توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496232
اتحادیه عرب به رژیم صهیونیستی هشدار داد
تاریخ انتشار : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۶
 اتحادیه عرب ضمن باطل دانستن اقدامات رژیم صهیونیستی علیه مسجدالاقصی، خواهان لغو این اقدامات شد.

به گزارش تسنیم به نقل از روسیاالیوم، وزیران خارجه اتحادیه عرب روز پنجشنبه بعد از نشست خود با صدور بیانیه‌ای پایانی تجاوزهای رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی را محکوم و اعلام کردند که تمام اقدامات اسرائیل در مسجدالاقصی باطل بوده و باید لغو شود.

 وزیران خارجه اتحادیه عرب به رژیم صهیونیستی هشدار دادند که  اگر بحران کنونی در قدس اشغالی به صورت ریشه‌ای حل نشود، اوضاع در این شهر همچنان در حالت انفجار قرار دارد.

وزیران خارجه اتحادیه عرب با تاکید بر مخالفت خود با تغییر وضعیت تاریخی در قدس، از اسرائیل خواستند که مسجدالاقصی را مجددا نبندند.

اتحادیه عرب همچنین تشدید اقدامات خطرناک اسرائیل در قدس اشغالی و مسجدالاقصی را به شدت محکوم و اعلام کرد که اینگونه اقدامات بر روند صلح تاثیر منفی می‌گذارد.

کشورهای عضو اتحادیه عرب در این بیانیه با تاکید بر اینکه قدس شرقی پایتخت فلسطین است، از شورای امنیت خواستند که قطعنامه‌های مرتبط خود را اجرا کرده و به مسئولیت‌های خود در این زمینه عمل کند.

عصر پنجشنبه هزاران شهروند فلسطینی لحظاتی پیش برای اولین بار از دو هفته قبل تاکنون موفق شدند وارد مسجدالاقصی شوند.

با وجود تلاش‌های دشمن صهیونیستی برای جلوگیری از ورود فلسطینیان به مسجدالاقصی، آن‌ها وارد صحن‌های این مسجد مقدس شده و نماز عصر را به جا آوردند، این در حالی است که نظامیان صهیونیست به ضرب و شتم آن‌ها پرداخته و ده‌ها نفر را زخمی کردند و سپس مسجدالاقصی را بار دیگر بستند.
 
کلمات کلیدی : اتحادیه عرب+رژیم صهیونیستی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.