نظر منتشر شده
۲۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 280385
آمریکا در آستانه جنگ با چین و روسیه
بخش خارجی الف، 13 تیر 94
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۵:۵۶
پایگاه خبری وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون)، در گزارش جدید خود با عنوان «استراتژی نظامی ملی ۲۰۱۵» راهبرد نظامی جدید آمریکا را در قبال تغییراتی که در وضعیت امنیت جهانی به‌وجود آمده منتشر کرد و در این سند ۱۵ صفحه‌ای نسبت به افزایش تهدیدات جدیدی که امنیت آمریکا را به خطر می‌اندازد، هشدار داده است.

به گزارش گاردین، در این گزارش که روز چهارشنبه توسط اشتون کارتر، وزیر دفاع و مارتین دمپسی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا ارائه شد، کشورهای چین و روسیه به‌عنوان کشورهای پرخاشگری شناخته شده‌اند که منافع امنیتی آمریکا را مورد تهدید قرار می‌دهند. در این گزارش که پیش از این، آخرین‌بار در سال ۲۰۱۱ منتشر شده بود، هشدار داده شده که چالش‌های تکنولوژیک در حال افزایش است و وضعیت ثبات جهانی رو به وخامت گذارده است.

پنتاگون با اشاره به اینکه احتمال وقوع جنگ بین آمریکا و یک قدرت بزرگ جهان «ضعیف اما رو به فزونی» است، هشدار داده است که تبعات چنین جنگی شدید خواهد بود. در این گزارش آمده است: «روسیه بارها نشان داده است که حق حاکمیت همسایگان خود را قبول ندارد و مایل است که از قوای قهریه برای دستیابی به اهداف خود استفاده کند.» این گزارش به حضور نیروهای روس در درگیری‌های اوکراین اشاره کرده است، گرچه که مسکو اعزام نیرو به شرق اوکراین در حمایت از جدایی‌طلبان را تکذیب کرده است. روسیه در واکنش به این گزارش روز پنج‌شنبه ضمن تقبیح، آن را «مخاصمه‌جویانه»‌ خوانده است.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در پاسخ به خبرنگاران که نظر وی را در مورد این استراتژی جدید آمریکا پرسیده بودند، ضمن ابراز تاسف از نگارش چنین گزارشی گفت: «استفاده از چنین لحنی در یک گزارش مکتوب، رفتاری مخاصمه‌جویانه و به دور از بی‌طرفی در قبال کشور ماست.» وی افزود: «بی‌شک این اقدام به تلاش‌ها برای برقراری روابط دوجانبه کمک نمی‌کند و در جهت عادی‌سازی روابط نیست.»

در این گزارش علاوه بر اشاره به چین و روسیه به‌عنوان کشورهایی که توانمندی‌ هسته‌ای و موشک‌های بالستیک دارند و برای امنیت آمریکا «یک تهدید جدی» محسوب می‌شوند، آمریکا با تکرار ادعاهای واهی گذشته، ایران را به حمایت از تروریسم و بی‌ثبات‌سازی منطقه متهم کرده است و از ایران، روسیه، کره شمالی و چین در این گزارش به‌عنوان تهدیدات جامعه بین‌الملل یاد کرده است.

در گزارش جدید پنتاگون همچنین آمریکا نسبت به حکومت‌هایی که توانمندی‌های خود در زمینه فناوری‌های پیشرفته را توسعه می‌دهند، ابراز نگرانی کرده و اذعان داشته است که این حکومت‌ها سبب می‌شوند آمریکا برتری خود در این حوزه را از دست بدهد.

دمپسی در توضیح این گزارش خطاب به خبرنگاران گفته است: «از زمان انتشار آخرین گزارش «استراتژی نظامی ملی» آمریکا از چهار سال پیش تاکنون، اختلال در نظم جهانی تشدید یافته است و در عین حال برخی از مزیت‌های نسبی ما رو به افول گذارده‌اند.»
منبع: دنیای اقتصاد
 
کلمات کلیدی : آمریکا + جنگ+ چین+ روسیه
 
د
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۰۷:۱۷:۰۲
پس چرا امريكا به منافع ايران حمله ميكند (3013605) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۲۱:۰۹:۲۴
الان اون هایی که لیبرال اند و به دنبال غربی کردنه ایرانن باید جواب بدن چرا اسلام رو به جنگ طلبی محکوم میکنند ولی آمریکای کثیف و خونخوار را نه !!! (3015364) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۰۸:۰۰:۵۲
با یک تحریم هم چین و هم روسیه فرو می پاشد. (3013630) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۴ ۰۸:۵۵:۳۴
تمامي اوراق قرضه آمريكا دست چين هست و اگر چين اينها را حراج بگذارد اقتصاد آمريكا فلج شده و به خاك سياه مي نشيند‌ حالا فهميدي!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟ (3016096) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۴ ۱۶:۰۸:۵۱
آمریکا سختشه چین رو تحریم مالی کن و اوراق قرضه رو بی اعتبار؟ (3017306) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۴ ۱۷:۲۷:۴۳
برادر شما كه ميگي امريكا سختشه اين جمله رو كه قبول داري هرجا صهوينيست سرمايه گذاري كند قدرت در همانجا ست بر اساس اخرين اطلاعات صهوينيست ها در حال خروج سرمايه هاي خوداز آمريكا و سرمايه گذاري هاي عظيم در چين هستند بله صهوينيست به همانسو ميرود كه قدرت اقتصاد به آنجا ميرود (3017546) (alef-13)
 
گولو
Germany
۱۳۹۴-۱۲-۲۹ ۰۰:۳۴:۰۳
عزیز شما هم این رو میدونی که خدا کدوم طرفی باشه قدرت هم به اون سمت میره؟ (3610478) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۴-۱۶ ۲۲:۵۱:۱۵
چین بخش قابل توجهی از رشد اقتصادیش رو در مراودات اقتصادی با امریکا بدست اورده بخواد اقتصاد امریکا رو فلج کنه خودش به شدت متضرر میشه.
حالا تو فهمیدی؟؟؟؟؟؟؟ (3023395) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۰۸:۰۸:۳۷
با سلام ، متأسفانه آمریکا با سوء استفاده از وجود سازمان ملل در کشورش همیشه در حال ایجاد تنش و تحقیر برخی از کشورها به نفع خود می باشد و جالبرتر از همه اینکه همه کشورهایی که با او همراه شده اند به زیبایی از سوی امریکا مورد سوء استفاده قرار گرفته اند . نمونه آن اتحادیه بزرگ اروپا بود که آمریکا آن را به راحتی به نفع خود در هم شکست و اقتصاد اکثر این کشورها با خطر مواجه گردید و أخیراً نیز زمزمه های خروج از اتحادیه اروپا توسط برخی از کشورهای اروپایی مطرح شده است .
اول ایران ، بعد روسیه ، بعد چین و بعد نوبت کدام کشور است معلوم نیست امیدوارم کشورهای اروپایی زودتر به خود آیند و تغییر رویه دهند دیری نخواهد پایید که نوبت آنها هم خواهد رسید ( شاید بهتر است بگوییم آمریکا رویه و شیوه صهنویست جهانی را در پیش گرفته است : همه چیز برای من) .
جالب این است است که کسی هم سؤال نمی کند اگر سازمان ملل یک سازمان بین المللی است پس چرا باید همه توافقات باید با آمریکا صورت گیرد و مابقی کشورها در کجای این سازمان بین المللی جای دارند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3013637) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۰۹:۱۰:۴۵
چين و روسيه اگر متحد بشن آمريكا كه سهله كل كره زمين رو مي تونند نابود كنند اين آمريكا فقط تو فيلم هاي هاليوودي از خودش يك ابر قدرت ساخته در حالي كه تا حالا حتي به يك كشور درجه سه از نظر نظامي حمله نكرده چه برسه به اينكه حالا مي خواد با تكنولوژي فوق پيشرفته روسيه وچين در بيافته !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3013723) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۴ ۰۸:۳۰:۱۵
دوست عزیز پس دو جنگ جهانی رو چه کشوری پیروز شد؟ شما به کتاب والراشتاین توجه نکن، حقیقت اینه ایالات متحده تا جایی که می تونه از درگیری در یک جنگ تمام عیار خودداری می کنه و تنها به جنگ هایی محدود و نیابتی می پردازه تا از فرسایش نیروی نظامی و توان اقتصادی خودش به عنوان قدرت اول جهان و آسیب دیدن هژمونیش جلوگیری کنه، در عوض راه های هوشمندانه تری به جای تقابل رودر رو و مستقیم با قدرت های دیگه داره مثل ابزار اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و...
خود ایران هم از درگیری مستقیم با قدرت های منطقه ای که دشمن قسم خوردمون هستن خودداری میکنه و به جاش جنگ نیابتی رو در دستور کار داره که کار بسیار هوشمندانه ایه. (3016060) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۴ ۱۷:۲۲:۰۲
دوست عزيز در پاسخ به شما هم بايد اعلام كنم همانطور كه آمريكا از حضور نيرو هاش جلوگيري ميكنه تا تلفات نده روسيه هم سرمايه گذاري شديدي روي موشك هاي بالستيك با سوخت جامد كرده كه بصورت مستقل در عرض 1 دقيقه آماده پرتاب هستند منظورم موشك Topol-m و Yars هستش، در مورد زير دريايي هاي اتمي روسيه هم كه قابليت رادارگريزي عجيبي دارند بگم كه زير دريايي آكولا كلاس تايفون كه هولناك ترين ماشين جنگي ساخت بشر هست مدتي قبل در خليج مكزيك و همچنين در زير سواحل آمريكا به همراه چنديد موشك بولاووا كه همگي حاوي كلاهك هاي اتمي بودند بدون شناسايي شدن در حال عبور و مرور بود در حالي كه آمريكايي ها حتي نتوانستند آين سازه عظيم را شناسايي كنند بنابراين آمريكا خيلي هم نمي تونه خودشو كنار بكشه تا تلفات نده در مورد چين هم كه ديگه حرفي براي گفتن نمي مونه چون ظاهرا زراد خانه هسته اي چين با آن چيزي كه به نظر ميرسه خيلي تفاوت داره يك قدرت اقتصادي عظيم مثل چين نياز به نيروي نظامي پيشرفته اي دارد كه بتواند منافع اقتصادي آن را در هر نقطه دنيا حفاظت كند بنابراين بر نامه اتمي چين بسيار پيچيده تر از تصور مردم دنيا هستش!!!!!!!!! (3017524) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۴ ۱۷:۲۴:۱۹
شوروي پيروز جنگ جهاني بود همانطور كه شما گفتي به آمريكا حمله نشد بنابراين پيروز جنگ جهاني كشوري است كه آلمان را از خاك خود بيرون راند يعني شوروي (3017533) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۴ ۱۷:۴۹:۲۹
اولا كه آمريكا در جنگ جهاني اول اصن تو باغ نبود و وجود خارجي نداشت ثانيا جنگ جهاني دوم رو كشور هاي متفق پيروز شدن آمريكا هم فقط يكي تاكيد مي كنم يكي از اون ها بود!!!!!!!!!!!!! (3017611) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۴-۱۶ ۲۲:۴۸:۲۰
راست میگی شما بودی عراق رو از کویت بیرون انداختی.با سواد جان برو نبرد نرماندی و تعداد تجهیزات که امریکا تو اون نبرد به کار گرفت و بخون بعدا بیا بگو امریکا در نبرد با یک کشور درجه سه هم پیروز نشده.
تکنولوژی های فوق پیشرفته کپی شده چین وتکنولوژی های به جا مونده از زمان شوروی برای روسیه هم که نیاز ی به گفتن نداره (3023390) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۱۱:۱۸:۴۸
اختلال در نظم جهاني ؟بهتره بگي تولد قدرتهاي ديگر وخارج شدن آمريكا از نظام تك قطبي !اين شما را نگران مي كند والا نظم جهان را شما به هم مي زنيد نه كشورهاي ديگر!!! (3013975) (alef-3)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۱۱:۲۶:۵۰
یه ضرب المثل قدیمی میگه ، همیشه قدرت از تعداد دشمن ها سنجیده میشه ، باعث افتخاره که آمریکا ایران رو جزء 4 کشور قدرتمند دنیا میشناسه و از ما حساب میبره (3013997) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۱۲:۳۶:۲۲
امریکا گرگ درنده و هاری است که همیشه یک تهدید برای امنیت وصلح جهانی محسوب می شود چقدر ساده لوح ونادانند کسانی که به توافق با شیطان بزرگ دل خوش کرده اند (3014177) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۱۵:۰۹:۲۹
روسیه و چین یک کفه ترازو
غرب و آمریکا کفه دیگر ترازو
برای غارت متعادل منطقه (3014663) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۲۲:۲۲:۳۱
امریکا کی باشه که روسیه و چین رو تهدید کنه بزرگ جرین ارتش جهان از لحاظ جمعیت مال روسیه و بنام ترین هکر ها مال چینه و چین بنظرم میتونه امریکا رو تحریم کنه همه چیزای صنعتی امریکا تو چین تولید میشه مثلا ایفون (3015435) (alef-13)
 
فرهاد
۱۳۹۴-۰۴-۱۶ ۰۱:۱۸:۲۸
خودآمریکا اصلا تهدیدی برای بین الملل نیست،چون تاکنون تنهاکشوری که ازبمب اتمی برای کشتن مردم بیگناه استفاده کرده دولت آمریکابوده،تنهاکشوری که ازتروریسم دولتی صهیونیسم حمایت وپشتیبانی می کنه آمریکاست،تنهاکشوری که باکمک سازمانهای جاسوسی واطلاعاتی خودش به پرورش تروریسم وحمایت ازآن می پردازه آمریکاست،تنهاکشوری که به هواپیمای مسافربری باموشک حمله میکنه وحدود300نفرانسان بیگناه راقتل عام می کنه آمریکاست،تنهاکشوری که ازبمبهای شیمیایی درجنگ ویتنتام استفاده کرده آمریکاست،تنهاکشوری که ازدیکتاتورهاحمایت وپشتیبانی میکنه آمریکاست و...پس نتیجتا تنهاکشورحامی مردم وحافظ صلح بین الملل آمریکاست. (3021207) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.