نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 266840
ماجرای اقامت یک خبرنگار اسرائیلی در ایران
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۳
مدیرکل رسانه‌های خارجی وزارت ارشاد با بیان اینکه ویزای خبرنگار رژیم صهیونیستی که دو هفته در ایران اقامت داشته، توریستی بوده است، تاکید کرد: ابعاد مختلف این موضوع در حال پیگیری است.

به گزارش مهر، محمد منصور کوشش مدیرکل رسانه‌های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به سوالی درباره نحوه ورود خبرنگار یک نشریه رژیم صهیونیستی به کشورمان و ۱۴ روز اقامت او در ایران طی روزهای گذشته و انتشار مطالبی درباره این سفر دو هفته‌ای در نشریه متبوعش، گفت: وقتی خبرنگاری می‌خواهد به ایران بیاید، باید به‌عنوان «PRESS» مجوز فعالیت را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کند.

وی افزود: به همین منظور متقاضی به سفارتخانه کشورمان در کشور متبوعش می‌رود و این مسئله را که من یک فرد رسانه‌ای هستم، عنوان می‌کند و این موضوع در چرخه پیگیری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در هماهنگی با وزارت امور خارجه قرار می‌گیرد. به این ترتیب او از ما کارت خبرنگاری می‌گیرد و مجوز فعالیت به مدت روزهای اقامتش و یا زمانی که خود او درخواست کرده، به او داده می شود.

مدیرکل رسانه‌های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سپس در خصوص خبرنگار مذکور گفت: فرد یاد شده اصلاً به‌عنوان خبرنگار به ایران نیامده بلکه به عنوان توریست وارد کشورمان شده است. با این وجود ما در حال پیگیری این موضوع هستیم که آیا او ویزایش را در سفارتخانه گرفته یا در فرودگاه به او تحویل شده است.

کوشش افزود: این فرد شهروند آمریکا بوده و پاسپورتش هم متعلق به ایالات متحده است. علی‌رغم این مسائل ما در حال بررسی موضوع هستیم. البته با توجه به اینکه ویزای او توریستی بوده و نه خبرنگاری، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هم به موضوع ورود خواهد کرد تا ابعاد مسئله روشن و ابهامات برطرف شود.

مدیر‌کل رسانه‌های خارجی فرهنگ و ارشاد اسلامی وعده داد که به زودی و با روشن شدن ابعاد مختلف این موضوع، اطلاع‌رسانی لازم در این خصوص صورت بگیرد.

در برخی خبرها آمده بود که «اورلی آزرلایی» یکی از مشهورترین خبرنگاران روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» ۱۴ روز در ایران حضور داشته و در این مدت به نقاط مختلف کشورمان سفر کرده و به تهیه گزارش و کسب خبر و مصاحبه با مردم مشغول بوده است. وی خود گزارش کرده که در ایرانگردی‌اش، اصفهان، شیراز و تخت جمشید و تهران را دیده و با مردم آنها صحبت کرده است.
 
کلمات کلیدی : خبرنگار اسرائیلی+ایران
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۴ ۱۴:۳۰:۵۸
مطمئن باشید برادران وزارت اطلاعات از لحظه ورود حواسشان به طرف بوده تا لحظه خروج.لذا جای نگرانی نیست. (2818362) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۴ ۱۴:۴۰:۲۳
وقتی شخصی با پاسپورت مثلاً امریکا به ایران می آید و بعد مدعی می شود خبرنگار اسرائیلی بوده است، هیچ کسی مقصر نیست. من هم می توانم به عنوان یک امریکایی به اسرائیل بروم اما بعد که برگشتم، بگویم خبرنگار ایرانی بود ام. ملاک ورود یک شخص، پاسپورت وی است و هیچ معیار دیگری برای شناسایی او وجود ندارد. (2818419) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۴ ۱۶:۱۵:۵۳
لازم نیست همچنین کاری کنید ، رسانه ملی همین الان در اسراییل خبرنگار دارد (2818852) (alef-3)
 
آریابان
۱۳۹۴-۰۱-۲۴ ۱۶:۱۹:۱۸
البته این قضییه کاملا فرق دارد و در دنیای رسانه ای بین المللی ، اورلی آزرلایی چهره ای شناخته شده و پر کار محسوب میشود و بنابراین نفس صدور ویزا برای یک چنین فردی جای تحقیق و بررسی دارد ؛ (2818865) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.