توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504666
تحریم 16 شرکت و شخصیت چینی و روس توسط آمریکا و واکنش پکن
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۴
دولت آمریکا 16 شرکت و شخص چینی و روس را به دلیل آنچه نقش آنها در برنامه تسلیحاتی کره شمالی خوانده، تحریم کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری دویچه‌وله، این اقدام همزمان با تحقیقات سازمان ملل درمورد ادعای ارسال محموله‌ از سوی کره شمالی برای بخش تسلیحات شیمیایی سوریه، انجام شده است.

خزانه‌داری آمریکا روز سه شنبه 16 شرکت و فرد روس و چینی را در ارتباط با برنامه تسلیحات هسته‌ای کره شمالی و تجارت انرژی با این کشور تحریم کرد.

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت: این تحریم‌ها هرچه بیشتر باعث منزوی شدن پیونگ یانگ همزمان با تشدید تنش‌ها بر سر آزمایشات موشکی این کشور خواهد شد.

منوچین در بیانیه‌ای گفت: این غیرقابل قبول است که شرکت‌ها و افرادی در چین، روسیه و دیگر مناطق کره شمالی را در توسعه سلاح‌های کشتار جمعی و بی‌ثبات کردن منطقه، تقویت کنند.

سفارت چین در واشنگتن در واکنش به این اقدام کاخ سفید اعلام کرد: آمریکا باید فورا اشتباه خود را در تحریم شهرکت‌ها و اشخاص چینی تصحیح کند. پکن با هرگونه تحریم یکجانبه خارج از چارچوب شورای امنیت که به روابط دو کشور آسیب می‌زند، مخالف است.

وزیر خزانه‌داری آمریکا گفته بود: ما در حال اتخاذ اقداماتی در راستای تحریم‌های سازمان ملل هستیم تا نشان دهیم به چالش کشیدن تحریم‌ها و حمایت از کره شمالی تبعاتی خواهد داشت و جلوی چنین فعالیت‌هایی را در آینده بگیریم.

16 شرکت و فرد تحریم شده از جانب آمریکا به معامله با شرکت‌های سابقا تحریم شده، همکاری با بخش انرژی کره شمالی، کمک به اعزام کارگران کره شمالی به خارج و واسطه شدن به نفع نظام کره شمالی برای دسترسی به نظام مالی بین‌المللی، متهم شده‌اند.

این شرکت‌ها شامل شش شرکت چینی، دو سازمان مستقر در سنگاپور که در فروش نفت به کره شمالی دست داشتند، چهار تبعه روس و یک شرکت ساخت و ساز مستقر در نامیبیا است.

اوایل ماه سال جاری میلادی شورای امنیت سازمان ملل در قطعنامه‌ای جدیدترین دور تحریم‌ها علیه کره شمالی را تصویب کرد.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی + آمریکا + کره جنوبی + چین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.