توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 271754
انصارالله: ایران باید در مذاکرات یمن باشد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۵۱
شورای سیاسی جنبش انصارالله (حوثی‌ها) با صدور بیانیه ای ضمن تشریح مواضع این جنبش نسبت به آخرین تحولات یمن، خواستار حضور جمهوری اسلامی ایران در هر مذاکراتی که تحت نظارت سازمان ملل صورت گیرد، شد.

به گزارش ایرنا، انصار الله در این بیانیه که شب گذشته صادر شد ضمن محکومیت تجاوز عربستان به یمن و ضرورت مقابله با آن اعلام کرد حضور ایران در مذاکرات ژنو که قرار است ۲۸ مه (۷ خرداد) برگزار شود ضروری است. انصار الله بار دیگر مخالفت خود را با قطعنامه شماره ۲۲۱۶ تحت بند هفتم شورای امنیت واتهامات وارده به بدرالدین الحوثی رهبر جنبش انصار الله ودو تن دیگر از اعضای این جنبش را اعلام کرد وخواستار حذف نام های بدر الدین و عبدالملک الحوثی از فهرست مجازات های بین المللی شد.

انصار الله این قطعنامه را ظالمانه و در جانبداری از تجاوز عربستان به یمن که منجر به تعمیق بحران شد دانست. این شورا با تاکید بر ضرورت تداوم ایستادگی ارتش، نیروهای امنیتی وکمیته های مردمی در میدان های جنگ همه استان ها در برابر تجاوز عربستان ، مبارزه با القاعده را خاطر نشان ساخت.

انصار الله اعلام کرد، هیچ راه حلی جز گفتگوی ملی ، توافق صلح و مشارکت ملی بر اساس مسیر عملیات انتقالی که کشور درحال عبور از آن است وجود ندارد. انصار الله از همه کشورهای دوست خواست به اراده ملت یمن احترام گذاشته از گزینه های آن با هدف تکمیل مسئولیت های باقیمانده مرحله انتقالی در راس آنها تکمیل تدوین قانون اساسی و برگزاری انتخابات سپس اصلاح نظام انتخابات حمایت کنند.

بیانیه انصار الله تاکید کرد، هر تصمیم یا قطعنامه صادر شده توسط هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن فاقد اعتبار و غیر قانونی است و هر تصمیم و یا قطعنامه ای باید در نتیجه گفتگو میان نیروهای سیاسی یمن صادر شود. یمن برای هیچ یک از کشورهای همسایه به هیچ وجه تهدید به حساب نمی آید وشایعات برخی ها برای توجیه تجاوز عربستان به یمن مانند صحبت از هدف قرار دادن مقدسات اسلامی در مکه مکرمه و مدینه منوره و یا هدف قرار دادن منافع دیگران، تهدید امنیت ملی عربی ادعاهایی باطل وپوچ با هدف گمراه کردن افکار عمومی وقانونی جلوه دادن تجاوز عربستان به یمن وهمکاری با آن است.
 
کلمات کلیدی : انصارالله+ایران+یمن