توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 420370
وزیر دفاع بریتانیا خطاب به ترامپ: تنها ناتو قدرت بازدارندگی در مقابل تهدید روسیه را دارد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۶
وزیر دفاع بریتانیا خطاب به رئیس جمهور منتخب آمریکا که گفته بود واشنگتن ناتو را ترک می‌کند، گفت تنها ناتو قدرت بازدارندگی در مقابل تهدید روسیه را دارد.

به گزارش فارس، «مایکل فالن» وزیر دفاع بریتانیا خطاب به دولت جدید آمریکا گفت روسیه تهدیدی واقعی است و تنها ناتو است که می‌تواند آن را بازدارد.

به نوشته روزنامه گاردین، سر مایکل فالن که در فرومی دفاعی با حضور نظامیان رده بالا در کالیفرنیا صحبت می‌کرد، خبر داد قراردادی به ارزش 100 میلیون دلار با یک شرکت تولید پهپاد آمریکایی به امضا رسانده است.

در این جمع،‌ فالن دونالد ترامپ از رئیس جمهور منتخب آمریکا که قبلا از عدم ضرورت وجود ناتو و درخواست برای خروج واشنگتن از آن سخن گفته بود، خواست خود را به انزوا نکشاند و یادآور شد کشورهای عضو ناتو در نبردی استراتژیک با روسیه هستند.

فالن افزود «اقدامات روسیه در کریمه و اوکراین محکی برای این اتحاد بود. گفت‌وگو با روسیه مفید است اما بازدارندگی،‌ ضروریست. اتحاد ما هشداری محکم از قدرت جمعی علیه دشمنی بالقوه است.»

وزیر دفاع بریتانیا یادآور شد، دولت‌ آمریکا همواره علیه تحریکات روسیه ایستاده‌ و زمانی رونالد ریگان رئیس جمهور اسبق آمریکا و مارگارت تاچر نخست وزیر اسبق بریتانیا باهم پرده آهنین را در دهه 80 میلادی، پایین کشیدند.

مایکل فالن افزود «ناتو موفق‌ترین متحد نظامی در جهان است و به همان اندازه که برای اروپا خوب است، برای آمریکا نیز خوب خواهد بود. تعهد جمعی این اتحاد بود که ماده 5 را بعد از حمله یازده سپتامبر در آمریکا خواهان شد.»

البته وزیر دفاع بریتانیا بر این مساله تاکید کرد که همان‌گونه که ترامپ گفت باید دیگر اعضای ناتو درصد بالاتری برای تامین بودجه ناتو برعهده بگیرند.
 
 
کلمات کلیدی : ناتو + ترامپ + ارتش اروپا + روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.