توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 424091
هشدار چین به ترامپ نسبت به نادیده گرفتن سیاست چین واحد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۳
چین هشدار داد هر گونه تغییر در سیاست آمریکا به نفع رسمیت بخشی به تایوان "به طور جدی" به صلح و ثبات در تنگه تایوان آسیب زده و روابط میان پکن و واشنگتن را تضعیف خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این هشدار پس از آن امروز(چهارشنبه)‌ از سوی سخنگوی دفتر امور تایوان در دولت چین مطرح شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا چند روز پیش با گفتن این که "اجباری به پایبندی به سیاست یک چین واحد نمی بیند مگر آن که از پکن مزایایی در حوزه تجارت و دیگر حوزه ها دریافت کند"، خشم چینی ها را برانگیخت.

بر اساس سیاست چین واحد که سالهاست از سوی دولتهای متوالی در آمریکا در پیش گرفته شده، واشنگتن با تایوان صرفا روابط غیررسمی خواهد داشت و دولت مرکزی پکن را به عنوان دولت تمام خاک چین به رسمیت می شناسد.

آن فنگشان، سخنگوی دفتر امور تایوان در دولت چین گفت: نقض اصل چین واحد به طور جدی صلح و ثبات در تنگه تایوان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
 
کلمات کلیدی : دونالد ترامپ + آمریکا + رئیس جمهور تایوان + چین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.