محل سکونت مادر نسرین است.

در ادامه نسرین توسط کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی دستگیر اما منکر اظهارات و ادعای شاکی مبنی بر طرح دوستی و نهایتا اخاذی و سرقت از وی شد و در شرایطی که نسرین منکر هرگونه آشنایی خود با شاکی پرونده بود، کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی با انجام اقدامات پلیسی به ویژه بهره گیری از تصاویر دوربین های مداربسته موفق به شناسایی تصویر نسرین در مغازه طلافروشی شاکی پرونده شدند.

در شرایطی که کذب بودن اظهارات نسرین برای کارآگاهان پلیس آگاهی محرز شده بود ، وی به ناچار لب به اعتراف گشود و به طراحی زورگیری و اخاذی از شاکی با همدستی شوهر مادرش اعتراف کرد.

با شناسایی جعفر . س 50 ساله به عنوان همدست نسرین، دستگیری او در دستور کار قرار گرفت و نهایتا در تاریخ یکم تیرماه وی در اتوبان شهید ستاری و در حالیکه قصد فرار از دست کارآگاهان را داشت ، طی یک تعقیب و گریز دستگیر شد و پس از انتقال به پایگاه دوم آگاهی و مواجهه حضوری با شاکی پرونده مورد شناسایی قرار گرفت.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به اعتراف صریح دومین متهم پرونده به مشارکت در اخاذی و زورگیری شاکی پرونده گفت: با توجه به اعتراف صریح متهمان، قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده صادر و تحقیقات تکمیلی از متهمان در دستورکار کارآگاهان قرار گرفت.

وی درهمین راستا به شهروندان هشدار داد که انجام رفتارهای پرخطر از سوی افراد، زمینه اصلی قربانی شدن آنها در بسیاری از جرایم ارتکابی از سوی مجرمان است.
 
کلمات کلیدی : سرقت + زورگیری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.