توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 429317
رئیس جمهور فیلیپین: یک مجرم را از هلی‌کوپتر به پایین انداختم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۰
یک نشریه فیلیپینی گزارش داد، رودریگو دوترته، رئیس‌جمهور این کشور اعتراف کرده به اینکه یک بار یک مجرم را با پرت کردن از یک هلی‌کوپتر به پایین کشته است و مقامات این کشور را تهدید کرد در صورتی که فاسد شوند به سرنوشتی مشابه گرفتار خواهند شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه تایم، رودریگو دوترته، رئیس‌جمهور فیلیپین بنا به گزارش یک نشریه فیلیپینی در سخنرانی خطاب به مقامات کشورش در منطقه "کامارینس سور" تعریف کرده زمانی که شهردار شهر "داوائو" بوده یکبار یک مجرم آدم‌ربا را از هلی‌کوپتر به پایین پرت کرده تا بمیرد. او در ادامه به تهدید دیگر مقامات دولت فیلیپین پرداخت.

نشریه محلی "فیلیپین استار" گزارش داد، دوترته خطاب به مقامات فیلیپینی گفته است: اگر ببینم شما فاسد شده‌اید، شما را درون یک هلی‌کوپتر انداخته و در مسیر بازگشت به شهر مانیل به بیرون پرت خواهم کرد. من یک بار این کار را کرده‌ام و دلیلی ندارد که نتوانم دوباره آن را انجام دهم.

با این حال اعضای کابینه دوترته معمولا می‌گویند که او این حرف‌ها را از سر شوخی مطرح می‌کند اما اخیرا کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل به خاطر اینکه دوترته اعتراف به قتل کرده بود خواستار انجام تحقیقات قضایی علیه او به اتهام قتل شد.
 
کلمات کلیدی : فیلیپین ، رودریگو دوترته ، رئیس جمهور فیلیپین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.