توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 482039
حمایت چین از مقابله ارتش فیلیپین با تروریست‌ها
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۹
وزارت خارجه چین حمایت این کشور از عملیات ضد تروریستی علیه شبه نظامیان شورشی با حمایت آمریکا را اعلام کرده است.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، پس از آنکه نیروهای ویژه آمریکایی از عملیات ارتش فیلیپین علیه تروریست ها در شهر مراوی حمایت کردند، وزارت خارجه چین امروز دوشنبه حمایت خود را از عملیات نظامی ضد تروریستی ارتش فیلیپین اعلام کرده است.

لو کانگ سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس خبری تاکید کرد: تروریسم دشمن مشترک بشریت است. چین این مساله را درک کرده و قاطعانه از رودیگو دوترته رئیس جمهور فیلیپین و دولت وی در مقابله با تروریسم حمایت می کند.

وی در ادامه تصریح کرد: ما از این عملیات های ضد تروریستی حمایت می کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه چین در پاسخ به سئوالی درباره دیدگاه پکن درباره حمایت واشنگتن از ارتش فیلیپین تصریح کرد: به طور اساسی، درباره عملیاتی که توسط دولت فیلیپین در خاک این کشور انجام می شود، باید بگویم که ما از حمایت سازنده جامعه بین المللی استقبال می کنیم، بر اساس احترام به عزم و اراده دولت فیلیپین و احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی فیلیپین.

درگیری های خونین برای بازپس گیری شهر مراوی از تروریست های وابسته به داعش در هفته های اخیر ادامه داشته و افزایش تلفات ارتش به یک چالش بزرگ برای دولت تبدیل شده است.

از آغاز درگیری های خونین برای آزادسازی شهر مراوی، تاکنون 58 نیروی امنیتی کشته شده اند. 20 غیر نظامی و بیش از 100 شبه نظامی تروریست نیز در این درگیری های کشته شده‌اند.

سخنگوی سفارت آمریکا در مانیل شنبه در سخنانی تاکید کرد: نیروهای ویژه آمریکایی در حال کمک به نیروهای مسلح فیلیپین هستند تا به تصرف و اشغال شهر مراوی در جنوب این کشور پایان دهند. این شهر توسط تروریست های وابسته به داعش اشغال شده است.

کمک نظامی آمریکا به فیلیپین در شرایطی است که روابط دو کشور با روی کار آمدن رودریگو دوترته رئیس جمهور فیلیپین در ماه های گذشته به شدت متشنج بوده است. دوترته مواضعی ضد آمریکایی دارد و بارها قول داده است تا نظامیان آمریکایی را از خاک فیلیپین بیرون کند.
 
کلمات کلیدی : داعش + فیلیپین + آمریکا + چین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.