توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 421935
ترامپ فرماندار ایالت آیووا را به عنوان سفیر آمریکا در چین معرفی کرد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۵
تیم انتقال قدرت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری منتخب آمریکا روز چهارشنبه اخبار منتشر شده درباره انتخاب «تری برنستاد» فرماندار ایالت آیووا را برای تصدی سفارت آمریکا در چین تایید کرد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رویترز نوشت: تحلیلگران بر این باورند که روابط دیرینه «برنستاد» با «شی جین پینگ» رئیس جمهوری چین می تواند انتخاب وی به عنوان سفیر جدید آمریکا را به گامی رو به جلو برای تنش زدایی در روابط دو جانبه بدل کند.

دوستی برنستاد و شی جین پینگ از نزدیک به دو دهه پیش در گفت و گو های دو جانبه مرتبط با کشاورزی آغاز شده و تا به امروز ادامه یافته است.
آخرین دیدار آنها به سال 2012 و زمانی باز می گردد که رئیس جمهوری چین در سفر خود به آمریکا در مقام معاون ریاست جمهوری، مهمان فرماندار آیووا بود.

«لو کانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین روز چهارشنبه در واکنش به اخبار معرفی برنستاد به عنوان سفیر جدید آمریکا در چین، وی را «دوستی قدیمی» خواند. کانگ گفت: ما استقبال کنیم که وی نقشی پر رنگ تر در توسعه روابط آمریکا و چین داشته باشد. ترامپ که در ژانویه سال آینده بعنوان چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا وارد کاخ سفید خواهد شد، تاکنون شماری از اعضای کابینه خود را معرفی کرده است.

«تام پرایس» نماینده ایالت جورجیا در مجلس نمایندگان آمریکا برای وزارت بهداشت و خدمات انسانی، «جف سشنز» سناتور ایالت آلاباما برای وزارت دادگستری (دادستانی کل)، «ویلبر راس» سرمایه گذار و میلیاردر آمریکایی برای وزارت بازرگانی، «جیمز ماتیس» ژنرال بازنشسته برای وزارت دفاع، « بتسی دِوُس» فعال آموزشی برای وزارت آموزش، «بن کارسون» جراح بازنشسته مغز و اعصاب و فعال سیاسی برای وزارت مسکن و توسعه شهری و «ایلین چاو» برای وزارت حمل و نقل آمریکا برگزیده شده اند.

ترامپ «مایکل فلین» ژنرال بازنشسته ارتش را برای سمت مشاور امور امنیت ملی و «مایک پمپئو» نماینده ایالت کانزاس در مجلس نمایندگان آمریکا را هم برای ریاست سازمان امنیت مرکزی آمریکا (سیا) در نظر گرفته است.

«نیکی هالی» فرماندار کارولینای جنوبی، «رینس پریباس» رئیس کمیته ملی حزب جمهوریخواه و «استیو بنن» مدیر یک سایت خبری هم به ترتیب گزینه های رئیس جمهوری منتخب برای نمایندگی آمریکا در سازمان ملل متحد، ریاست ستاد کارکنان کاخ سفید و مشاور عالی و استراتژیست ارشد هستند.
 
کلمات کلیدی : دونالد ترامپ + آمریکا + چین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.