توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 382706
احتمال‌ قطع‌ روابط‌ دیپلماتیک‌ روسیه‌ و اوکراین
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۱
روسیه امکان قطع روابط دیپلماتیک با اوکراین پس از حوادث ۷ اوت در کریمه را بررسی می‌کند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روزنامه ايزوستيا، طبق داده‌های روزنامه ايزوستيا، تعطیل سفارتخانه و احضار کارکنان سفارت روسيه در اوکراین یکی از راههای پاسخ دادن به اقدام کی‌یف است.

جباراف معاون کمیته امور بین‌المللی شورای فدراسیون خاطر نشان می‌کند روابط روسیه و اوکراین هم اکنون خیلی سرد بوده و ماهیت فنی دارد. اما پس از تلاش برای ترتیب دادن عملیات تروریستی، همچنین سوء قصد به جان ایگور پلوتنیتسکی رئیس جمهوری مردمی لوگانسک و تشدید درگیری منطقه دونباس، مسکو باید موضع خود نسبت به حکومت کی‌یف را مورد تجدید نظر قرار دهد.

به گفته وی، خودداری رئیس‌جمهور روسیه از شرکت در مذاکرات گروه نورماندی در حاشیه اجلاس سران بیست‌گانه در چین کاملاً موجه است. زیرا از یک طرف تظاهر مي‌شود که مذاکره صلح در جریان است اما از طرف دیگر از پشت خنجر می‌زنند، (اوکراینی‌ها-م) در خاک کشور بیگانه (کریمه به عنوان اراضی متعلق به روسيه-م) عملیات خرابکاری ترتیب می‌دهند.

لئونید کالاشنیکوف معاون کمیته امور بین‌المللی دومای دولتی خاطر نشان می‌کند روسيه می‌تواند به تلاش برای انجام عملیات تروریستی پاسخ قطعی‌تری هم بدهد. وی خاطر نشان می‌کند روسيه باید هشدار بدهد که درصورت تکرار اقدام تروریستی از راه نظامی به کی‌یف جواب داده مي‌شود.
 
کلمات کلیدی : روسیه‌ ، اوکراین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.