توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 393029
سناتور آمریکایی خواستار توقف قرارداد فروش یک میلیارد دلار سلاح به عربستان شد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۳
سناتور آمریکایی خواستار توقف قرارداد فروش یک میلیارد دلار سلاح به عربستان شد.

به گزارش  فارس، به نقل از فاکس، اخیراً یک سناتور اهل ایالت کانکتی‌کات آمریکا خواستار توقف اجرای قرارداد ۱.۲ میلیارد دلاری برای فروش سلاح و تجهیزات نظامی به عربستان شده است.

هفته گذشته طرح ارائه مجوز به خانواده‌های قربانیان حادثه تروریستی ۱۱ سپتامبر برای شکایت از دولت‌های خارجی به‌خصوص عربستان در مجلس نمایندگان و کنگره آمریکا به تصویب رسید.

از سوی دیگر، وزارت دفاع آمریکا طرحی را برای فروش ۱.۱۵ میلیارد دلار تجهیزات نظامی شامل مهمات، سلاح و تانک را به عربستان ارائه داده است.

کریس مورفی سناتور اهل ایالت کانکتی‌کات آمریکا در کنار برخی سناتورهای دیگر خواستار توقف فروش سلاح به عربستان شده‌اند.

وی تاکید کرد: عربستان یکی از مهمترین متحدین آمریکا است اما حملات این کشور علیه یمن که از سوی آمریکا حمایت می‌شود به یک فاجعه تبدیل شده که کشور ما را روز به روز نا‌امن‌تر می‌کند؛ هزاران شهروند یمنی در این جنگ کشته شده و گروه‌های تروریستی نظیر القاعده و داعش در یمن قوی‌تر می‌شوند، تا زمانی که سعودی‌ها سیاست خود در این زمینه را تغییر نداده‌اند، آمریکا باید ارسال سلاح به این کشور را متوقف کنند. پیش بینی می‌شود رأی‌گیری برای توقف این طرح هفته آینده انجام شود.

مورفی تاکید کرد: کشته شدن تعداد زیادی از شهروندان یمنی به تقویت قوای گروه‌های تروریستی نظیر القاعده کمک می‌کند.

وی تاکید کرد: ما نباید به کشوری که تمایلی برای مبارزه با افراط‌گری در کنار ما ندارد سلاح ارسال کنیم، در حال حاضر عربستان سعودی همان‌قدر که به ما در زمینه مبارزه با افراط‌گرایی کمک می‌کند به همان میزان نیز در حال ضربه زدن به ما است.

این سناتور آمریکایی پیش‌تر طی مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که اگر اولویت اول ما مبارزه با گروه‌های تروریستی نظیر داعش و القاعده است چرا ما باید از جنگی حمایت کنیم که به تقویت داعش و القاعده کمک می‌کند.
 
کلمات کلیدی : آمریکا+عربستان+فروش سلاح
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.