توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 499464
انتقاد رسانه‌های دولتی چین از تکبر آمریکا
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۰
رسانه‌های دولتی چین امروز (دوشنبه) ضمن تاکید بر حد و حدود تحریم‌های جدید سازمان ملل بر کره شمالی، تکبر آمریکا را محکوم و اعلام کردند، واشنگتن بداند که نقش کاهش تنش‌ها را هم باید عهده‌دار باشد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، شورای امنیت سازمان ملل روز شنبه به اتفاق آراء تحریم‌های جدید علیه کره شمالی را وضع کرد که می‌تواند درآمد سالانه پیونگ یانگ از صادرات بالغ بر سه میلیارد دلار را به یک سوم کاهش دهد.

قطعنامه پیش‌نویس شده توسط آمریکا، کره شمالی را به دنبال آزمایش دو موشک بالستیک قاره پیما در ژوئیه سال جاری میلادی از صادرات زغال سنگ، آهن، سنگ آهن، سرب، سنگ سرب و غذاهای دریایی و همچنین سایر کشورها را از افزایش تعداد کنونی کارگران کره شمالی که در خارج از کشور کار می‌کنند، سرمایه‌گذاری‌های مشترک جدید با کره شمالی و هرگونه سرمایه‌گذاری جدید در پروژه‌های مشترک کنونی منع می‌کند.

روزنامه گلوبال تایمز که توسط روزنامه خلق حزب حاکم کمونیست چین منتشر می‌شود، گفت: نقض فاحش قوانین سازمان ملل توسط کره شمالی به دنبال آزمایشات موشکی‌اش بدان معناست که این کشور باید مجازات شود اما تحریم‌ها باید هدفمند باشند.

این روزنامه افزود: اعمال بیشترین حد ممکن تحریم‌ها نباید باعث تاثیرات منفی بر مردم عادی و کشورهای ثالث شوند و باید از ایجاد فاجعه برای تجارت قانونی و نرمال کشور مورد نظر و تبادلات تجاری‌اش با جهان خارج، زندگی عادی مردم و وضعیت حقوق بشری اجتناب کرد. یک ضربه دقیق بخش اصلی و اساسی تحریم‌هاست.

چین بارها تاکید کرده که اگرچه اعمال تحریم ضروری است اما تحریم‌ها نمی‌تواند راه حل نهایی درخصوص مساله کره شمالی باشد و این مشکل باید از طریق مذاکرات حل شود.

چین همچنین از واشنگتن و سئول خواست تا با مهار فعالیت‌های نظامی و مانورهایشان در شبه جزیره کره و همچنین با خارج کردن سیستم دفاع موشکی تاد به کاهش تنش‌ها کمک کند.

روزنامه گلوبال تایمز در ادامه مقاله خود افزود: آمریکا باید تکبر خود نسبت به کره شمالی را متوقف کند. باید خویشتن داری را به غرب متذکر شود. اگر غرب معتقد است که به جای آمریکا، کره شمالی و کره‌ جنوبی تنها پیونگ یانگ مقصر این مشکل اتمی است، باید تاکید کنیم که این طرز فکرش اشتباه است و کمکی به حل این بحران نخواهد کرد.

در ادامه این مقاله آمده است: هدف اصلی آمریکا باید صلح و همزیستی باشد نه سلطه ژئوپلتیکی.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی + آمریکا + کره جنوبی + چین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.