توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 432944
تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان ادامه دارد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۷
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان ادامه دارد و به دلیل گستردگی کار، برای اعلام نتایج بررسی و تحقیقات از صندوق، چهار تا پنج ماه زمان نیاز است.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: حدود 70 تا 80 شرکت از جمله بانک سرمایه و برخی از کارخانجات زیر مجموعه این صندوق هستند که تحقیق و تفحص از آنها و رسیدن به جمع بندی نهایی کار بسیار گسترده و زمان بر است.

وی یادآور شد: روند تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان متوقف نشده اما اینگونه نیست که در 20 روز بتوان نتایج را اعلام کرد.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنا نداریم دقت را فدای سرعت کنیم، چون مباحث مالی در رابطه با این صندوق مطرح است و باید در قضاوت، تمامی جوانب کار مورد بررسی قرار گیرد تا حقی از هیچ کس تضییع نشود.

سلیمی خاطرنشان کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نیز در جریان روال کار هیات تحقیق و تفحص قرار دارد و تاکنون جلساتی نیز با این هیات تشکیل شده است.

با شدت گرفتن حرف و حدیث ها درباره اختلاس میلیاردی از صندوق ذخیره فرهنگیان سرانجام نمایندگان مجلس شورای اسلامی در 25 مهر ماه با تقاضای تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان موافقت کردند.

اعضای هیات 15 نفری تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان شامل محمد مهدی زاهدی، سیدمحمد باقر عبادی، جبار کوچکی نژاد، فریده اولاد قباد، فاطمه سعیدی، قاسم احمدی لاشکی، سید حمایت میرزاده، علیرضا سلیمی، داوود محمدی (تهران)، محمود صادقی، اسدالله عباسی، محمد حسن نژاد، علی ادیانی، امیر خجسته و احمد امیرآبادی فراهانی هستند که فعالیت خود را از اواخر آذرماه آغاز کرده اند.

صندوق ذخیره فرهنگیان که با توجه به مفاد اساسنامه بنا بود ترمیم کننده وضعیت معیشت فرهنگیان و پس اندازی برای آنان در دوران بازنشستگی باشد، اکنون با خبرهایی مبنی بر اختلاس میلیاردی از آن، به ساحل ناامنی تبدیل شده و بر دغدغه فرهنگیان افزوده است.
 
کلمات کلیدی : صندوق ذخیره فرهنگیان، آموزش و پرورش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.