توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 410425
هدیۀ یک میلیون دلاری قطر به بنیاد کلینتون
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۵
مؤسسه کلینتون اذعان کرد، زمانی که هیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا بود یک میلیون دلار از قطر دریافت کرده بود.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبری مصری الیوم السابع، بر اساس این گزارش ، برایان کوکسترا سخنگوی مؤسسه کلینتون تائید کرد این مؤسسه زمانی که هیلاری کلینتون در وزارت خارجه آمریکا حضور داشت هدیه ای یک میلیون دلاری از قطر دریافت کرده و وزارت خارجه آمریکا را در جریان این مسئله قرار نداده است.

این در حالی است که مؤسسه کلینتون متعهد شده بود اجازه دهد کمک های مالی جدید که از سوی کشورهای بیگانه به این مؤسسه صورت می گیرد بررسی شود.

مسئولان قطری متعهد شدند که این مبلغ را در سال 2011 به مناسبت جشن تولد شصت و پنج سالگی بیل کلینتون پرداخت کنند.

مسئولان قطری تلاش کردند که در سال 2012 به صورت شخصی با رئیس جمهور سابق آمریکا دیدار کنند و چکی به مبلغ یک میلیون دلار به وی بدهند. این اطلاعات بر اساس پیام الکترونیکی که مسئول مؤسسه کلینتون به جان بودیستا رئیس ستاد تبلیغات انتخاباتی هیلاری کلینتون ارسال کرده به دست آمده است.

ویکیلیکس این پیام الکترونیک را ماه گذشته منتشر کرد. این پیام الکترونیک یکی از هزاران پیامی بود که از طریق هک کردن پست الکترونیک شخصی جان بودیستا، منتشر شد.

هیلاری کلینتون برای اینکه در سال 2009 وزیر خارجه شود توافقنامه اخلاقی مؤسسه خانواده کلینتون را امضا کرده بود. هدف از این توافقنامه اخلاقی این است که شفافیت بیشتر در خصوص کمک کنندگان مالی ایجاد شود و از این طریق جلوی تأثیر گذاری کمک کنندگان ثروتمند بر سیاست خارجی آمریکا گرفته شود.

کلینتون متعهد شده بود که اگر دولت خارجی جدیدی قصد تقدیم کمک مالی به مؤسسه داشت این مسئله را به مسئول ارزش های اخلاقی وزارت خارجه آمریکا اطلاع دهد.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد مؤسسه کلینتون از این وزارتخانه نخواسته است که به بررسی تعهد مالی قطر به این مؤسسه بپردازد. وزارت خارجه آمریکا افزود این مسئله ضروری بوده است که مؤسسه کلینتون وزارت خارجه را از کمک های مالی خارجی که نیازمند توجه و بررسی است مطلع کند.

بر اساس لیست نام کمک کنندگان مالی به مؤسسه کلینتون که در سایت اینترنتی این مؤسسه منتشر شده است قطر طی چندین سال مبلغی ما بین یک تا پنج دلار به این مؤسسه کمک کرده است.

مسئولان سفارت قطر در واشنگتن و همچنین اعضای هیئت دولت قطر از اظهار نظر درباره این کمک مالی خودداری کردند.
مؤسسه کلینتون اعلام کرده است چنانچه هیلاری کلینتون رئیس جمهور آمریکا شود هرگز پولی از کشورهای خارجی دریافت نخواهد کرد.
 
کلمات کلیدی : بنیاد کلینتون + انتخابات آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.