نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 480725
بحرین: قطر باید از ایران یعنی دشمن اول ما دوری کند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۰
وزیر خارجه بحرین از قطر خواست حمایت از سازمان‌های تروریستی را متوقف کند و از ایران دوری کند.

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری رویترز، شیخ "خالد بن أحمد آل خلیفه" وزیر خارجه بحرین در گفتگو با روزنامه "الشرق الأوسط" چاپ لندن از قطر خواست تا از ایران دوری کند.
خالد بن أحمد آل خلیفه، وزیر خارجه بحرین

وی درباره شرایط عربستان، بحرین و امارات برای عادی‌سازی روابط با قطر گفت: شروط ما برای عادی‌سازی روابط با قطر روشن است. درباره خروج قطر از خط‌ مشی یگانه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس بسیار صبر و شکیبایی به خرج داده شد. قطر باید خط مشی خود به صورت واضحی تصحیح کند.

خالد آل خلیفه افزود: قطر باید به تعهدات سابق خود و آنچه عادی‌سازی روابط نیازمند آن است، پایبند باشد.

وی گفت: قطر باید حملات رسانه‌ای خود [علیه ما] را متوقف کند و از دشمن نخست ما یعنی ایران دوری کند و باید بداند که منافع قطر با ماست نه با کشوری که علیه ما توطئه می‌کند و می‌خواهد بر ما تسلط پیدا کند و میان ما تفرقه ایجاد کند.

وزیر خارجه بحرین در ادامه تصریح کرد: قطر باید از حمایت از همه سازمان‌های تروریستی شیعه و سنی دست بردارد و سیاست تلاش برای منافع ملت خود را در پیش بگیرد.

وی پیش از این در گفتگو با رونامه "مکه" چاپ ریاض، گفته بود که همه گزینه‌ها برای تعامل با قطر روی میز است.
شیخ خالد همچنین از اینکه قطر در ادامه خط مشی خود را تغییر دهد تردید کرده بود.

عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر در پی اختلاف با قطر بر سر برخی مسائل منطقه از جمله روابط این کشور با ایران روابط دیپلماتیک با قطر را قطع کردند و کلیه مرزهای خود با این کشور کوچک خلیج فارس را بستند.
 
 
کلمات کلیدی : قطر + قطع روابط دیپلماتیک + امارات + اعراب + عربستان+ایران+بحرین
 
عبدالرازق حبیبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۸ ۲۱:۳۹:۵۲
الله ولی الّذین ءامنوا یخرجهم من الظّلمت إلی النّور و الّذین كفروا أولیاؤهم الطّغوت یخرجونهم من النّور إلی الظّلمت أولئك أصحب النّار هم فیها خَلدون
لعنت بر وهابیت مشرک (4418966) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۹ ۰۲:۴۶:۰۰
باز این بشکه صحبت کرد (4419214) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.