نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495028
واریز ٧٠ میلیارد ریال به حساب بازنشستگان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۲
موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان اعلام کرد: حدود ٧٠ میلیارد و ٧٠٠ میلیون ریال به حساب فرهنگیان عضو این صندوق که از دوم بهمن ماه تا اول اسفند ماه ١٣٩٥ به افتخار بازنشستگی نائل آمدند، واریز شد.

به گزارش ایرنا، ٦٢٧ نفر از فرهنگیان عضو موسسه در این بازه زمانی بازنشسته شده و سهم الشرکه خود شامل سهم عضو، سهم دولت و سود ناشی از فعالیت های اقتصادی را دریافت کردند و سهم الشرکه اعضای انصرافی، از کار افتاده و فوت شده نیز به حساب آنها واریز شد.

این رقم تمام دریافتی فرهنگیان بازنشسته مذکور نیست زیرا سود سال مالی منتهی به ٣١ شهریور ١٣٩٥ نیز پس از تقسیم در بین اعضا، به حساب آنها واریز و به حساب فرهنگیان عضو نیز منظور می شود، بنابراین لازم است فرهنگیان بازنشسته، حساب بانکی مرتبط با صندوق ذخیره فرهنگیان را برای واریز سود در مراحل بعد فعال نگه دارند.

سهم الشرکه فرهنگیان بازنشسته به حساب های آنها در بانک سرمایه و سهم الشرکه اعضای بازخرید، ازکار افتاده، انصرافی و متوفی به حساب آنها در بانک ملی واریز شده است.

در صورت تقاضای استمرار عضویت فرهنگیان، مبلغ سهم الشرکه به عنوان تسهیلات بدون بهره با کارمزد ٢ درصد و باز پرداخت ٣٦ ماهه در نظر گرفته می شود.

** پرداخت بیش از ١٨ هزار میلیارد ریال به بازنشستگان

با وجود موضوعات مطرح شده علیه موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان که عمده آن مربوط به تسهیلات سررسید گذشته بانک سرمایه است، فرهنگیان عضو موسسه پس از بازنشستگی، سهم الشرکه خود را بدون کم و کاست دریافت می کنند.
از ابتدای تاسیس موسسه تا اسفند ١٣٩٥ بیش از 18 هزار و 650 میلیارد ریال به حساب فرهنگیان بازنشسته واریز شده که بیش از سه هزار و 514 میلیارد ریال آن مربوط به بازنشستگان مهرماه تا اسفند ماه ١٣٩٥ بوده و پرداخت به موقع سهم الشرکه بازنشستگان فرهنگی عضو، نشانه عمل موسسه به تعهداتش در قبال اعضا است.

** ارائه بیش از ١٨ هزار میلیارد ریال خدمات رفاهی به فرهنگیان عضو موسسه

فرهنگیان عضو موسسه علاوه بر سودآوری ناشی از فعالیت های اقتصادی، از خدمات رفاهی حین خدمت نیز برخوردار می شوند.
بر این اساس فرهنگیان عضو از ابتدای تاسیس موسسه تا اسفند ١٣٩٥ بیش از 18 هزار و 560 میلیارد ریال در قالب خدمات رفاهی و در حوزه های خودرو لیزینگی، خدمات بیمه ای، خدمات گردشگری، تامین مسکن و تسهیلات مالی و اعتباری دریافت کرده اند.
صندوق ذخیره فرهنگیان با دارا بودن حدود 900 هزار فرهنگی عضو و هفتاد هزار میلیارد ریال سرمایه یکی از بنگاه های اقتصادی بزرگ کشور به شمار می رود.
 
کلمات کلیدی : صندوق ذخیره فرهنگیان + آموزش و پرورش
 
Italy
۱۳۹۶-۰۵-۰۲ ۱۴:۵۵:۴۸
مگه واحد پولی رسما به تومان تبدیل نشد؟ پس چرا باز از این ریال استفاده میکنید؟! (4486687) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۲ ۱۵:۰۴:۵۵
هشت هزار میلیارد تومن کجا
هفتاد میلیارد ریال کجا (4486697) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.