توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 448208
فرستاده سازمان ملل در امور سوریه بزودی تغییر خواهد کرد
منابعی مطلع در نیویورک در سازمان ملل اعلام کردند که احتمالا فرستاده ویژه این سازمان در امور سوریه از کار برکنار خواهد شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۹
به گزارش فارس، منابع اگاه در سازمان ملل اعلام کردند که «آنتونیو گوتِرِش» رئیس این سازمان قصد دارد «استفان دی میستورا» فرستاده ویژه خود در سوریه را تغییر دهد.

به گفته این منابع، احتمالا «سیگرد کاگ» هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در امور لبنان جانشین دی میستورا شود.

شبکه خبری المیادین گزارش داد که این مسئله منوط به پذیرش فرستاده جدید توسط سوریه و روسیه بوده و ممکن است این مسئله اندکی به طول بیانجامد.

البته این منابع اعلام کردند که بعید نیست سایر افراد برای تصدی این سمَت خود را به عنوان نامزد معرفی کنند که جمال بن عمر نیز یکی از این نامزدهاست.

بن عمر دیپلمات مغربی است که از آوریل 2011 تا آوریل 2015 مشاور ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن بود. وی در نوامبر 2015 به عنوان مشاور ویژه بان کی مون دبیر کل وقت سازمان ملل انتخبا شد.

دی میستورا از ژوئیه 2014 و پس از «اخصر الابراهیمی» به عنوان فرستاده سازمان ملل در امور سوریه انتخاب شد.

او پیش از این به عنوان نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در عراق (2007–2009) و افغانستان (2010–2011) و نماینده شخصی دبیر کل برای جنوب لبنان (2001–2004)، و مدیر مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در رم فعالیت می‌کرد.
 
کلمات کلیدی : فرستاده سازمان ملل در امور سوریه +آمریکا+سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.