توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 377225
ماموران سد معبر: به ما می‌گویند اراذل و اوباش!
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۸
جمعی از ماموران انضباط شهری پایتخت در نامه‌ای به شورای اسلامی شهر تهران خواستار رفع مظلومیت از انضباط شهری در برابر هجمه‌های سیاسی، جلوگیری از "اراذل و اوباش خواندن مأموران اجرای قانون در شهر" و رفع خلاءهای قانونی در حوزه انضباط شهری شدند.

به گزارش ایسنا، در بخشی از این نامه آمده است:‌

بی تردید، برقراری انضباط شهری با توجه به پیچیدگی های موجود در رفتار افراد و گروه‌های قانون شکن و اغراض سیاسی و منافع غیرقانونی کسانی که نفعشان در بی قانونی است، نیازمند فرهنگسازی، حمایت قضایی و تبیین ضرورت، ابعاد و منافع آن برای افکار عمومی شهروندان است. طی مدتی که توفیق خدمتگزاری در این عرصه نصیب ما شده است و به طور ویژه در حدود یکسال اخیر، متاسفانه با انواع خشونت از سوی قانون شکنان و اقسام بی مهری، سیاسی کاری، غرض ورزی، کوه سازی از کاه، هجمه های تبلیغاتی و حاشیه سازی از سوی برخی جریان های سیاسی خاص روبرو بوده ایم که به انحای گوناگون و با تخریب های مستمر، تلاش کرده‌اند با ممانعت از اجرای طرح انضباط شهری و قوانین مربوطه، منافع سیاسی و اقتصادی خویش را تامین کنند؛ در این میان، رسانه های معاند بیگانه هم به یاری حامیان قانون شکنی شتافته اند که حمایت این رسانه ها جای تأمل و واکاوی دارد. در این میان و با وجود جوسازی های سهمگین و مستمر، نیروهای انضباط شهری، مظلومانه فقط به انجام وظایف محوله پرداخته اند و سهم خانواده‌های ما اضطراب، نگرانی و فشارهای روانی بوده است.

در طول این مدت، بارها با فحاشی، قمه کشی و چاقوکشی بساط گستران و متخلفان ساخت و ساز مواجه شده ایم که منجر به مجروحیت های شدید تعدادی از نیروهای انضباط شهری شده است. گستره خشونت و جسارت قانون شکنان و اراذلی که چوب حراج به معابر عمومی زده اند و درآمدهای کلان به جیب می زنند و به پشتوانه جوسازی های برخی جریانات سیاسی خاص و نیز حمایت احساسی طیفی از شهروندان، جسورتر شده اند تا جایی است که تقریباً تمامی نیروهای انضباط شهری، حداقل یکبار مورد حملات فیزیکی خشن قانون شکنان قرار گرفته اند! تاسف بارتر و شگفت انگیزتر اینکه، غرض ورزان سیاسی، با وجود آگاهی از ماهیت خشونت طلب قانون شکنان که توسط اراذل و اوباش هدایت می شوند، ناجوانمردانه، لقب "اراذل و اوباش" را برای مأموران انضباط شهری به کار می برند که این اقدام هدفمند، در سطح کلان، توهین به قانون و نهادهای قانونگذار است.

در ادمه این نامه از اعضای شورای شهر تهران درخواست شده که در حمایت از انضباط شهری، مجدانه در مسیر رفع خلأهای قانونی از طریق نهاد شورای اسلامی شهر و نیز مجلس شورای اسلامی تلاش نموده و از انضباط شهری و مأموران اجرای قانون در شهر، رفع مظلومیت کنند.

نیروهای شرکت شهربان و حریم بان، از شورای اسلامی شهر تهران بابت تصویب اساسنامه شهربان تشکر کردند.
 
کلمات کلیدی : ماموران سد معبر+شهرداری تهران+دست فروشی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.