توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 424790
هدیه پوتین به نخست وزیر ژاپن
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۱
ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه و شینزو آبه نخست وزیر ژاپن که روز پنجشنبه در شهر ناگاتو ژاپن دیدار و گفتگو داشتند، در پایان مذاکرات هدیه با یکدیگر مبادله کردند.

به گزارش تسنیم به نقل از اسپوتنیک، پوتین سماور شهر تولا را که در سال 1870 میلادی ساخته شده، به نخست وزیر ژاپن هدیه داد. این یک سماور قدیمی است که در یکی از کارخانه های شهر تولا، مرکز تولید سماور روسیه ساخته شده است.

آبه به نوبه خود رونویسی از نقاشی "ورود پوتیاتین" را که روی کاغذ سنتی ژاپنی موسوم به "هونمینواسی" ترسیم شده، به رییس جمهور روسیه هدیه داد. در این نقاشی داستان ورود دریادار روسی "یفویمی پوتیاتین" به شهر سیمودا در اواسط سده نوزدهم میلادی دیده می شود که در این شهر درپی مذاکراتی میان پوتیاتین و یک مسئول ژاپنی به نام "توسی آکیرا کاوادزی" پیمان دوستی بین روسیه و ژاپن امضا شد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به خاطر تلاش های شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن که در نتیجه آن در روابط دو جانبه تحول رخ داده تشکر کرده و ابراز امیدواری نمود مذاکرات دوروزه وی سهم خود را در پیشبرد روابط روسیه و ژاپن ادا کند.

پوتین گفت: در نتیجه تلاش های شما تحول مشخصی در روابط روسیه و ژاپن رخ داده است و من و همکارانم امیدواریم دیدارهای امروز و فردا سهم محسوسی را در پیشبرد روابط روسیه و ژاپن ادا کند.
 
کلمات کلیدی : پوتین ،نخست وزیر، ژاپن ، سماور
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.