توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 482778
استقرار نیروهای زمینی آمریکا در فیلیپین
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۰
یکی از سخنگویان ارتش فیلیپین اعلام کرد، نیروهای مسلح آمریکایی به شهر محاصره شده ماراوی در این کشور نزدیک شده‌اند اما فعالیت آن‌ها تنها به نقش حمایتی و نه مداخله مستقیم نظامی محدود خواهد بود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این مقام نظامی فیلیپینی در این باره توضیح داد: نیروهای نظامی آمریکایی با استفاده از تجهیزات خود در حال ارائه اطلاعات درباره شرایط موجود به نیروهای ما هستند.

وی افزود: من از تعداد دقیق این نیروهای آمریکایی اطلاعی ندارم اما آن‌ها جازه دارند برای دفاع از خود مجهز به سلاح باشند با این حال اجازه مداخله مستقیم در حملات را ندارند و نقش آن‌ها به فعالیت‌های حمایتی محدود خواهد بود.

درگیری در شهر ماراوی واقع در جنوب فیلیپین باعث افزایش نگرانی‌هایی شده که ایدئولوژی خشونت داعش در حال ایجاد جایگاه برای خود در جنوب فیلیپین است؛ جایی که جدایی طلبان ابوسیاف برای داشتن خودمختاری بیشتر، مدت‌هاست با دولت مانیل در نبرد هستند.
 
کلمات کلیدی : داعش + فیلیپین + آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.