توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 409756
رئیس‌جمهور فیلیپین: آمریکایی‌ها، میمون و کودن هستند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۶
"رودریگو دوترته" با انتقاد تند از آمریکا به دلیل توقف فروش 26 هزار قبضه اسلحه به این کشور، عاملان این اقدام را کودن و میمون توصیف کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از "رویترز"؛ رودریگو دوترته" –رئیس جمهور فیلیپین- امروز چهارشنبه با انتقاد تند از آمریکا به دلیل توقف فروش 26 هزار قبضه اسلحه به این کشور، عاملان این اقدام را کودن و میمون توصیف کرد.

رودریگو دوترته" در سخنانی تلویزیونی گفت: "به این میمون ها نگاه کنید... ما 26 هزار قبضه تفنگ می خواهیم بخریم و آنها نمی خواهند بفروشند."

رئیس جمهور فیلیپین افزود: "ما سلاح ساخت داخل بسیاری در اختیار داریم، این آمریکایی ها کودن هستند."

"دوترته" تأکید کرد که روسیه و چین، برای فروش سلاح به فیلیپین اعلام آمادگی کرده اند، ولی منتظریم ببینیم آیا ارتش تمایل به ادامه استفاده از سلاح آمریکایی دارد یا خیر. روسیه و همچنین چین از ما دعوت کرده اند. چین آغوشش به روی ما باز است؛ هر چه بخواهیم؛ ولی از ارتش می پرسم آیا مشکلی دارد یا نه؛ اگر بخواهد به تکیه کردن بر آمریکا ادامه دهد، اشکالی ندارد؛ ولی باید تیزبینانه بنگرد؛ آمریکایی ها با ما رو راست نیستند."

گفتنی است، روز دوشنبه، برخی از معاونان مجلس سنای آمریکا اعلام کردند که وزارت خارجه این کشور تصمیم گرفته تا فروش سلاح به فیلیپین را متوقف کند.

 
 
کلمات کلیدی : فیلیپین ، آمریکا ، رودریگو دوئرته ، میمون ، کودن ، سلاح ، چین ، روسیه ، رئیس جمهور فیلیپین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.