توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 420037
مخالفت نیویورکی ها با ادامه سکونت ملانیا ترامپ در این شهر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۶
بالغ بر 100 هزار شهروند ساکن نیویورک آمریکا با امضای طوماری مخالفتشان را با تصمیم ملانیا ترامپ، همسر رئیس جمهور منتخب آمریکا به منظور تدوام سکونت در این شهر در چند ماه اول دوره ریاست جمهوری شوهرش اعلام کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از ایندیپندنت، با وجود آنکه ملانیا ترامپ، بانوی اول آینده آمریکا از تصمیم خود برای تدوام اقامت در برج‌های ترامپ در نیویورک در چند ماه اول دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا خبر داده اما تعداد زیادی از ساکنان این شهر با این مساله مخالفت کردند.

حدود 100 هزار نفر با امضای طوماری تقاضا کردند تا ملانیا ترامپ با آغاز ریاست جمهوری شوهرش وسایلش را جمع کرده و نیویورک را به مقصد اقامتگاه ریاست جمهوری در کاخ سفید واشنگتن ترک کند.

ملانیا ترامپ علت تمایلش برای ماندن در نیویورک را پایان دوره مدرسه بارون، پسرش در شهر نیویورک اعلام کرده است.

با وجود آنکه براساس عرف، خانواده روسای جمهور جدید در آمریکا بلافاصله باید به اقامتگاه ریاست جمهوری در کاخ سفید نقل مکان کنند اما ملانیا ترامپ می‌خواهد این عرف را به چالش بکشد، در حالی که هزینه تدوام اقامت او در نیویورک می‌تواند تا یک میلیون دلار در روز برای مالیات دهندگان نیویورکی هزینه داشته باشد.

طومار مذکور از بیل دبلازیو، شهردار نیویورک و همچنین اندرو کومو، فرماندار نیویورک خواسته تا از پرداخت هزینه‌های مربوط به حفاظت از ملانیا ترامپ بعد از نقل مکان شوهرش به کاخ سفید خودداری کنند.

در این طومار نوشته شده است: مالیات دهندگان نیویورکی نمی‌خواهند یک میلیون دلار در روز مالیات بدهند تا او بتواند در اینجا بماند. اگر چنین تصمیمی بین این زوج گرفته شده این خود آنها هستند که باید پول آن را بدهند؛ پول مالیات دهندگان نیویورکی که می‌توان از آن برای ساخت جاده، مدرسه و ایجاد اشتغال و دیگر هزینه‌های سازنده بهره گرفت.

در ادامه این طومار آمده است: پول مالیات دهندگان باید صرف بهبود وضعیت شهر و وضعیت زندگی همه مردم شود نه وضعیت زندگی تنها یک نفر.

ملانیا ترامپ اعلام کرده که صرفا می‌خواهد از زمان تحلیف دونالد ترامپ تا اوایل تابستان سال آینده که دوران مدرسه پسرش بارون در نیویورک تمام می‌شود، در این شهر اقامت داشته باشد.

براساس گزارش‌ها ملانیا هر روز پسرش را به مدرسه‌اش که سالی 40 هزار دلار هزینه‌ دارد، می‌رساند.
 
کلمات کلیدی : دونالد ترامپ + رئیس جمهور آمریکا + خانواده ترامپ+ملانیا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.