توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 358226
الجبیر: ما از راه حل مسالمت آمیز در یمن حمایت می‌کنیم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۱
عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان سعودی در پایان نشست مشورتی سران کشورهای عربی حوزه خلیج فارس گفت: عربستان به تفاهمی برای آرام کردن اوضاع در مرزها جهت تسهیل در ورود کمک‌ها به یمن دست یافته است.

به گزارش ایسنا، وزیر خارجه عربستان سعودی امروز (سه شنبه) گفت: ما از راه حل مسالمت آمیز در یمن و مذاکرات در کویت حمایت می‌کنیم.

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز عربی، عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان سعودی در پایان نشست مشورتی سران کشورهای عربی حوزه خلیج فارس گفت: عربستان به تفاهمی برای آرام کردن اوضاع در مرزها جهت تسهیل در ورود کمک‌ها به یمن دست یافته است.

وی گفت: ما از راه حل مسالمت آمیز در یمن و مذاکرات در کویت حمایت می‌کنیم و عربستان تمام تلاش خود را برای حفاظت از اراضی خود و شهروندانش به کار خواهد بست.

وزیر خارجه عربستان سعودی افزود: راه حل در یمن باید بر مبنای قطعنامه ۲۲۱۶ سازمان ملل باشد.

وی در مورد سوریه خاطرنشان کرد: ریاض خواهان اعزام نیروهای زمینی بین المللی به سوریه برای پایان درگیری‌ها است و عربستان همواره آمادگی خود را برای اعزام نیروهای ویژه در چارچوب نیروهای ائتلاف بین المللی به سوریه "جهت مقابله با داعش" ابراز کرده است.

الجبیر همچنین گفت که روسیه آمادگی خود را برای ایفای نقش جهت همگرایی میان کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و ایران ابراز کرده بود "اما این مساله فقط در گرو نیت‌های ایران نسبت به کشورهای منطقه است".

این مقام سعودی همچنین در مورد لیبی گفت: توافق نظر بین المللی در مورد این مساله وجود دارد که دولت توافق ملی دولت قانونی در لیبی است.

الجبیر در مورد مساله فلسطین نیز گفت: تلاش‌هایی برای ازسرگیری مذاکرات میان تشکیلات خودگردان فلسطین با اسرائیل وجود دارد و به نظر می‌رسد که موضع اسرائیل تغییر کرده است و پذیرای مذاکرات شده است.
 
کلمات کلیدی : عادل الجبیر+یمن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.