توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 424196
تحرکات حشد شعبی برای بستن جاده بین موصل و سوریه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۵
سخنگوی یک گروه وابسته به بسیج مردمی در عملیات بازپس‌گیری موصل اعلام کرد که نیروهای بسیج مردمی در تلاش هستند تا نوار بزرگی از اراضی در مرزها با سوریه را پاکسازی کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت الوطن العربی، جعفر الحسینی، سخنگوی گردان‌های حزب الله که یکی از گروه‌های بسیج مردمی عراق است، تصریح کرد: این گردان‌ها در غرب برای پاکسازی منطقه مرزی پیشروی خواهند کرد که در این منطقه تندروها سلاح‌های بسیاری را برای استفاده از آن در آینده مخفی کرده‌اند.

وی در مصاحبه‌ای تلفنی از منطقه‌ای صحرائی در نزدیکی تلعفر گفت که هدف اصلی اطمینان حاصل کردن نسبت به این امر است که تروریست‌ها قدرت جمع کردن مجدد نیروهایشان و انجام حملات علیه نیروهای در حال پیشروی را از دست داده‌اند.

الحسینی تصریح کرد که پیشروی در منطقه غربی کند است، چراکه نیروهای بسیج مردمی باید ده‌ها روستا را که در منطقه‌ای گسترده پخش هستند، پاکسازی کنند.

وی گفت که این گروه روستاهای اطراف تلعفر را برای محاصره داعش و تنگ کردن عرصه بر آن هدف قرار می‌دهند.

الحسینی اظهار کرد که نیروها همچنان ۶۰ کیلومتر از مرزها با سوریه فاصله دارند  آنها می‌خواهند مناطق صحرایی در مرزها را تحت کنترل خود درآورند.

از سوی دیگر، هادی العامری، دبیرکل سازمان بدر امروز (چهارشنبه) تصریح کرد: غرب نینوا تا مرزهای سوریه کاملا آزاد خواهد شد و ما این بشارت را به ساکنان این منطقه می‌دهیم که پیروزی نزدیک خواهد بود. تمامی امدادرسانی‌های دشمن که از طریق سوریه می‌آمد، قطع شده است.

العامری اظهار کرد: مساحت‌هایی که تحت کنترل قرار گرفته‌اند، خط برخورد در منطقه الجحیش و الشریعه شمالیه تا جاده اصلی میان تلعفر و سنجار و خط جنوبی تا الشریعه جنوبی و مرکزی و شمالی تا جاده اصلی منتهی به تلعفر هستند.

وی تصریح کرد: دشمن بسیار اعمال فشار کرد و عملیات نظامی در شب برای بازپس گیری مسیر امدادرسانی‌های دشمن ادامه دارد اما تلاش‌های دشمن با بازوان قهرمانان بسیج مردمی در این منطقه به شکست انجامیده است.
 
کلمات کلیدی : داعش + آزاد سازی موصل+ ارتش عراق + حشد الشعبی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.