توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 408257
مصباح یزدی: آمریکا درصدد القای فرهنگ مبتذل خود در ایران است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۴
رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: آمریکا به عنوان یکی از بی‌بندوبارترین کشورهای جهان، به دنبال نفوذ و القای فرهنگی خود در میان کشورهای اسلامی به ویژه ایران است.

به گزارش حوزه، آیت الله محمدتقی مصباح یزدی شامگاه شنبه (۸ آبان) در جمع فرماندهان و روسای کلانتری‌های سراسر کشور اظهار کرد: امروز جامعه آمریکا شاهد بی‌بندو باری و سقوط ارزش‌های اخلاقی است و لذا سیاستمداران آن درصدد نفوذ فرهنگ خود در کشورهای اسلامی به ویژه جمهوری اسلامی ایران است.

و ی اظهار کرد: در کشوری که کاندیداهای ریاست جمهوری از آزادی همجنس بازی به عنوان یک شعار انتخاباتی استفاده می‌کنند و من خجالت می‌کشم از ذکر آن، مشخص است که دارای چه فرهنگ بی بندو باری است.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رسالت نیروی انتظامی گفت: پایبندی به ارزش‌های دینی از ویژگی‌های ممتاز و خاص نیروی‌های نظامی جمهوری اسلامی ایران است.

آیت‌الله مصباح یزدی با بیان اینکه پلیس یک ویژگی خاص دارد، اظهار کرد : اگر امروز در کشور شاهد پیشرفت‌هایی در مورد نیروهای انتظامی و پلیس هستیم، این پیشرفت از روحیه انقلابی و پایبندی به ارزش‌های دینی و برنامه ریزی منظم فرماندهان است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: در دوران گذشته با توجه به اینکه وسایط نقلیه کم بود و ترافیک و چراغ قرمز آنچنانی هم وجود نداشت، باز هم عده‌ای بی‌نظمی را ترجیح می‌دادند و پلیس به عنوان کسی که عهده‌دار نظم و انضباط در جامعه بود، با مسامحت‌هایی که انجام می‌داد این بی‌نظمی را تشدید می‌کرد.

آیت الله مصباح یزدی با بیان اینکه در آن دوران شرایطی پیش آمد که چندین سفر را به کشورهای اروپایی تجربه کردم و در این رفت‌و آمدها متوجه نوعی نظم و انضباط شدم که متاسفانه در کشور شاهد آن نبودم، اینکه آیا می‌شود روزی در کشورمان چنین نظم و انضباتی حاکم شود و حق و حقوق در رانندگی از کسی تضییع نگردد؟

عضو مجمع جهانی اهل بیت(ع) ادامه داد: با دوستانی پیرامون این مساله صحبت کردیم و دلایلی از جمله دریافت حقوق و دستمزد بالا، انجام مجازات سخت برای پلیس متخلف، یا عده‌ای دیگر معتقد بودند این نظم و انضباط حاصل چند قرن فرهنگ این جوامع است که در خانه‌ها و سپس در اجتماع شکل گرفته و نهادینه شده است.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) اظهار کرد: سفری ۳۰ سال پیش به کانادا داشتیم با توجه به این کشورها از نظر تکنولوژی و فناوری پیشرفته هستند و بروز مشکلات در جامعه را سریع برطرف می‌کنند، یک شب برق هسته مرکزی شهر رفت، جایی که ما ساکن بودیم، فردای آن روز متوجه شدیم کلیه مغازه‌های این منطقه‌ای که برق نبود با هجوم افراد سرقت شده‌اند و کم کم دریافتیم که این شکل و شمایل ظاهری پلیس آن کشورهای پیشرفته و متمدن است و در باطن فسادهایی دارند.

آیت‌الله مصباح یزدی بیان کرد: آنجا بود که دیدم باید قدر پلیس خودمان را بدانیم و اگر خطایی هم دارند آنقدر ناچیز و اندک است که قابل قیاس با ماموران دیگر کشورها نیست.

وی گفت: ما نه تکنولوژی و بودجه آنچنانی داریم، نه تشکیلات و ساختاری آنچنانی، ولی به برکت انقلاب اسلامی امنیت، اقتدار و عزتی که امروز داریم کشورهای منطقه که قابل قیاس نیستند، بلکه هیچ کشور دنیا ندارد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: سّرِ این عزت و اقتدار در قوای نظامی و انتظامی چیست؟ نه حقوق آنچنانی می‌گیرند قوای ما، نه قوانین سنگینی برای متخلفین داریم. آنچه امروز وجه تمایز و خاص نیروی نظامی و انتظامی ما است، پایبندی به ارزش‌های دینی و مکتبی اسلام است.وی ادامه داد: البته در دیگر ادیان و مکاتب این پایبندی بعضا وجود دارد، اما جمهوری اسلامی ایران به واسطه پایبندی به ارزش‌ها و آرمان‌های اسلام و انقلاب ویژگی ممتاز و درخشانی را در میان سایر قوای نظامی و انتظامی دارد
۱۳۹۶/۰۵/۲۰ ۱۴:۲۸
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۵ ۲۱:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۲ ۰۷:۳۶
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۲ ۱۱:۴۵
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۷ ۰۹:۰۰
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۴ ۲۳:۳۸
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۲ ۰۳:۰۰
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۴ ۰۸:۳۲
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۹ ۱۴:۱۹
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۴ ۱۰:۱۹
 
 
کلمات کلیدی : آیت الله مصباح یزدی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.