توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493587
امپراطوری آمریکا در حال سقوط است/ ایران از موانع اساسی علیه نفوذ آمریکا
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۶
یک وبگاه آمریکایی گزارش داد، مطالعات و بررسیهای تازه پنتاگون نشان می‌دهد که امپراطوری آمریکا درحال سقوط است.

به گزارش فارس، وبگاه «میدیم» در مطلبی به تحقیق جدید وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اشاره کرد.

 در این تحقیق پیش بینی شده که نظم بین‌المللی شکل گرفته با حمایت آمریکا بعد از جنگ جهانی دوم در حال فرسایش است و شاید سقوط کند و  این امر منجر شود که آمریکا موقعیت برتری خود را در امور بین‌الملل از دست بدهد.

پنتاگون به عنوان راه حل پیشنهاد می‌کند که برای حفظ قدرت آمریکا در این محیط جدید پسابرتری نیاز به تجسس بیشتر، تبلیغ بیشتر و گسترش نظامی‌گری افزون‌تر است.

در این بررسی نتیجه گیری می‌شود که جهان وارد مرحله نوین دگرگونی اساسی شده که در آن قدرت امریکا کاهش یافته ، نظم بین المللی در حال انحلال است و اقتدار دولت‌ها در همه جا فرو می‌ریزد.

در این بررسی همچنین آمده است که خطر نه تنها از جانب قدرت‌های بزرگ چون روسیه و چین به عنوان تهدیدهای به سرعت در حال رشد علیه منافع آمریکا، بلکه از ناحیه خطرهای فزاینده رویدادهایی چون «بهار عربی» حاصل می‌شود و این مسئله نه تنها از خاورمیانه بلکه از جانب سراسر جهان بوده و به طور بالقوه اعتماد به دولت‌های حاکم را برای آینده قابل پیش‌بینی تضعیف می‌کند.

در گزارش پنتاگون که در یک سال و با مشارکت و مشورت نهادهای مهم در وزارت دفاع و ارتش آمریکا انجام گرفته، دلیل خصومت ایالات متحده با کشورهای انقلابی چون ایران و کره شمالی ذکر شده و آمده است: آن‌ها موانع اساسی را علیه نفوذ امپریالیستی آمریکا در مناطقشان ایجاد می‌کنند.

در گزارش پنتاگون آمده است: این کشورها که از نظم آمریکایی حاکم بر جهان معاصر و نتایج آن راضی نیستند، دست کم قصد دارند دسترسی نظارت نوین آمریکایی را به حوزه نفوذ قانونی خود نابود کرده و آن‌را با قانون جدید خود جایگزین کنند.

در این گزارش از ایران و کره شمالی به عنوان «کشورهای مشکل‌ساز» در مسیر توسعه نظم آمریکا در جهان یاد شده است.
۱۳۹۶/۰۶/۱۶ ۰۷:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۸ ۰۶:۵۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۸ ۰۲:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۰۸:۲۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۰۲:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۲ ۱۱:۳۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۹ ۲۳:۰۲
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۶ ۰۸:۲۴
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۷ ۱۱:۱۸
 
۱۳۹۵/۰۴/۰۷ ۰۸:۰۸
 
 
کلمات کلیدی : آمریکا + ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.