نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 470735
موضع تازۀ رئیس‌جمهور جدید فرانسه دربارۀ ایران و برجام
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۰
مهر نوشت: مشاور سیاست خارجی رئیس جمهور جدید فرانسه گفت : در خصوص توافق هسته ای ایران، ما خواستار همکاری بسیار نزدیک درباره ادامه آن، و اطمینان از این هستیم که این توافق همچنان به قوت خود باقی است.

نشریه پولیتیکو به دیدگاه‌های امانوئل مکرون، رئیس جمهور منتخب فرانسه درباره مسائل مختلف سیاست خارجی و موضع وی در قبال توافق هسته ای ایران پرداخته و به نقل از اوریلین لوشووالیه مشاور رسمی سیاست خارجی ماکرون نوشت: در خصوص توافق هسته ای ایران، ما خواستار همکاری بسیار نزدیک درباره ادامه آن، و اطمینان از این هستیم که (این توافق) همچنان به قوت خود باقی است، اما با جدیت اجرا می شود.

این نشریه اطلاع داد: امانوئل مکرون بی آنکه (در مبارزات انتخاباتی خود) چندان به امور بین المللی بپردازد، به عنوان رئیس جمهور به کاخ الیزه راه یافت.

وی گفت فرانسه می خواهد ابتکار امنیتی جدیدی درباره لیبی پیشنهاد کند و درباره سوریه و اوکراین تبادل نظر کند. اینها سه مسئله امنیتی اصلی هستند. ماکرون در عین حال خواستار توضیح کاخ سفید درباره موضع خود در قبال تجارت آزاد، توافق هسته ای ایران و توافق آب و هوایی پاریس خواهد شد.

لوشووالیه توضیح داد: در صورت بازنگری آمریکا در مشارکت خود در توافق پاریس، این مسئله کمی ما را نگران خواهد کرد، و از آمریکا می خواهیم که در این توافق بماند. احتمالاً ما می توانیم انعطاف پذیرتر باشیم، اما از آمریکا می خواهیم در این توافق باقی بماند.

لوشووالیه گفت: ما درک می کنیم که بازنگری در سیاست در قبال برجام در دست انجام است و می خواهیم برخی گزینه ها را بیازماییم.
 
کلمات کلیدی : امانوئل مکرون + فرانسه + برجام
 
Canada
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۲:۵۵:۳۹
من هم با کشوری که بتواند صنعت ورشکسته خودروسازی ام (=پژو) را نجات دهد و ماشین هایی را که هیچ کجای دنیا نمی خرند بخرند روابط حسنه اقتصادی ام را حفظ می کنم. (4335993) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.