نظر منتشر شده
۴۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496593
شهرت و آداب نامداري
ابوالفضل فیضی خواه/7مرداد96
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۴
١- شهرت، " آداب داني " مي خواهد. اگر فرد مشهور به عقيده يا رفتاري، آن هم عقيده و رفتاري كه از حد متعارف باورمندي عموم جامعه غليظ تر است، تغيير عقيده مي دهد، بايد خيلي شجاعانه و منطقي آن را در حوزه عمومي ابراز كند و هزينه هاي آن را هم بدهد. كار سختي است اما بدبختانه لازم است و اين بهايي است كه خوش خوشان "شهرت" در پي دارد.

مورد عجيب خانم آزاده نامداري در اين زمينه مثال خوبي است. نه كسي خانم آزاده نامداري را در تلويزيون مجبور به چادر بر سر كردن كرده بود و نه خانم هاي غير چادري در تلويزيون محدوديت دارند. او حق دارد نظرش عوض شود و چادر را كنار بگذارد. حق دارد در خارج از كشور يا در محيط هاي خصوصي اش حجاب هم نداشته باشد، يا اصلا از اين هم بالاتر به اصل حجاب بي اعتقاد شود، در اين صورت جرمي هم اتفاق نيفتاده و كساني كه در اين زمينه "تجسس" مي كنند، معيارشان يا فهم غلط از آموزه هاي ديني و اخلاقي است يا روزنامه نگاري سطحي و قطعا بابت اين " تجسس" از جهت اخلاقي ( حتي اخلاق سكولار و جهاني)  قابل ملامت‌اند.

اما وقتي شما با تصويري خلاف تصوير جا افتاده اي كه مخاطب از شما در ذهن دارد و در واقع شما از خود براي او ساخته ايد، در منظر عمومي و با ظاهري متفاوت از آنچه به تازگي تبليغش مي كرده ايد، نمايان مي شويد، نمي توان با قاطعيت از تجسس كساني كه با شما مواجه شده اند، حرف زد.

گيريم كه كسي از شما فيلم و عكس هم نمي گرفت، باز هم در قبال همان معدود افرادي كه شما را در آن محيط عمومي بدون گرفتن فيلم و عكس ديده اند و شناخته اند و در مقابل پرسش هاي اخلاقي شان، اخلاقا مسووليد. چون شما شهرت داريد و از خودتان براي ديگران " تصوير" ديگري ساخته ايد و فرد گمنامي نيستيد كه هر طور خواستيد بدون اعتنا به مسووليت اجتماعي رفتار كنيد. اين مطلب جدا از مساله اخلاقي، اصلا اختصاصي به جامعه و باورهاي جامعه ما هم ندارد، موضوعي جامعه شناسانه است كه ديگران رفتاري مطابق با نقشي كه شما بر عهده گرفته ايد از شما انتظار دارند.

  حتي بايد فرض كنيد روزنامه نگاري كه عكس هاي شما را منتشر كرده بر حسب اتفاق (نه تجسس) با شما مواجه شده و احساس وظيفه حرفه اي كرده كه "حقيقتي" را درباره شما بازگو كند( احساس وظيفه اي كه لزوما در تعارض با اخلاق هم نيست). در اين صورت شما بايد براي اين موقعيت و تغيير جديد پاسخ قانع كننده داشته باشيد نه اينكه در همان جغرافيا بلافاصله به هيات سابق برگرديد و حقيقتي را كتمان كنيد. يا ديگران در دفاع از شما چيزهايي بگويند كه همه چيز را توجيه مي كند الا "حقيقت" را، حقيقتي كه شما بايد با شجاعت درباره خودتان بازگو مي كرديد. حقيقتي كه شما پنهان مي كنيد همان است كه ديگران با نيت هاي ديگري جار مي زنند و ماهي خودشان را مي گيرند. 

شجاعت "خود بودن" و "فرديت " حلقه مفقوده جامعه ماست و البته نهادهاي فرهنگي و ديني و فرهنگ عمومي ما هم موظف به پاسداشت آن هستند و بدبختانه اين فرديت و شجاعت صادقانه را حمل بر چيزهاي ديگري مي كنند.

خانم نامداري مشخصا و صادقانه  بايد در شبكه هاي اجتماعي مي گفت كه ديگر به آن حجاب يا اساسا اصل حجاب اعتقادي ندارد و از لحاظ قانوني نيز در خارج از كشور ملزم به رعايت آن نيست و در داخل كشور هم مثلا ديگر در تلويزيون كار نمي كند كه بخواهد پاسخگوي تناقضي به اين بزرگي باشد. او حالا آزاده نامداري ديگري است كه مجاز است در زندگي خودش بدون مزاحمت و قضاوت ديگران راه خودش را برود.

٢- هر چند متاسفانه در فضاي تفكر قالبي رايج در جامعه ما كه حتي در ميان اهل رسانه و روشنفكران هم رواج دارد، مورد نه چندان عجيب خانم الهام چرخنده با واكنش هاي منفي زيادي رو برو شد اما بدون شك شيوه اي كه او براي اين تغيير عقيده خود انتخاب كرد از نظر منطقي  و حرفه اي بسيار قابل دفاع تر بود. تقريبا تمامي ادعاهاي مربوط به رياكاري او كه از جانب منتقدان به وي منتسب شد خالي از كوچكترين ارزش اخلاقي و منطقي بود، چون او با شجاعت و صراحت از تغيير سبك زندگي اش گفت و هزينه آن را هم داد. قضاوت هاي شديدا منفي مبتني بر رياكاري عليه او موكول به دانستن نيت دروني اوست كه طبيعتا براي هيچكس ميسر نيست.

 حتي اگر بعدها معلوم شود كه نيت صادقانه اي هم در كار نبوده و حتي اگر اظهارنظرهاي او عليه ديگران بعد از اين تغيير ظاهر نادرست باشد باز هم "روش " او ( نه منش اش) كاملا درست و مطابق با منطق موقعيت او بود. رفتار او در اين زمينه‌ی به خصوص الگوي خوبي براي ديگران است. مابقي ماجرا ديگر به علم غيب نياز دارد كه هيچ یک از ما از آن بهره اي و در قبالش مسووليتي هم نداريم.
 
کلمات کلیدی : آزاده نامداری +دو مداح+دستگیری+حجاب+حریم خصوصی
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۳:۰۵:۱۴
مشکل دقیقا دورویی و دروغ گفتن هست نه دخالت در حریم خصوصی کسی (4493422) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۶:۱۲:۵۱
کمی مشکل تر از این! جامعه ای که در آن ریا و دروغ شرطی برای پیشرفت و ترفیع باشد، و همگان نیز در جریان این توافق نانوشته باشند، از همه بدتر اینکه ایمان دلیل آن جلوه داده شود، در شرایط بسیار بد فرهنگی قرار خواهد گرفت، کما اینکه همگان می دانند قبح دروغ در جامعه بسیار ریخته است. (4493725) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۸:۳۳:۳۴
درست گفتي اميرخان، زماني كه بيل كلينتون با مونيكا لوينسكي رابطه برقرار كرد مسئله اصلي كه احساسات مردم آمريكا رو جريحه دار كرد اين نبود كه يك رييس جمهور در حريم خصوصي اش اقدامي غير اخلاقي را مرتكب شده، بلكه مردم از دروغگويي كلينتون بشدت عصباني شدند. (4493921) (alef-2)
 
رضا
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۹:۰۷:۵۰
دقیقا مشکل هردوتاست هم نفاق هم دخالت درحریم خصوصی ...دقیقا ازهمه ناجوانمردانی که دوروهستندوهمه ناجوانمردانی که اینطورعقده های خودرابرسراین زن بی نواخالی می کننددرحالیکه خودهم همین راه رامی روندمتنفرم.مشکل رعایت قوانین وسلیقه های کشوروبرنامه ریزان سیما توسط اووپوشیدن چادربه وسیله اونیست .مشکل آن است که درقالب گزارش خبری بیچاره رامجبورمی کنیم بگویدبه چادری بودنم افتخارمی کنم.بابا حالا که چادرراپوشیده دلش رارهاکن خلوتش رارها کن .بدا به حال فرهنگی که اگر عابداست می خواهدعبدبودن راتحمیل کندواگرکافراست می خواهدکفرراتحمیل کندباورکندهرایرانی خودیک مستبداست ونیازبه شاهنشاه ندار. (4493965) (alef-2)
 
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۳:۰۸:۱۳
مردم انتظار دارند ظاهر و باطن مسئولین و افراد مشهوری که بواسطه همسر مقامات بودن معروف شده اند ، با هم یکی باشد نه اینکه کشور را تبدیل به خرافات خانه با افکار توخالی و پوچ کنند سپس خودشان به کشورهای اروپایی و امریکایی بروند و کارهایی را انجام بدهند که برای مردم ایران نهی کرده اند .
ما مردم معمولی نه تنها از خانم نامداری بلکه از دست همه اقا زاده ها ناراحت هستیم . چرا برای مردم وطن نسخه اقتصاد مقاومتی، حجاب اجباری و هزاران نهی غیر استاندار دارید و انگاه خودتان از هر منکری رها و ازاد هستید ؟
گناه و منکر برای همه یکسان است و برای اقا زاده و خانم زاده ها البته شدیدتر (4493428) (alef-2)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۶:۲۷:۳۱
آفرین. هزار بار آفرین (4493745) (alef-3)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۳:۱۳:۳۵
"شجاعت "خود بودن" و "فرديت " حلقه مفقوده جامعه ماست و البته نهادهاي فرهنگي و ديني و فرهنگ عمومي ما هم موظف به پاسداشت آن هستند"

تو ایران هیچ کس خودش نیست چون آزادی نیست. همه یه نقاب به صورتشونه. چون همه به خودشون اجازه می دن در مورد بقیه قضاوت های نابجا بکنن و یه عده هم می گن شما باید به همون چیزی اعتقاد داشته باشین و همونطوری رفتار کنین که مد نظر ماست. اگه کسی می خواد خودش رو بشناسه باید آزادی عمل داشته باشه وگرنه اینکه تو زندان باشی و آزارت به کسی نرسه که افتخار نیست. باید بری بیرون و ببینی در تعامل با مردم رفتارت چطوره. خیلی از مسائل فرهنگی هستن مثل نوع اعتقادات و پوشش و خوانندگی و حجاب و رفتارهای جنسی و ... که شاید در یک محیط و جامعه بسته خیلی حساسیت های بی مورد روشون باشه و در مورد ادم ها هم بر اساس همین ها قضاوت کنن ولی تو یه جامعه ازاد دیگه همه اون موضوعات حل شده و مسائل طبیعی و جزوی از هویت و فردیت فرد محسوب می شن و ادم ها احتیاجی ندارن تظاهر به چیزی کنن که نیستن. تو این حالت آزادن تا همدیگه رو براساس اون چیزهایی قضاوت کنن که واقعا جهان شمول و مهم انو با تغییر موقعیت جغرافیایی و فرهنگ عوض نمی شن. چیزهایی مثل میزان صداقت و درستی ادم ها، میزان رعایت حقوق شهروندی بقیه از طرف اونها، هوش و استعداد و قابلیت های اونها و ...
اکثر ایرانی ها جزو مردمی هستن که به محض عبور از مرز دچار دگردیسی می شن و دیگه نمی تونی اونا رو بشناسی. این امر ناشی از نبود ازادی در داخل مرزهای ایران و تلمبار شدن عقده های روحی برای خود بودنه که با عبور از مرز به طور انفجاری همه اون خواسته ها و عقده های روحی یک جا آزاد می شن. می تونید یک نمونه از تاثیر محدودیت در آزادی رو در شدت و غلظت ارایش خانم های ایرانی و مقایسه اش با آرایش خیلی ملایم یا حتی ارایش نکردن اکثر خانم های خارجی ببینین. (4493432) (alef-2)
 
آرش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۵:۱۶:۰۲
این سخن شما چند تذکر لازم دارد:
1- در غرب هم بسیاری نقاب به چهره دارند و باطن خود را بروز نمیدهند وگرنه این همه آمار تجاوز از سوی کشیش و معلم و فرمانده و بزرگترها به بچه ها و زیردستان را شاهد نبودیم
2- اکثر ایرانیها که خارج نرفته اند که قضاوتی چنین در مورد دگردیسی شان انجام داده اید. بلکه اگر درست گفته باشید هم تنها میتوانید در مورد افرادی که به خارج رفت و آمد دارند حرف شما را قابل تأمل بدانیم. بخش اعظم مردم شریف ایران گذرشان به خارج نمی افتد و چنانچه این اتفاق بیفتد درصد دگردیسی بعد از مرز به شدت کاهش پیدا میکند (4498842) (alef-11)
 
کاربر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۳:۱۵:۰۰
خانم نامداری نماد کوچکی از ظاهر و باطن بسیاری از مسئولین فعلی کشور است که اموزش و پرورش داخل کشور را خراب کرده اند و دانش اموزان را از دین گریزان و حالا فرزندان خود را یکی یکی و البته یواشکی برای ادامه تحصیل به امریکا و اروپا می فرستند ؟! (4493434) (alef-2)
 
خخخ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۵:۰۰:۱۷
دمت گرم قشنگ داشتم به همین فکر میکردم (4493611) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۷:۴۳:۰۱
فرستادن فرزندان به خارج براي تحصيل به خوردي خود بد محسوب نمي شود (4493862) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۱:۴۴:۵۳
چرا اتفاقا بد است برای کسانی که دم از غرب ستیزی میزنند (4494937) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۳:۱۵:۵۷
موافقم (4493436) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۳:۱۷:۲۹
توصیه به ریا و ظاهر سازی نتیجه اش همینه !
بابا دست بردارید و بجای این کارها برای مشکلات و مسائل اصلی مردم و کشور برنامه بدهید . به خدا دارید کشور ، دین ، نظام و دیانت رو نابود می کنید (4493441) (alef-2)
 
احمد
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۳:۲۰:۰۵
به نظرم درو غ گویی ،توجیه غلط ووارونه جلوه دادن حقیقت که در فیلم به عینه مشخص است منتقدین ایشان را بیشتر جری کرد تا کشف حجاب .ایشان باید بیشتر متوجه موقعیت خود در جامعه ایران بود ویا قبلا آینده نگری میکردند که چنان دفاع جانانه از حجاب برتر ایشان را موظف ومتعهد مینماید که شان این عقیده را رعایت کنند تا حجاب این چنین مضحکه کسانی که دل خوشی از دین ندارند قرار نگیرد. کار خانم نامداری نه قابل توجیه ونه قابل بخشش است چون از جنبه شخصی فراتر ووارد عرصه عقیدتی ودینی مردم شده است. (4493447) (alef-2)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۷:۲۰:۴۸
من با حجاب اجبارى مخالفم و خوشحالم كه ميبينم اين دو رويى ها چشم مردم را باز ميكند (4493830) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۰:۳۲:۳۰
بی حجابی قبل از اینکه مخالف قانون کشور باشد، نوعی قلدری در مقابل خداوند است. در این دنیا که نه، اما در روز ملاقات با خداوند هم می توانی از بی حجابی دفاع کنی (4494335) (alef-11)
 
ابراهیم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۵:۱۹:۴۷
اگر در جایگاه ایشان قرار داشته باشم فکر میکنم راه صداقت و قبول کوتاهی و یا اذعان به تغییر عقیده را برگزینم (4498849) (alef-11)
 
سلمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۳:۲۰:۵۲
من گمان می کنم خودتصاویرش رومنتشرکرده است آخه توی پارکی داخل سوئیس کی ایشون بااین پوشش می شناسه!!!احتمالا خودشون جهت دستیابی به اغراض ومقاصدی تصاویربی حجاب خودش رومنتشرکرده است والله واعلم (4493449) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۲:۳۳:۰۹
این فقط یه بازیه برای گرفتن اقامت سوئیس (4495021) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۳:۲۱:۱۵
نباید اشتباه کسانی چون ضیاء را که مثلا از تیم مورد علاقه اش حرف زده با آزاده نامداری که هرچند وقت به چند وقت خودش را سوژه رسانه ها می کند یکی دانست و حکم یکسان داد
خانم نامداری بواقع حضورشان برای صدا وسیما مضر است ولی معلوم نیست چه کسی را پشتش دارد که باز او را نگه می دارند
آبروی ما و بچه های اهل حجاب ما را این برد
خوب توجه کنید معلوم است علی رغم حرف خودش افتادن روسری در کار نبوده بلکه خودش روسری را برش داشته (4493451) (alef-2)
 
حقیقت جو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۳:۲۴:۴۹
کسی با حجاب داشتن یا نداشتن این خانم مسئله ندارد
زیرا این انتخاب شخصی هر فردی است
هیچ ارتباطی با داخل یا خارج از کشور هم ندارد

ولی این ادم بدون اینکه خودش اعتقاد کامل به این پوشش داشته باشد ریاکارانه زنان ما را دعوت به این کار کرد و از این کار پول و شهرت کسب کرد

مردم از ریاکاری متنفرند (4493457) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۳:۳۰:۴۰
یعنی دورویی محض نه گهگاهی (4493467) (alef-3)
 
اکبر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۳:۴۰:۲۸
با سلام ، بجای اینکه منکر واقعیت باشید بهتر است فعلا سکوت پیشه کنید تا بیشتر از این ذهن مخاطبین برنامه های اجرا شده شما را مخدوش نکنید . با عوام فریبی هیچ وقت کسی به موفقیت و شهرت نخواهد رسید. (4493481) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۳:۴۷:۱۴
خوب نوشتی. (4493490) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۳:۴۸:۳۶
بزرگترين اشكال جامعه ما همين رياكاري وپروراندن ريا وتزوير مي باشد . (4493495) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۳:۵۱:۳۳
مشکل نفاق و ریا است فقط (4493504) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۶:۱۵:۵۶
و جایزه دادن به آن! (4493729) (alef-3)
 
Italy
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۳:۵۵:۲۷
بابا ولش کنید این بدبخت را (4493509) (alef-3)
 
ماری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۴:۰۸:۱۰
متن تحلیلی درستی است سپاس (4493526) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۴:۱۳:۵۴
1-مشکل اصلی چهره سازی های اغراق آمیز قاب تلویزیون(به عنوان ویترین چهره سازی) در زمینه های مختلف است. گاهی ساخت حجاب برتر یک مجری، بازی‌گر تا ساخت اغراق آمیز متخصص در زمینه های مختلف. یعنی انحصار گرایی ها به ویژه در سیما سبب بروز چنین پدیده هایی می شود. اگر قاب تلویزیون برای چهره های داخلی، مقدس نمایی نشان ندهد، این گونه پس از تغییر یا چرخش رفتار چنین افرادی نه خودشان آسیب می بینند و نه چنین توقعی از آن ها می رود.
2-یعنی این همه بازگشت به ممیزی هایی دارد که حضور چهره های داخلی در قاب تلویزیون چرا باید با درستی، پاکی و الگو شدگی معنا گردد؟
3- این جاست که زمینه برای الگودهی و الگو سازی از بازی‌گران و مجریان در قاب تلویزیون از کارهنری و تخصصی شان در چشم بیننده باید جدا گردد. یعنی نه هر که به قاب تلویزیون راه یافت، حق الگو دهی داشته باشد بلکه کارهنری و تخصصی اش را ارایه دهد وبس. (4493532) (alef-2)
 
محسن
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۴:۳۴:۵۳
مشکل اینجاست که خانم نامداری با آن فیلمی که برای توضیح منتشر کرد، گویا تغییر اعتقاد نداده است، بلکه یه ذره روسریش افتاده عقب! (4493579) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۴:۵۲:۱۷
اولش که دورویی و تظاهر بود بعد که یه دروغ هم گفت چند جرم دیگه هم بهش اضافه شد. تاثیر این اعمال روی جامعه بسیار منفی است
من یادم هست که عکسهای خصوصی خودش رو برا اینکه فرزاد حسنی رو تحت فشار قرار بده منتسشر میکرد اگر این کار درست نبوده خب اون عکسیهایی که از خودش منتشر میکرد و مسائل خانوادگی رو به بیرون از خاواده منتقل میکرد که بیشتر خصوصی بود. (4493597) (alef-2)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۵:۰۱:۱۷
احسنتتتت (4493612) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۵:۲۳:۱۹
بیشتر افراد در جامعه دارای شخصیتهای چندگانه هستند. این به دلیل علاقه شخص به این موضوع نیست به خاطر این است که سیستم مردم را مجبور به اینکار کرده است.
چرا باید ریش داشتن در جایی باعث راه افتادن کار شود؟ چرا باید نوع لباس شما نحوه قضاوت برای استخدام قرار بگیرد؟ این مسائل باعث می شود مردم برای ادامه حیات و به دست اوردن موقعیتی که اصولا باید از طریق توانایی باشد به این راهها دست یازند.
مسئله باید ریشه ای بررسی شود. خانم نامداری نمونه ای از خروار (4493639) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۷:۱۱:۳۷
فضولی به هرشکلی درزندگی مردم ممنوع .وبه هرصورت (4493818) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۸:۴۸:۴۲
ولی تحميق مردم توسط نامداری ها آزاد است!!! (4493937) (alef-2)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۷:۱۱:۵۱
اکثریت افراد جامعه ریاکار هستند مشکل از خانم نامداری نیست. باید ریشه ریاکاری شناسایی شود . (4493819) (alef-3)
 
ایرانی
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۷:۲۴:۰۶
این همان چچیزیست که دکتر زیبا کلام مدجز و خلاصه در مورد زفتار ایشان گفته بودند.. .... (4493835) (alef-3)
 
جمشید تهرانی
United States
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۰:۲۳:۵۰
انقدر حریم خصوصی حریم خصوصی نکنید بابا. از کی تاحالا پارک سوییس شده حریم خصوصی آزاده نامداری؟؟؟ (4494080) (alef-2)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۰:۲۸:۵۵
بهترین مطلبی بود که در مورد این خانم خوندم ممنون از سایت خوب الف (4494087) (alef-2)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۲:۰۸:۰۲
بیائیم با هم صادق باشیم دو روئی و ریا بخشی از فرهنگ ما شده در خانه و خانواده یچه ها هم میاموزند که میتوان در خلوت جور دیگر بود . اما داستان این خانوم روایت دیگریست بلطف شبکه های مجازی من که سیمای جمهوری اسلامی را نگاه نمیکنم ویدئوهای خطابه های ایشان را در دفاع از حجاب برتر یعنی چادر را دیدم انصافا اوج ریاکاری را در چهره ایشان دیدم . (4494209) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۰:۴۹:۴۶
دورویی همیشه از مسئولین به متن جامعه کشیده میشود. (4494350) (alef-11)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۲:۰۷:۱۹
متن جالبی رو منتشر کردید، موجز و پر مغز و تا حدود زیادی صحیح.
اما لازم میدونم به دو نکته اشاره کنم، اول اینکه مقصر پدید آمدن نامداری ها وجود بی ثباتی و عدم وجود خط مشی سیستماتیک و مدون در رسانه ملی است. یعنی افرادی امور این رسانه ی تک صدایی را در دست دارند که سیاستمدار هستند و نه متخصص، دوم اینکه بعنوان یک حقوقدان عرض میکنم که بر اساس قوانین جاری کشور خانم نامداری مرتکب جرم آشکار شده اند و با توجه به اصل صلاحیت سرزمینی در حقوق کیفری جرم ایشان با وجود اینکه در خارج از مرزهای ایران به وقوع پیوسته است اما از طریق مدعی العموم قابل پیگرد میباشد.
باید با این حرکت ایشان برخورد قانونی و صحیح صورت بپذیرد تا عدالت محقق شود، وقتی خانم های به اصطلاح بد حجاب را سوار خودروی گشت ارشاد میکنند باید با خانم نامداری نیز طبق عدالت و قانون برخورد شود تا آن خانمی که به خاطر حجابش نامتعارفش بازداشت شده متوجه بشود تبعیضی نسبت به او صورت نگرفته و با هر هنجار شکنی برخورد میشود حتی اگر آزاده نامداری باشد. (4494380) (alef-11)
 
آزاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۷:۱۹:۲۶
وقتی فردی به ترویج و ترغیب یک رویه می پردازه و در مورد آن داد سخن میده ولی خودش هم به این رویه پایبند نیست.......... هم ریاکاری محسوب میشه ....... و هم در کاری که به عنوان شغل ان را دنبال میکنه تاثیر گذاشته و باعث انحراف افکار جامعه میشه (4494438) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۸:۲۴:۵۲
نهایت این تظاهر و نفاق سقوط سرمایه اجتماعی است که در اعتماد به مراجع اجتماعی (همانند فراخوان افراد برای انصراف از یارانه) در مقاطع مختلف نمایان می گردد. (4494512) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۰:۰۱:۳۵
آبجو رو چی میگی پس (4494733) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۴:۲۲:۲۸
حریم خصوصی یعنی چارچوب و چهار دیواری متعلق به خود . کسی از دیوار خانه یا باغ یا هر چه که متعلق به ایشون هست بالا نرفته که عکس بگیره . پارک خیابان کوچه سینما و ..... همه جاهای عمومی هستند .
مهم تفکر انسانها هست . بعضی ها فکر می کنند خدا فقط در ایران هست و در دیگر کشورها خدا وجود ندارد .
چه تفکر بدی
ایا اسلام دین بدی هست ؟
دینی که میگه با هم خوب باشید . با پدر و مادرتان مهربان باشید . به فکر یتیمها و بی نواها باشید . ربا نخورید . زنا نکنید به رحم های یکدیگر احترام بگذارید. با همه با همسایه به مهربانی برخورد کنید صله رحم را بجا اوردید . دروغ نگویید دو رو و منافق نباشید . در ظاهر نگویید ایمان اوردیم ولی در باطن با شیطان باشید .‌ (4520599) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.