توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 310110
واکنش آیت‌الله‌مکارم به‌جنایت درپاریس
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۴۵
یکی از مراجع تقلید با محکوم کردن حادثه‌های تروریستی دردناک اخیر در لبنان، عراق، افغانستان و فرانسه گفت: اگر گروه تروریستی داعش حمایت نشود، به سرعت ریشه کن می‌شود.

آیت الله مکارم شیرازی روز یکشنبه در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، اظهار داشت: امت اسلامی باید بیدار شود و دست به دست هم دهد، با هم متحد باشند، در این صورت ریشه کن کردن این تکفیری‌ها و تروریست‌ها برای ما مسلمانان مشکل چندانی ندارد، متاسفانه برخی کشورهای اسلامی از آن‌ها حمایت همه جانبه می‌کنند.

به گزارش ایلنا،آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه ما همه این جنایت‌ها را محکوم می‌کنیم، تصریح کرد: به دنبال این حادثه‌ها و جنایت‌ها تمام اروپا در وحشت فرو رفته است؛ البته دامنه آن به جاهای دیگر و به غیر اروپا هم می‌رسد.

وی تاکید کرد: از عجایب روزگار اینکه بنیانگذاران این گروه‌ها این جنایت‌ها را محکوم می‌کنند؛ این‌ها در واقع خودشان را محکوم می‌کنند.

وی تصریح کرد: آیا آن‌ها از خواب بیدار می‌شوند تا ببینند این بلا دامن گیر خودشان شده است و این ماری که پرورش داده‌اند خودشان را نیش می‌زند یا همچنان مسیر خود را طی می‌کنند؟

این مرجع تقلید ابراز امیدواری کرد: غربی‌ها و کشورهایی که تروریست‌ها را حمایت و تجهیز کرده و می‌کنند سر عقل بیایند، دست از حمایت بردارند.

آیت الله مکارم شیرازی با محکوم کردن نفاق و دورویی غرب و آمریکا در ماجرای مبارزه با تروریسم، اظهار داشت: از یک طرف آمریکا عامل‌های خود را می‌فرستد تا آن‌ها را آموزش دهند، از سویی دیگر عربستان و برخی کشورهای دیگر منطقه پول و سلاح در اختیار تروریست‌ها قرار می‌دهند.

آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: اگر داعش حمایت نشود به سرعت از بین می‌رود، منتهی وقتی با هواپیما بسته‌های سلاح و غذا برایشان می‌ریزند نفوذشان بیشتر می‌شود.

وی یادآور شد: جمعیت داعش و تروریست‌ها به طوری که اهل اطلاع می‌گویند جمعیت زیادی نیست، منتهی حمایت همه جانبه می‌شوند، اگر این حمایت‌ها نبود ریشه کن کردن آن‌ها کار چندانی نداشت.

شهر پاریس جمعه شب گذشته در چندین حادثه همزمان شاهد کشته شدن افزون بر ۱۲۵ نفر در حملاتی هماهنگ بود که در نقاط متفاوت شهر رخ داد اعم از یک تالار موسیقی، چند باب رستوران، حومه یک ورزشگاه و خیابان‌های سطح شهر پاریس.

هشت تن از مهاجمان که مسلح به سلاح‌های تهاجمی، نارنجک و کمربندهای حاوی مواد انفجاری بودند در این حملات کشته شدند.

در انفجارهای تروریستی شامگاه پنجشنبه گذشته در محله پرجمعیت عین السکه منطقه برج البراجنه در ضاحیه جنوبی بیروت، ۴۴ بی‌گناه به شهادت رسید و بیش از ۲۴۰ تن نیز زخمی شدند.

گروه تروریستی تکفیری داعش مسئولیت این جنایت‌های تروریستی خونین را برعهده گرفته است.

آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، ترکیه، قطر و عربستان پنج سال پیش با هدف سرنگونی حکومت «بشار اسد» برنامه جذب و اعزام تروریست‌های افراطی از سراسر جهان به سوریه و همچنین سازماندهی و تقویت گروه‌های تروریستی از جمله جبهه النصره و داعش را آغاز کردند و بر اساس گزارش‌ها، شهروندانی از ۱۰۰ کشور در صفوف تروریست‌ها در عراق و سوریه می‌جنگند.
 
کلمات کلیدی : آیت الله مکارم+انفجار پاریس+داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.